„Paskutinis šokis“: A. Jomanto atsisveikinimo mače – kosminė „M Basket-Delamode“ pergalė

Artūras Jomantas sekmadienio vakarą tarė „sudie“ krepšininko karjerai bei atsisveikino su Mažeikių „M Basket-Delamode“ (5–8) klubu. Tuo tarpu veterano ekipa namuose fantastiškai 70:68 (17:18, 17:15, 23:23, 13:12) parklupdė Klaipėdos „Neptūną“ (7–7).

Artūras Jomantas<br>Betsafe-LKL nuotr.

Dec 17, 2023, 7:25 PM, atnaujinta Dec 17, 2023, 9:48 PM

Pergalę lėmė su sirena pataikytas Kay‘aus Bruhnkes metimas.

„Betsafe-LKL“ 38-erių A.Jomantas žaidė nuo 2001 metų ir čia praleido kone visą savo karjerą. Tik praeitą sezoną jis debiutavo antrame pagal pajėgumą šalies divizione, vis tik pats padėjo Mažeikių ekipai užkopti į „Betsafe-LKL“.

Paskutinėse savo rungtynėse jis per 21 minutę pelnė 8 taškus (4/7 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 perdavimus, perėmė kamuolį, provokavo 4 pražangas ir rinko 16 naudingumo balų.

Rungtynės prasidėjo lygiai ir po pirmo kėlinio klaipėdiečiai turėjo minimalų pranašumą – 18:17. Žygimantas Janavičius, Deividas Gailius ir Ąžuolas Tubelis surengė tritaškių vakarėlį, po kurio skirtumas augo (27:21), vis tik atsaką turėjo Henris Kantonenas ir Kamau Stokesas – 30:31. Rezultatą persvėrė Giedrius Staniulis, o po dviejų kėlinių jau šeimininkai pirmavo 34:33.

Po pertraukos I.Sargiūnas ir H.Kantonenas apsikeitė tolimais šūviais (42:38), o šeimininkų bandymai atitrūkti buvo atremti. Maža to, Martynas Paliukėnas švaistė baudų metimus, o K.Stokesas pataikė vieną iš dviejų, tad Sterlingo Gibbso šūvis išvedė į priekį „Neptūną“ – 47:46. Apie save priminė A.Jomantas (57:54), tik Ąžuolo Tubelio metimas po trijų kėlinių šeimininkams paliko minimalią persvarą – 56:57.

Intriga maksimali liko ir toliau – dar likus kiek daugiau nei 3 minutėms tvyrojo lygybė – 61:61. Ą.Tubelis ir Ž.Janavičius abu prametė po du baudų metimus, bet galiausiai pastarasis pataikė iš toli – 64:61. A.Jomantui atsakė Thomasas Rutherfordas (66:63), o šeimininkų išsigelbėjimui liko pusantros minutės.

Kol M.Gecevičius įmetė vieną baudos metimą, Sterlingas Gibbsas artino prie pergalės „Neptūną“ – 68:64. Tiesa, intrigos dar įnešė K.Bruhnkes metimas – 66:68. Liko 28 sek., fiksuotas ginčas, po kurio Mažeikių komanda surengė produktyvią ataką – rezultatą lygino naujokas K.Stokesas – 68:68. I.Sargiūnas klydo, o K.Bruhnke su sirena išplėšė pergalę Mažeikių ekipai.

Pirmoji komandų akistata buvo pasibaigusi „M Basket-Delamode“ pergale 87:84.

Mažeikių komandos peržiūroje dalyvaujantis K.Stokesas per 20 minučių pelnė 7 taškus.

„M Basket-Delamode“: Martynas Paliukėnas 15 (8 atk. kam.), Giedrius Staniulis 11 (12 atk. kam.), Henris Hantonenas 10, Artūras Jomantas ir Deontae Hawkinsas – po 8.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 11, Ąžuolas Tubelis 10, Ignas Sargiūnas 9, Zsomboras Maronka 8, Sterlingas Gibbsas 7.