T. Sedekerskis vėl buvo naudingas, o „Baskonia“ ketvirtojo kėlinio dėka įveikė „Anadolu Efes“

Įspūdingo ketvirtojo kėlinio dėka Vitorijos „Baskonia“ (9/7) išvykoje įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ (7/9) krepšininkus. Prie šios pergalės svariai prisidėjo ir lietuvis Tadas Sedekerskis.

Tadas Sedekerskis<br>G.Bitvinsko nuotr.

2023-12-22 18:44, atnaujinta 2023-12-22 22:33

Lietuvio klubas 87:80 (17:17, 19:19, 21:24, 30:20) įveikė Turkijos grandus bei nutraukė dviejų iš eilės nelaimėtų rungtynių Eurolygoje seriją.

T.Sedekerskis aikštelėje praleido beveik 31 minutę, pelnė 11 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), sugriebė 6 atkovotus kamuolius ir sukaupė 17 naudingumo balų.

Įspūdingą mačą nugalėtojų gretose sužaidė Markusas Howardas. „Baskonia“ puolimo lyderis per beveik 22 minutes pelnė net 28 taškus (5/6 dvit., 5/8 trit., 3/4 baud.) ir surinko 23 naudingumo balus.

Beje, įdomu ir tai, kad „Baskonia“ gretose arti trigubo dublio buvo Codi Milleris-McIntyre‘as (3/5 dvit., 1/5 trit., 5/6 dvit.), kuris pelnė 14 taškų, atkovojo 9 kamuolius, išdalino 10 rezultatyvių perdavimų ir sukaupė 26 naudingumo balus. C.Milleris-McIntyre’as buvo naudingiausias baskų klubo žaidėjas.

Turkijos grandų neišgelbėjo ir Shane‘o Larkino šou. „Anadolu Efes“ lyderis per 34 minutes sumetė 23 taškus (5/7 dvit., 4/11 trit., 1/1 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas ir užfiksavo 25 naudingumo balų pasirodymą.

Pirmoji mačo dalis tarp „Baskonia“ ir aikštelės šeimininkų „Anadolu Efes“ buvo itin atkakli. Nei vienai komandai nepavyko susikurti apčiuopiamo pranašumo, kuris leistų jaustis saugiai. Abi ekipos turėjo atkarpų, kuomet turėjo minimalų pranašumą, tačiau po pirmųjų dvidešimties minučių rezultatas buvo lygus (36:36).

Didžiausią pranašumą pirmoje mačo dalyje turėjo „Anadolu Efes“ krepšininkai, kurie vienu metu antrajame kėlinyje pirmavo 5 taškų skirtumu (17:22).

Trečiajame rungtynių kėlinyje abi ekipos žaidė identiškai ir nė viena komanda neišsiveržė didesniu skirtumu į priekį, tačiau lemiamame ketvirtyje savo tikrąjį veidą pradėjo rodyti „Baskonia“ krepšininkai.

Lemiamo kėlinio pradžioje abi ekipos vis dar žaidė taškas į tašką, tačiau ketvirtoko kėlinio metu 10:0 spurtą surengė Vitorijos „Baskonia“ krepšininkai įpusėjus kėliniui susikrovė 8 taškų pranašumą (76:68).

Galop Duško Ivanovičiaus auklėtiniai po T.Sedekerskio dvitaškio susikrovė dviženklį pranašumą 80:70, kurio aikštelės šeimininkams panaikinti nepavyko ir „Baskonia“ 87:80 išvykoje išrašė pralaimėjimą Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai.

„Anadolu Efes“: Shane‘as Larkinas 23 (5/7 dvit., 4/11 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud. bal.), Danas Oturu 14 (6/8 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam., 19 naud. bal.), Elijah Bryantas (3/5 dvit., 0/4 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 6 išpr. praž., 19 naud. bal.), Dariusas Thompsonas (4/7 dvit., 0/2 trit., 4 atk. kam.) ir Erčanas Osmani (3/5 dvit., 2/2 baud., 3 atk. kam.) po 8.

„Baskonia“: Markusas Howardas 28, Codi Milleris-McIntyre‘as (3/5 dvit., 1/5 trit., 5/6 dvit., 9 atk. kam., 10 rez. perd., 26 naud. bal.) ir Vanja Marinkovičius (4/8 trit.) po 14, Chima Moneke 13 (4/7 dvit., 1/3 trit., 2/2 dvit., 9 atk. kam., 12 naud. bal.) ir Tadas Sedekerskis 11 (6 atk. kam., 17 naud. bal.).