D. Sabonis surinko simbolinį dvigubą dublį, o „Kings“ dėka galingo trečiojo kėlinio įveikė „Suns“

Domantas Sabonis vėl surinko galingą dvigubą dublį, o jo atstovaujama „Sacramento Kings“ (12/8) 114:106 (24:26, 26:33, 33:12, 31:35) įveikė Devino Bookerio tempiamą „Phoenix Suns“ (12/10) ekipą.

Domantas Sabonis<br> AP/SPO/Scanpix nuotr.

Dec 9, 2023, 7:23 AM, atnaujinta Dec 9, 2023, 8:03 AM

Šiame mače Sakramento ekipai kertinis kėlinys buvo trečiasis. Išvykoje žaidę „Kings“ trečiąjį ketvirtį laimėjo net (33:12). Būtent trečiajame ketvirtyje D.Sabonis visiškai nesiilsėjo ir svariai prisidėjo prie didžiulio „Kings“ spurto.

Lemiame ketvirtyje likus 6,5 minutės „Suns“ buvo priartėję iki 6 taškų skirtumo 96:90, tačiau po to nesportinę pražangą užsidirbo Jusufas Nurkičius ir nuo to laiko D.Sabonis ir jo komandos draugai nebesižvalgė atgal bei po truputį didino savo pranašumą iki dviženklio, kuris komandas skyrė iki paskutiniosios „Suns“ atakos. Sabenas Lee pataikė paskutinius baudos metimus ir sušvelnino „Kings“ pergalingą pranašumą iki vienženklio (114:106).

Šiose rungtynėse D.Sabonis ant parketo praleido beveik 38,5 minutės, per kurias pelnė 15 taškų (6/11 dvit., 3/4 baud.), sugriebė net 17 atšokusių kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 4 pražangas ir kartu pats tiek pat kartų pažeidė taisykles. D.Sabonis buvo antras rezultatyviausias „Kings“ krepšininkas šiame susitikime.

Tai buvo ketvirtosios D.Sabonio šio sezono rungtynės, kuomet jis pelnė 15 taškų, atkovojo 15 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Pagal šį rodiklį D.Sabonis yra antras visose NBA pirmenybėse šį sezoną. Šios rungtynės yra 18-os rungtynės, kuomet lietuvis pasiekia būtent šį pasiekimą būdamas „Kings“ nariu.

Už D.Sabonį rezultatyviau žaidė tik De‘Aaronas Foxas. Vikrusis kairiarankis per 35 minutes aikštelėje įmetė 34 taškus (7/17 dvit., 4/7 trit., 8/10 baud.), išdalino 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius.

„Suns“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo fantastinis D.Bookeris. Gynėjas per 37,5 minutės sumetė 28 taškus (8/12 dvit., 2/2 trit., 6/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Mačo apžvalga:

„Suns“: Devinas Bookeris 28, Ericas Gordonas 19 (4/6 dvit., 3/7 trit.), Jusufas Nurkičius 15 (4/9 dvit., 2/4 trit., 1/4 baud., 9 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Chimezie Metu 10 (4/5 dvit., 0/4 trit., 4 atk. kam.).

„Kings“: De‘Aaronas Foxas 34, Domantas Sabonis 15 (17 atk. kam., 5 rez. perd.), Aleksandras Vezenkovas 14 (3/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam.), Keeganas Murray (5/6 dvit., 1/7 trit., 4 atk. kam.) ir Malikas Monkas (2/3 dvit., 3/7 trit., 6 rez. perd.) po 13 ir Keonas Ellisas 10.