Europos taurėje „Lietkabelis iš pralaimėjimo liūno išsikapstė įveikdamas Vokietijos čempioną

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai antradienį stojo į kovą dar viename Europos taurės namų mače. Dešimties komandų B grupėje panevėžiečiai praėjusią savaitę Graikijos Salonikuose 60:69 nusileido „Aris“ ekipai, o šįkart pas „Lietkabelį“ atvyko kur kas galingesnis Ulmo „ratiopharm“ klubas. Ir vienas iš grupės lyderių gavo gerą niuksą Lietuvoje – panevėžiečiai laimėjo 94:90 (18:19, 25:28, 25:18, 26:25), nors šeimininkai ir padarė net 20 klaidų.

Ulmo „ratiopharn“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ dvikovos momentai.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa.<br>Betsafe-LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2023-12-19 18:52, atnaujinta 2023-12-19 21:53

Nors likus žaisti 3 min. „Lietkabelis“ turėjo 10 taškų pranašumą 82:72, paskutinę minutę atotrūkis sumenko iki 88:89. Tačiau per likusias 17 sek. „Lietkabelis“ klaidų nedarė ir nugalėjo.

Vokietijos čempionai Europos taurėje liko su aštuoniomis pergalėmis po dvylikos mačų, o Panevėžio ekipa su penkiais laimėjimais bus ne žemesnėje kaip 6 vietoje. Pirmasis tarpusavio komandų mačas Ulme baigėsi šeimininkų šėlsmu ir sutriuškinimu 99:74.

Antradienį panevėžiečiai Deivido Sirvydžio pastangomis iškart šovė į priekį ir 16:10, bet svečiai neatlyžo ir jau 7-ąją kėlinio minutę beveik prisivijo 16:15.

Šeimininkams nepavyko išlaikyti persvaros ir paskutinio kėlinio sekundėmis Tobiasas Jensenas persvėrė rezultatą 19:18 ir išsiveržė į priekį.

Įpusėjus antram kėliniui nė vienai ekipai nepavyko pabėgti ir 5-ąją min. „Lietkabelis“ buvo priekyje 31:30.

Vis dėlto baigiantis pirmąją mačo daliai Ulmo klubas sugebėjo įgytio kelių taškų persvarą – 44:41, o ilsėtis išėjo pirmaudami 47:44.

Po didžiosios pertraukos „ratiopharm“ klubas padidino skirtumą iki 54:46 ir Panevėžys suskubo vytis. Ir tai darė puikiai – paskutinę minutę šeimininkai pirmavo 66:65, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo 3 taškų persvarą 68:65.

Prasidėjus paskutiniam kėliniui „Lietkabelis“ tritaškiais pabėgo 77:69.

likus grumtis 6 min. Paulius Valinskas įsūdė dar vieną tritaškį ir skirtumas šoktelėjo iki 82:72. Vokiečiai sumažino skirtumą iki 82:84, tačiau ir vėl P.Valinskas gelbėjo tritaškiais – 87:82. Galiausiai panevėžiečiai išlaikė persvarą 89:88 ir laimėjo.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 24 (10 rez. perd., 31 n.b.), Gediminas Orelikas 17 (6 atk. kam.), Deividas Sirvydis 16, Nikola Popovičius 11, Liutauras Lelevičius 7.

„ratiopharm“: Karinas Jallow 24, L.J.Figueroa 13, Tobiasas Jensenas ir Trevionas Williamsas po 11, Georginho de Paula 9.

Pirmasis tarpusavio mačas Ulme baigėsi šeimininkų šėlsmu ir Lietuvos ekipos sutriuškinimu 99:74.

„Lietkabelis“ pastaruoju metu buvo patekęs į tam tikrą duobę, nes ekipa buvo pralaimėjusi jau tris mačus iš eilės taurės kovose.

Negalima buvo sakyti, kad panevėžiečiai savo tvirtovėje turėjo jaustis saugiau – iš prie savo žiūrovų sužaistų penkių mačų Nenado Čanakao kariauna buvo laimėjusi trejas.

Vokietijos mastais nedideliame Ulmo mieste įsikūręs „ratiopharm“ klubas savo istoriją skaičiuoja nuo 2001 m. Po penkerių metų komanda iškopė į aukščiausią Vokietijos lygą, o dar po penkmečio Ulme duris atvėrė duris nauja „ratiopharm“ arena, talpinanti kiek daugiau nei šešis tūkstančius žiūrovų.

Daugiau nei dvidešimtmetį egzistuojantis klubas yra dukart iškovojęs Vokietijos pirmenybių sidabro medalius, o praėjusiame sezone į šalies krepšinio istoriją įsirašė auksinėmis raidėmis – tapo lygos čempionu.

Vokietijos ekipa Europos taurėje kovoja jau vienuoliktą savo sezoną. Per tą laiką Ulmo klubas jau penkis sykius spėjo sužaisti ir su panevėžiečiais, kuriems pavyko laimėti trejas tarpusavio rungtynes.

Pastaruosius dvejus metus „ratiopharm“ pasiekė turnyro ketvirtfinalį, o šį sezoną neretai klubas įvardijamas ir kaip vienas favoritų kovoje dėl titulo.