Vos neprisižaidęs „Žalgiris“ namuose įveikė „Nevėžį“

Du kėlinius miegojęs Kauno „Žalgiris“ (11/2) įspūdingai laimėjo trečiąjį kėlinį (37:15), tačiau ketvirtajame kėlinyje vėl galvas pametęs ir mačo pabaigoje vos neprisižaidęs „Žalgiris“ 102:98 (23:25, 23:32, 37:15, 17:28) namuose palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (2/11).

Dovydas Giedraitis<br>R.Vilkelio nuotr.
 Gediminas Petrauskas<br>R.Vilkelio nuotr.
 Kėdainių ekipa<br>R.Vilkelio nuotr.
 Laurynas Birutis<br>R.Vilkelio nuotr.
 Zane'as Watermanas<br>R.Vilkelio nuotr.
 Carlosas Jurgensas<br>R.Vilkelio nuotr.
 Edmondas Sumneris<br>R.Vilkelio nuotr.
 Nedas Montvila<br>R.Vilkelio nuotr.
 Kevarriusas Hayesas<br>R.Vilkelio nuotr.
 Kėdainių „Nevėžis-Optibet“<br>R.Vilkelio nuotr.
 LKL: „Žalgiris“ - „Nevėžis-Optibet“<br>R.Vilkelio nuotr.
 Kauno klubo šokėjos<br>R.Vilkelio nuotr.
Keenanas Evansas <br>R.Vilkelio nuotr.
 Matas Mačijauskas ir Laurynas Birutis<br>R.Vilkelio nuotr.
 Žalgiriečiai<br>R.Vilkelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (51)

2023-12-10 19:00, atnaujinta 2023-12-10 22:22

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė latvis Rolandas Šmitas. Puolėjas per 20,5 minutės pelnė 17 taškų (5/6 dvit., 0/3 trit., 7/7 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

Naudingiausiai kauniečių ekipoje rungtyniavo Laurynas Birutis. Vidurio puolėjas per beveik 25 minutes aikštelėje pelnė 10 taškų (4/5 dvit., 2/4 baud.), sugriebė 7 atkovotus kamuolius, išdalino 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus ir sukaupė net 25 naudingumo balus.

„Nevėžio-Optibet“ į priekį tempė Zane'as Watermanas. Kėdainių ekipos legionierius per beveik 39 minutes sumetė 31 tašką (9/9 dvit., 3/5 trit., 4/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, išskirstė 3 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo net 35 naudingumo balų pasirodymą.

Jau pirmajame rungtynių kėlinyje geriau atrodė Gedimino Petrausko treniruojama „Nevėžio-Optibet“ ekipa. Kėdainiškiai kone visą pirmąjį ketvirtį pirmavo, tačiau per pirmąsias 10 rungtynių minučių „Nevėžis-Optibet“ turėjo trapų 2 taškų pranašumą (23:25).

Antrajame ketvirtyje aukštesnę pavarą įjungė „Nevėžio-Optibet“ ekipa ir nepaisant to, kad keliskart žalgiriečiams pavyko panaikinti varžovų pranašumą, Kazio Maksvyčio auklėtiniai likus 2,5 minutės žalgiriečių deficitas pirmąkart siekė net 10 taškų (43:53), o likus 1,5 minutės iki pirmosios mačo dalies pabaigos žalgiriečiai atsilikinėjo net 12 taškų skirtumu (43:55). Prieš ilgąją pertrauką žalgiriečiams varžovų pranašumą pavyko sumažinti minimaliai (46:57).

Trečiajame kėlinyje pabudo tikrasis „Žalgirio“ žvėris. Pirmoje mačo dalyje apsnūdę žalgiriečiai išliejo pyktį ant „Nevėžio-Optibet“ trečiojo ketvirčio metu. K.Maksvyčio auklėtiniai surengė spurtą 30:6, panaikino varžovų pranašumą ir likus 3 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos pirmąkart susikrovė dviženklį pranašumą (76:63).

Per likusią ketvirčio dalį žalgiriečiai toliau nesunkiai rinko taškus ir trečiąjį ketvirtį laimėjo 37:15 bei prieš lemiamą mačo kėlinį pirmavo dviženkliu skirtumu (83:72).

Ketvirtojo kėlinio pirmoje dalyje vyko apylygė kova ir įpusėjus lemiamam ketvirčiui žalgiriečiai toliau pirmavo dviženkliu skirtumu (96:84).

Likus 1,5 minutės iki lemiamo ketvirčio pabaigos „Nevėžio-Optibet“ krepšininkai buvo sumažinę žalgiriečių pranašumą iki 5 taškų (100:95). 25 sekundėms iki mačo pabaigos Justinas Marcinkevičius pataikė vieną iš dviejų baudos metimų, o kėdainiečiai atkovojo kamuolį puolime ir Courtney Ramey išprovokavo dar vieną aikštelės šeimininkų pražangą bei pataikė abi baudas ir sumažino varžovų pranašumą iki minimalaus (98:100).

Po to kėdainiečiai prasižengė, baudos metimus sumetė Rolandas Šmitas ir žalgiriečiai namuose 102:98 galop įveikė svečius iš Kėdainių.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 17, Tomas Dimša 16 (1/4 dvit., 4/7 trit., 2/3 baud., 5 atk. kam.), Dovydas Giedraitis (2/2 dvit., 3/4 trit.) ir Keenanas Evansas (5/6 dvit., 0/3 trit., 7/7 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd., 22 naud. bal.) po 14, Edmondas Sumneris 11 (4/6 dvit., 0/2 dvit., 3/4 baud.) ir Laurynas Birutis 10.

„Nevėžis-Optibet“: Zane'as Watermanas 31, Seanas McNeilas 29 (5/8 dvit., 5/7 trit., 4/4 baud., 28 naud. bal.), Carlosas Jurgensas 20 (3/6 dvit., 3/6 trit., 5/6 baud., 7 rez. perd., 21 naud. bal.) ir Courtney Ramey 11 (2/7 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud., 3 atk. kam., 4 rez. perd.).