„Virtus“ įspūdingame trileryje ir po Iffe Lundbergo tritaškio patiesė „Barcelona“ Italai pralaiminėjo 16 taškų skirtumu

Eurolygoje trečiadienį savo akistatą žaidė klubai, kurie žengė pirmame trejete – savo aikštėje Bolonijos „Virtus“ siekė išrašyti pralaimėjimą „Barcelona“ klubui. Ir italai smogė iš visų jėgų – laimėjo dvikovą 80:75 (18:24, 15:21, 23:16, 24:14). Tad „Virtus“ dar labiau priartėjo prie „Barcelona“ turnyro lentelėje.

Rokas Jokubaitis<br>ZUMAPress.com/SPO/ZEUS/Scanpix nutor.

Dec 6, 2023, 9:07 PM, atnaujinta Dec 6, 2023, 11:46 PM

Katalonai nuo pirmųjų mačo minučių nutarė imtis lyderio vaidmens ir pirmavo 3–5 taškų skirtumu. Antrame kėlinyje „Barcelona“ po Willy Hernangomezo dėjimo ir Nikolos Kaliničiaus taškų buvo įgijusi 16 taškų persvarą 36:20.

Šeimininkai neaprimo ir siekė sumažinti skirtumą – likus kovoti iki didžiosios pertraukos 2 min. praraja sumažėjo iki 31:41. Vis dėlto ilsėtis ekipos išėjo „Barcelona“ pirmaujant 45:33.

Trečiame kėlinyje „Virtus“ apmažino varžovo atotrūkį iki 38:46, o jau ketvirtame kėlinyje šeimininkai ir išlygino rezultatą 63:63.

Maža to – Bolonija pabėgo 68:63. Bet „Barca“ yra „Barca“ ir likus žaisti 2 min. N.Kaliničius išlygino rezultatą 72:72, o Tomašas Satoransky galiausiai tritaškiu ir išvedė saviškius į priekį 75:74.

Bet „Virtus“ turėjo kuo atsakyti – likus kovoti 16 sek. Iffe Lundbergas įsūdė tritaškį ir italai nutolo net 79:75. Tuo buvo padėtas pergalingas taškas.

R.Jokubaitis žaidė 12 minučių, tačiau į krepšį nemetė, atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Barcelona“: Willy Hernangomezas 15 (6/8 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), Janas Vesely 13, Dario Brizuela, Tomašas Satoransky ir Nicolas Laprovittola po 9, Nikola Kaliničius 7.

„Virtus“: Iffe Lundbergas 21 (4/4 dvit., 4/7 trit.), Tornike Šengelija ir Danielis Hackettas po 14, Isaia Cordinieras 10, Marco Belinelli ir Jordanas Mickey po 8.

Katalonų ekipa, kurios sudėtyje žaidžia Rokas Jokubaitis, savo sąskaitoje turi 9 laimėjimus ir žengia antra. Praėjusiame ture „Barca“ susitvarkė su Vilerbano ASVEL 101:92 ir buvo padidinusi pergalių seriją iš eilės iki trijų laimėjimų.

„Virtus“ dabar ir toliau yra trečioje vietoje, tačiau yra laimėjusi 8 kartus. Praėjusiame ture italai netikėtai lengvai atidavė pergalę Miuncheno „Bayren“ klubui, jam pralaimėję 76:90.