Beviltiškai atrodę J. Valančiūno „Pelicans“ NBA taurės pusfinalyje krito prieš „Lakers“ Aiškus „Lakers“ varžovas finale

Jono Valančiūno ir „New Orleans Pelicans“ kelionė NBA taurėje – baigta. Lietuvio klubas 89:133 (30:29, 24:38, 17:43, 18:23) nepasipriešino prieš LeBroną Jamesą ir „Los Angeles Lakers“ klubą.

Jonas Valančiūnas<br> USA Today Sports/Reuters/Scanpix nuotr.

Dec 8, 2023, 7:10 AM, atnaujinta Dec 8, 2023, 7:42 AM

„Pelicans“ mače laikėsi tik pirmąjį rungtynių kėlinį, o po to „Lakers“ su kiekviena minute vis toliau nurūkdavo į priekį prieš JV ir jo ekipą.

Šiame mače J.Valančiūnas aikštelėje praleido 23 minutes, per kurias pelnė 9 taškus (2/5 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 3 kamuolius, blokavo 3 metimus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Pelicans“ gretose rezultatyviausiai sužaidė Trey‘us Murphy. Krepšininkas per 22,5 minutės pelnė 14 taškų (3/6 dvit., 2/7 trit., 2/2 baud.) ir sugriebė 3 atšokusius kamuolius.

Visi „Pelicans“ žaidėjai, kurie yra su sutartimis, NBA taurės dėka prie savo algos užsidirbo papildomus 150 tūkst. JAV dolerių. 50 tūkst. buvo skirta už patekimą į ketvirtfinalį, o 100 tūkst. už buvimą tarp keturių geriausių turnyro komandų.

„Lakers“ gretose ir toliau nesustabdomas buvo LeBronas Jamesas. „Karalius“ vos per 22,5 minutės aikštelėje tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju. Puolėjas įmetė 30 taškų (5/8 dvit., 4/4 trit., 8/8 baud.), išdalino 8 rezultatyvius perdavimus ir sugriebė 5 kamuolius po krepšiu.

Finale „Lakers“ kovos dėl didžiojo 500 tūkst. JAV dolerių kiekvienam žaidėjui prizo.

Mačo apžvalga:

„Lakers“: LeBronas Jamesas 30, Austinas Reavesas 17 (2/3 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Anthony Davisas 16 (5/8 dvit., 0/2 trit., 6/8 baud., 15 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam., 2 blok. met.), Taureanas Prince‘as 15 (5/8 trit., 3 atk. kam.), D‘Angelo Russellas 14 (4/5 dvit., 2/5 trit., 3 atk. kam.), Rui Hachimura 12 (4/6 dvit., 1/3 trit.).

„Pelicans“: Trey Murphy 14, Zionas Williamsonas 13 (6/8 dvit., 1/6 baud., 3 rez. perd.), Herbertas Jonesas 10 (2/5 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud., 7 atk. kam.), Brandonas Ingramas (4/10 dvit., 0/3 trit., 7 rez. perd., 3 atk. kam.), Jonas Valančiūnas ir C. J. McCollumas (3/10 dvit., 1/4 trit., 4 atk. kam.) po 9.

Antrajame NBA taurės pusfinalyje 128:119 (27:29, 36:22, 28:43, 37:25) „Indiana Pacers“ įveikė „Milwaukee Bucks“ krepšininkus ir pateko į NBA taurės finalą.

„Pacers“ komandos lyderis Tyrese‘as Haliburtonas likus daugmaž minutei iki mačo pabaigos pataikė mačą uždarantį tritaškį 122:114 ir daužė sau į krūtinę bei davė visiems žinoti, kad būtent jo komanda laimėjo: „Tai mūsų laikas!!!“, – rėkė T.Haliburtonas.

„Pacers“ lyderis šiame mače ant parketo praleido 36,5 minutės, per kurias pelnė 27 taškus (8/10 dvit., 3/9 trit., 2/2 baud.), atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir sugriebė 7 atkovotus kamuolius.

„Bucks“ ekipai neužteko ir galingo Giannio Antetokounmpo pasirodymo.

Graikas per 40,5 minutės surinko 37 taškus (13/18 dvit., 11/13 baud.) ir atkovojo 10 atšokusių kamuolių.

„Pacers“ didžiajame NBA taurės finale susitiks su J.Valančiūną ir „Pelicans“ nuskriaudusia „Lakers“ ekipa.

„Pacers“: Tyrese‘as Haliburtonas 27, Mylesas Turneris 26 (7/10 dvit., 2/8 trit., 6/8 baud., 10 atk. kam.), Obi Toppinas 14 (5/5 dvit., 1/3 trit., 6 atk. kam.), Isaiah Jacksonas 11 (4/7 dvit.) ir Bruce’as Brownas 10 (3/8 dvit., 4/4 baud., 3 atk. kam.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 37, Damianas Lillardas 24 (3/11 dvit., 4/9 trit., 6/6 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Khrisas Middletonas 20 (3/8 dvit., 4/5 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Brookas Lopezas 18 (4/7 dvit., 3/10 trit., 10 atk. kam.).