Apmaudu: „Žalgiris“ po dramatiškos kovos nusileido „Barcelona“ komandai

Kauno „Žalgiriui“ (5/11) nepavyko namuose laimėti prieš Barcelonos „Barcelona“ (11/5) krepšininkus. Žalgiriečiai namuose po dramatiškos kovos 80:85 (22:28, 29:28, 22:14, 7:15) pnusileido svečiams iš Katalonijos. Tai – penktasis iš eilės žalgiriečių pralaimėjimas Eurolygoje.

Keenanas Evansas<br>R.Vilkelio nuotr.
 Laurynas Birutis<br>R.Vilkelio nuotr.
Edgaras Ulanovas<br>R.Vilkelio nuotr.
 Edgaras Ulanovas<br> R.Vilkelio nuotr.
 Rokas Jokubaitis<br> R.Vilkelio nuotr.
 Rokas Jokubaitis ir Edgaras Ulanovas<br> R.Vilkelio nuotr.
 Žalgiriečiai<br> R.Vilkelio nuotr.
 Edgaras Ulanovas ir Janas Vesely<br> R.Vilkelio nuotr.
 Keenanas Evansas<br> R.Vilkelio nuotr.
 Tomas Dimša<br> R.Vilkelio nuotr.
 Rolandas Šmitas<br> R.Vilkelio nuotr.
 Dovydas Giedraitis<br> R.Vilkelio nuotr.
 Janas Vesely<br> R.Vilkelio nuotr.
 Dovydas Giedraitis <br> R.Vilkelio nuotr.
 Barselonos klubo krepšininkai<br> R.Vilkelio nuotr.
 Kazys Maksvytis<br> R.Vilkelio nuotr.
 Rogeris Grimau<br> R.Vilkelio nuotr.
 Kauno klubo sirgaliai<br> R.Vilkelio nuotr.
 Nicolasas Laprovittola<br> R.Vilkelio nuotr.
 Tomašas Satoransky<br> R.Vilkelio nuotr.
 Kazys Maksvytis<br>R.Vilkelio nuotr.
Šansas namuose nutraukti pralaimėjimų seriją Eurolygoje: „Žalgiris“ – „Barcelona“<br>R.Vilkelio nuotr.
 Austinas Hollinsas<br> R.Vilkelio nuotr.
 Edgaras Ulanovas<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Rokas Jokubatis<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Laurynas Birutis ir Austinas Hollinsas<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Kazys Maksvytis<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Rokas Jokubaitis<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Laurynas Birutis<br> R.Vilkelio nuotr.
 Rogeris Grimau<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Žalgiriečiai<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Žalgirio krepšininkai<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Kazys Maksvytis ir Edmondas Sumneris<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Rungtynių momentas<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Nicolasas Laprovittola<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Edmondas Sumneris<br> R.Vilkelio nuotr.
 Kauno klubo šokėjos<br> R.Vilkelio nuotr.
Kova Eurolygoje: „Žalgiris“ – „Barcelona“<br> R.Vilkelio nuotr.
  Rokas Jokubaitis ir Dovydas Giedraitis<br> R.Vilkelio nuotr.
 Keenanas Evansas ir Rokas Jokubaitis<br> R. Vilkelio ir SIPA/SPO/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (119)

Dec 22, 2023, 7:01 PM, atnaujinta Dec 23, 2023, 12:29 AM

„Žalgirio“ gretose karjeros mačą sužaidė Laurynas Birutis. Centras sužaidė rezultatyviausią mačą Eurolygoje. Lietuvis per 24,5 minutės sumetė 18 taškų (8/10 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir sukaupė 20 naudingumo balų.

Puikų mačą sužaidė ir kauniečių kapitonas Edgaras Ulanovas. Puolėjas per 29,5 minutės varžovams įmetė 15 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, išskirstė 2 rezultatyvius perdavimus bei užfiksavo 20 naudingumo balų pasirodymą.

„Barcelona“ ekipoje sunkiausiai stabdomas buvo argentinietis ir Katalonijos klubo šio sezono lyderis Nicolasas Laprovittola. Gynėjas per beveik 29 minutes aikštelėje įmetė 18 taškų (2/5 dvit., 4/9 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, išdalino 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

Rokas Jokubaitis prie „Barca“ pergalės per 15 minučių aikštelėje prisidėjo 6 taškais (2/4 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), 4 rezultatyviais perdavimais ir 6 naudingumo balais.

Pirmoji mačo dalis – pilna spurtų. Rungtynes atkarpa 0:5 pradėjo Rogerio Grimau auklėtiniai, tačiau į ją net 11:0 spurtu atsakė žalgiriečiai (11:5). Visgi antroje pirmojo kėlinio dalyje geriau atrodė šių rungtynių svečiai, kurie po minėtojo Kazio Maksvyčio auklėtinių spurto surengė savąją atkarpą, kurią laimėjo 11:23 ir po pirmųjų dešimties rungtynių minučių pirmavo „Barcelona“ (22:28).

Antrajame rungtynių kėlinyje įsisuko abiejų komandų puolimas. „Barcelona“ taikliai svaidė vieną po kito tritaškius, o „Žalgiris“ atsakė savo sėkmingomis atakomis arčiau krepšio, kurias dažniausiai užbaigdavo Laurynas Birutis.

Didžiąją ketvirčio dalį abi ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau antrojo kėlinio pabaigą geriau sužaidė „Barcelona“, kurią į priekį tempė argentinietis Nicolasas Laprovittola, pataikęs du sudėtingus tolimus metimus, leidusius po pirmųjų dvidešimties rungtynių minučių 51:56 pirmauti „Barcelona“ krepšininkams.

Įdomu, kad per pirmąją rungtynių pusę „Barcelona“ pataikė net 10 tolimų metimų iš 14 (71,4 proc.), o iš tų 10 tikslių tritaškių po 4 pataikė Nikola Kaliničius ir N.Laprovittola.

Žalgiriečių gretose pirmoje susitikimo dalyje sunkiai buvo stabdomas L.Birutis, kuris šėrė vieną po kito dėjimą į Katalonijos ekipos krepšį ir per pirmąsias 20 rungtynių minučių sumetė 13 taškų (6/6 dvit., 1/1 baud.).

Trečiajame kėlinyje „Barcelona“ nebepataikė tolimų metimų, o „Žalgiris“ pradėjo kur kas agresyviau gintis, kas lėmė, jog Kazio Maksvyčio auklėtiniams kur kas lengviau sekėsi puolime, o būtent tai leido persverti rungtynių rezultatą ir į lemiamą ketvirtį eiti turint trijų taškų pranašumą (73:70).

Lemiamą ketvirtį geriau pradėjo svečiai, kurie spurtavo 0:5 ir trumpam susigrąžino trapų pranašumą 73:75, tačiau netrukus dvitaškiu atsakė Edgaras Ulanovas ir rezultatas vėl tapo lygus (75:75).

Ketvirtojo kėlinio metu Dovydas Giedraitis atsitrenkė į Jameso Nnaji užtvarą ir susiėmė už rankos bei iškart buvo pakeistas. Tikėkimės, kad lietuvis nepatyrė rimtos traumos.

Likus keturioms minutėms iki rungtynių pabaigos Dario Brizuela nesportiškai prasižengė prieš L.Birutį, centras pataikė vieną baudos metimą, o po to per papildomą ataką E.Ulanovas atliko juvelyrinį perdavimą Rolandui Šmitui, kuris pataikė dvitaškį ir leido žalgiriečiams pirmauti trimis taškais (80:77).

Visgi po to Katalonijos klubas atsakė keturiais taškais paeiliui ir likus 2 minutėms pirmavo 1 tašku (80:81).

Likus pusei minutės abu baudos metimus sumetė N.Laprovittola ir Katalonijos klubas pirmavo trimis taškais (80:83), o kitoje atakoje Keenanas Evansas nepataikė iš po krepšio, Rogerio Grimau auklėtiniai atkovojo kamuolį gynyboje, išprovokavo pražangą ir du baudos metimus pataikė T.Satoransky (80:85), kuris galop ir uždarė mačą bei išrašė žalgiriečiams penktąjį pralaimėjimą paeiliui.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 18, Edgaras Ulanovas 15 (3 atk. kam., 2 rez. perd., 20 naud. bal.), Keenanas Evansas 13 (2/5 dvit., 2/6 trit., 3/3 baud., 6 atk. kam., 13 naud. bal.), Rolandas Šmitas 11 (3/6 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud., 7 atk. kam., 2 rez. perd., 4 išpr. praž., 15 naud. bal.), Edmondas Sumneris 7 (2/3 dvit., 3/5 baud.) ir Dovydas Giedraitis 6 (2/3 trit.).

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 18 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Janas Vesely 15 (6/7 dvit., 3/5 baud., 5 atk. kam., 7 išpr. praž., 22 naud. bal.), Nikola Kaliničius 12 (4/9 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 15 naud. bal.), Tomašas Satoransky 10 (1/1 dvit., 2/4 trit., 2/3 baud., 6 rez. perd., 15 naud. bal.) ir Jabari Parkeris (2/5 dvit., 0/3 trit., 4/4 baud., 8 atk. kam., 2 rez. perd., 12 naud. bal.) ir Dario Brizuela (2/4 trit.) po 8.