E. Sumnerį pagyręs E. Ulanovas: „Atrodo, kad vienas klaidas pataisai, tada kitos vėl išlenda“

Kauno „Žalgiris“ 70:78 Eurolygoje patyrė šeštąjį pralaimėjimą iš eilės. Žalgiriečiai namuose krito prieš Tel Avivo „Maccabi“, o po mačo kalbėjęs „Žalgirio“ kapitonas Edgaras Ulanovas teigė, kad žalgiriečiams pritrūko fiziškumo, o kartu pagyrė vieną iš komandos naujokų Edmondą Sumnerį.

Edgaras Ulanovas<br>R.Vilkelio nuotr.
Edgaras Ulanovas ir Keenanas Evansas<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 28, 2023, 11:39 PM, atnaujinta Dec 28, 2023, 11:48 PM

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ krito į duobę ir nuo „Maccabi“ krepšininkų atsiliko net 17 taškų skirtumu (44:61).

E.Ulanovas ir „Žalgiris“ bandė gelbėtis ketvirtajame kėlinyje, tačiau galop žalgiriečiams pritrūko jėgų ir 70:78 teko pripažinti „Maccabi“ pranašumą bei Eurolygoje patirti šeštąjį pralaimėjimą paeiliui.

Šiame mače E.Ulanovas aikštelėje praleido 29 minutes, per kurias pelnė 8 taškus (1/4 dvit., 2/5 trit.), atkovojo 7 kamuolius, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir sukaupė 15 naudingumo balų.

„Sunkios rungtynės. Ant karštųjų nesinori kažko šnekėti. Pirmoje pusėje buvo pozityvo, bet klimpome puolime. Varžovai pasidarė skirtumą tuomet, kai mes sustojome žaisti trečiajame kėlinyje, kuomet skirtumas buvo apie 17 taškų.

Po minutės pertraukėlės pradėjome žaisti fiziškai, galbūt matėme, kad puolime bus sunku susikurti situacijas, tad į rungtynes sugrįžome kitokiais dalykais – sunkia kova dėl atkovotų kamuolių, pakėlėme fiziškumą, bet gale nepavyko sugrįžti, nors tų šansų tikrai buvo ir patys buvome emociniame pakilime.

Ko norisi – stabilumo visose rungtynėse. Komanda, kuri žaidžia stabiliau, laimi, o šiandien pas mus to nebuvo... arba nepriimame kamuolio, arba nepastatome užtvaros... čia kalba ne apie taktiką, o apie fiziškumą“, – mačą apibendrino E.Ulanovas.

– Kas įvyko trečiajame kėlinyje?, – žurnalistai paklausė E.Ulanovo.

– Fiziškumas... Puolime nepriimdavome kamuolio ten, kur jo reikia... pagrindinė bėda – išpildymas prieš susikeitimų gynybą, kuris buvo tragiškas visų rungtynių metu.

Kamuolys turi nueiti po krepšiu arba Laurynui (Biručiui), arba Rolandui (Šmitui)... tragedija, kelis perdavimus atidavėme į rankas. Gniūžtė sukasi, didėja... tų priežasčių gali prisigalvoti pilna.

– Ar vienintelis pozityvas iš šių rungtynių gali būti „Žalgirio“ kovingumas?

– Kaip pažiūrėsi... Ta komanda, kuri stabiliau palaiko kovingumą, ta laimi ir rungtynes. Šeši pralaimėjimai – reiškiasi trūksta stabilumo.

– Kaip jaučiatės tiek jūs, tiek komanda per šią šešių pralaimėjimų seriją?

– Dabar kažką neprotingo pasakyti nesinori... Reikės analizuoti, nieko kito nebelieka... Žiūrėti, kur labiausiai strigome. Atrodo, kad vienas klaidas pataisai, tada kitos vėl išlenda... Kovingumo, kai nesiseka, reikia dar daugiau.

Šiandien žaidėme prieš talentingą komandą, matėme, kaip jie lengvai kuriasi situacijas ir mes vargstame... Puolime paprasčiausiai nepadarome savo dalykų.

– Atrodo, kad Edmondas Sumneris pirmoje mačo dalyje patempė „Žalgirį“ ir sužaidė geriausias rungtynes Eurolygoje. Kaip sekasi jam integruotis į komandą ir kur jis labiausiai pasitempė per tą laiką, kur jis yra „Žalgiryje“?

– Žinoma, jis jau geriau gaudosi europiniame krepšinyje. Jam dar trūksta atsirinkimo, kada atakuoti, o kada ne.

Jis gali atlikti ir perdavimą, ir prasiveržti, o šiose rungtynėse jis parodė, kad gali ir pataikyti. Tai žaidėjas, kuris vis dar mokosi. Iš jo būtų keista tikėtis kažko dar daugiau.