Šaras į Eurolygą sugrįžo su trenksmu – „Fenerbahce“ dirigavęs lietuvis aplamdė šonus galingai „Monaco“ ekipai

Šarūnas Jasikevičius debiutavo šio sezono Eurolygos turnyre. Tik prieš dieną Dimitrį Itoudį Stambulo „Fenerbahce“ stratego poste pakeitęs Šaras iškart buvo mestas į kovą – turkų komanda namie kovojo su „Monaco“, kuriam atstovauja Donatas Motiejūnas. Ir debiutas lietuviui pavyko – „Fenerbahce“ laimėjo 86:74 (24:21, 22:24, 22:12, 18:17).

Šarūnas Jasikevičius vadovauja jau „Fenerbahce“ klubui.
Šarūnas Jasikevičius vadovauja jau „Fenerbahce“ klubui.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Šarūnas Jasikevičius vadovauja jau „Fenerbahce“ klubui.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 15, 2023, 7:02 PM, atnaujinta Dec 15, 2023, 9:53 PM

Stambulo klubas iškovojo 7-ąją pergalę ir pakilo į 8–11 vietas. Tuo tarpu „Monaco“ liko su 8 laimėjimais ir tolskta nuo geriausiųjų trejeto.

Turkų ekipa nuo mačo pradžios pradėjo spausti svečius ir pirmavo 2–6 taškų skirtumu. Antrame ketvirtyje Stambulo ekipa buvo atitrūkusi 41:30, 45:38, tačiau „Monaco“ lyderis Mike'as Jamesas padarė viską, kad ilsėtis Šaro kariauna išėjo pirmaudama tik 46:45.

Trečiame ketvirtyje „Fenerbahce“ ir vėl sugebėjo atitrūkti 54:49, 63:55, o kėlinį baigė jau turint ir vėl 11 taškų persvarą 68:57.

Ketvirtojo pradžioje turkai dar labiau padidino skirtumą – 71:58. Likus grumtis 3 min. šeimininkai laikė saugų atstumą 77:68.

Paskutinę minutę po Sertačo Šanli taškų skirtumas užaugo iki 82:70 ir klausimo kas nugalės neliko.

Pergalę turkams lėmė ne tik geras žaidima ir pataikymas, bet ir dominavo po krepšiais – jie susirinko 47 kamuolius, tuo tarpu varžovai – 29. Puolime Šaro kariauna sugriebė net 17 kamuolių, kai varžovai – 10.

„Monaco“ ekipoje D.Motiejūnas per 25 minutes pelnė 8 taškus (3/4 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), sugriebė 3 kamuolius.

„Fenerbahce“: Nigelas Hayesas-Davisas 23, Scottie Wilbekinas 13 (1/6 tritašk.), Marko Guduričius 10, Sertačas Šanli 9.

„Monaco“: Mike‘as Jamesas 24 (4/7 tritaškiai, 5 atk. kam., 25 naud. bal.), Elie Okobo 14, Donatas Motiejūnas 8.

Pastaruoju metu „Fenerbahce“ itin strigo Eurolygoje – per pastaruosius 7 mačus laimėjo tik kartą, nugalėję turnyro čempioną Madrido „Real“ 100:99.

Turkai su Šaru pradėjo derėtis po to, kai praėjusią savaitę „Fenerbahce“ nusileido „Barcelona“ klubui 81:89 ir nukrito į 12 vietą.

Tuo tarpu „Monaco“ buvo geriausių komandų šešetuke. Praėjusią savaitę Prancūzijos ekipa susitvarkė su Kauno „Žalgiriu“ 83:79 ir turėjo 8 laimėjimus.