Dar vienas titulas į kolekciją: L. Jamesas ir „Lakers“ NBA taurės finale įveikė „Pacers“ NBA legenda iškovojo ir MVP apdovanojimą

Didžiajame NBA taurės finale, kuris vyko Las Vegase, LeBronas Jamesas ir „Los Angeles Lakers“ 123:109 (34:29, 31:31, 25:22, 33:27) po sudėtingos kovos įveikė Tylerio Haliburtono tempiamą „Indiana Pacers“ klubą.

LeBronas Jamesas<br> USA Today Sports/Scanpix nuotr.
 Anthony Davisas ir LeBronas Jamesas<br> USA Today Sports/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-12-10 08:03, atnaujinta 2023-12-10 08:08

NBA taurės turnyro naudingiausiu žaidėju pripažintas ne kas kitas, o būtent L. Jamesas.

Krepšinio legenda didžiajame finale per 35 minutes sumetė 24 taškus (10/20 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud.), sugriebė 11 kamuolių, išdalino 4 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 6 kartus.

Bendrai NBA taurės varžybose „Karalius“ rinko po 26,4 taško (60,6 proc. trit.), 8 atkovotus kamuolius ir 7 rezultatyvius perdavimus.

Didžiajame ir pirmajame NBA taurės finale „Lakers“ į pergalę vedė Anthony Davisas, kuris aikštelėje praleido 40,5 minutės, pelnė 41 tašką (16/24 dvit., 9/13 baud.), atkovojo net 20 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 4 varžovų metimus.

„Pacers“ gretose eilinį dvigubą dublį surinko Tyrese‘as Haliburtonas. Gynėjas pelnė 20 taškų (6/6 dvit., 2/8 trit., 2/3 baud.) ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Pirmuosius du rungtynių kėlinius vyko apylygė kova. „Lakers“ pirmoje mačo dalyje ne kartą buvo atitrūkę per 7 taškų skirtumą, tačiau į ilgąją pertrauką ėjo turėdami 5 taškų pranašumą (65:60).

Trečiojo kėlinio pradžioje Anthony Daviso, Austino Reaveso ir LeBrono Jameso vedina „Lakers“ ekipa buvo susikūrusi dviženklį pranašumą (72:61). Visgi minėtojo pranašumo iki trečiojo kėlinio pabaigos išlaikyti nepavyko, tačiau „Lakers“ per visą trečią ketvirtį neprisileido „Pacers“ arčiau savęs ir buvo per žingsnį nuo pergalės pirmajame NBA taurės finale.

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė „Pacers“ ekipai, kuriai buvo pavykę sumažinti „Lakers“ pranašumą iki 3 taškelių (102:99), tačiau po to tritaškį įsmeigė Camas Reddishas ir 10 taškų paeiliui sumetė A.Davisas, o toks spurtas Los Andželo ekipai leido susikurti rekordinį 16 taškų pranašumą (115:99).

Per likusį rungtynių laiką „Pacers“ nebepavyko prisivyti varžovų ir galop pirmąjį NBA taurės titulą namo pasiėmė „Lakers“ krepšininkai (123:109).

Primename, kad NBA taurę laimėjusios komandos kiekvienas žaidėjas gauna 500 tūkst. JAV dolerių premiją, o antrąją vietą užėmusios ekipos krepšininkai gauna 200 tūkst. JAV dolerių papildomą uždarbį.

„Lakers“: Anthony Davisas 41 (20 atk. kam., 5 rez. perd., 4 blk.), Austinas Reavesas 28 (9/12 dvit., 0/3 trit., 10/12 baud., 3 rez. perd.), LeBronas Jamesas 24 (11 atk. kam., 4 rez. perd.) ir D’Angelo Russellas 13 (6/12 dvit., 0/3 trit., 7 rez. perd., 4 atk. kam.).

„Pacers“: Tyrese‘as Haliburtonas (11 rez. perd.) ir Bennedictas Mathurinas (4/6 dvit., 1/5 trit., 9/9 baud.) po 20, Aaronas Nesmithas 15 (3/5 dvit., 1/5 trit., 6/7 baud., 3 atk. kam.), Obi Toppinas 13 (3/7 trit.) ir Mylesas Turneris (2/6 dvit., 1/5 trit., 7 atk. kam.) bei Isaiah Jacksonas (2/6 dvit., 6/6 baud., 5 atk. kam.) po 10.