To dar L. Dončičiau karjeroje dar nebuvo – rekordiškai šėlęs slovėnas sumaitojo „Jazz“

Slovėnijos krepšinio žvaigždė Luka Dončičius trečiadienį padarė tai, ko jo NBA karjeroje dar nebuvo – jis per pirmuosius du kėlinius surinko trigubą dviženklį, o jo atstovaujama „Dallas Mavericks“ (12/8) savo aikštėje 147:97 (40:29, 34:22, 35:23, 38:23) nepasigailėjo „Utah Jazz“ (7/14).

Luka Dončičius.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 7, 2023, 8:02 AM

Per pirmus du kėlinius sužaidęs 20 minučių L.Dončičius jau buvo įmetę 29 taškus, atkovojęs 10 kamuolių ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

Slovėna sįsirašė savo pavardę į NBA metraščius, nes tapo pirmuoju žaidėju lygoje, kuris per du kėlinius įmetė daugiau nei 25 taškus ir viską vainikavo dar ir trigubu dviženkliu.

Po mačo L.Dončičiaus statistika buvo šiek tiek pasikeitusi – per 32 minutes jis pelnė 40 taškų, atsikovojęs buvo tuos pačius 10 kamuolių ir atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų.

L.Dončičius surinko jubiliejinį trigubą dviženklį – jau 60-ąjį ir pagal šį rodiklį NBA istorijoje pakilo į 9 vietą, aplenkdamas legendinį Larry Birdą.

147 taškai – didžiausias Dalaso klubo pelnytų taškų skaičius šiame sezone ir komandai pritrūko tik dviejų taškų iki rekordo pakartojimo. „Mavericks“ NBA reguliariame sezone į varžovų krešį buvo įmetę 149 taškus.

Taip pat Dalasui pritrūko tik vieno tolimo metimo iki dar vieno rekordo – klubas varžovus daugiausiai buvo įveikęs 53 taškų skirtumu. Tai buvo padaryta 2014 metais, o nukentėjo „Fhiladelphia 76ers“.

„Mavericks“: Luka Dončičius 40 (8/13 dvit., 6/12 trit., 10 atk. kam., 11 rez. perd.), Kyrie Irvingas 26, Timas Hardaway 17, Derrickas Jonesas 12.

„Jazz“: Ochai Agbaji 21 (5/10 trit.), Talenas Hortonas-Tuckeris 11 (3/3 trit.), Johnas Collinsas ir Tayloras Hendricksas po 10.

„Nauja diena“: kandidatų į prezidentus debatai – ar ryškėja skirtumai?