Net ir liga nesustabdė J. Valančiūno – padėjo „Pelicans“ nutraukti Klivalndo sėkmių seriją

„Cleveland Cavaliers“ ekipa ketvirtadienį siekė trijų pergalių iš eilės seriją paversti keturių laimėjimų iš eilės džiaugsmu, tačiau klubui kelią pastojo Jonas Valančiūnas ir „New Orlens Pelicans“ (17/12). Namie kovojęs „Cavaliers“ (16/13) būtų turėjusi ilgiausią šio NBA sezono sėkmių seriją. tačiau „Pelicans“ nubraukė šiuos šansus, laimėjęs 123:104 (36:28, 30:24, 28:24, 29:28).

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 22, 2023, 7:21 AM, atnaujinta Dec 22, 2023, 7:25 AM

Lietuvis J.Valančiūnas net ir sirguliuodamas ėjo į aikštę ir padarė viską, kad jo ekipa triumfuotų – per 28 minutes įmetė 13 taškų (5/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė vieną perdavimą ir blokavo vieną metimą.

Po šios sėkmės aukštaūgis iš Lietuvos sulaukė ir trenerio Willie Greeno pagyrų.

„Jonas jautė peršalimo simptomus, tačiau jį yra sunku sustabdyti nuo krepšinio. Taip pat nekaip jautėsi ir Herbas Jonesas. Bet tie vyrukai kieti“, – tikino treneris.

Tuo metu Zionas Williamsonas dėl ligos nevyko į Klivlandą.

Pirmajame ketvirtyje Naujasis Orleanas pasinaudojo spurtu 10:0, kad išsiveržtų į priekį 19:9, o pirmaujant 26:23 svečiai ir vėl smogė 8:0 ir nutolo 34:23.

Antrajame kėlinyje Maxo Struso tritaškis sumažino „Cavaliers“ atsilikimą iki 51:49, tačiau „Pelicans“ pelnė 13 taškų be atsako ir rezultatas tapo 64:49.

Antroji mačo dali lygesnė ir Naujasis Orleanas šeimininkus per juos įveikė 57:52.

Pralaimėjusiems Deanas Wade'as pelnė 20 taškų, susirinko devynis atkovotus kamuolius ir pasiekė savo tritaškių rekordą – pataikė šešis tolimus metimus.

Klivlandas antrose rungtynėse iš eilės atliko 34 rezultatyvius perdavimus.

Naujojo Orleano ekipos gretose išsiskyrė Trey'us Murphy, kuris per 28 minutes įmetė 28 taškus.

„Cavaliers“: Deanas Wade'as 20 (6/8 trit., 9 atk. kam., 2 blok.), Isaac Okoro 16, Jarrettas Allenas 14, Maxas Strusas 13 (2/12 trit.), Georgesas Niangas 11.

„Pelicans“: Trey Murphy 28 (4/6 dvit., 6/10 trit.), C.J. McCollumas 18 (5/7 dvit., 2/8 trit.), Brandonas Ingramas 17, Naji Marshallas 14, Jonas Valančiūnas 13, Jeremiah Robinsonas-Earlas 11.