Šarui atėjus „Fenerbahce“ neklumpa – palaužė ir kitą Stambulo klubą „Anadolu Efes“

Ketvirtadienį Eurolgoje vyko dviejų Stambulo komandų priešprieša – Šarūno Jasikevičiaus „Fenerbahce“ (10/7) išvykoje kovojo prieš „Anadolu Efes“ (7/10) ir Lietuvos treneris pratęsė savo sėkmių seriją: jo ekipa 89:84 (29:29, 18:23, 22:16, 20:16) nugalėjo šeimininkus.

„Fenerbahce“ vairą perėmė Šarūnas Jasikevičius.<br>Imago/Scanpix nuotr.
„Fenerbahce“ vairą perėmė Šarūnas Jasikevičius.<br> AFP/Scanpix nuotr.

2023-12-28 19:18, atnaujinta 2023-12-29 00:09

Pirmoje mačo dalyje sąlygas diktavo „Anadolu Efes“, kuris buvo pabėgęs 48:41, o ilsėtis išėjo pirmaudamas 52:47.

Trečiame kėlinyje vaizdas nesikeitė, tačiau „Anadolu Efes“ pirmaujant 68:62, „Fenerbahce“ įmetė 7 taškųs be atsako ir prieš lemiamą ketvirtį sumažino atsilikimą iki 68:69.

Kau rezultatas buvo 78:74 šeimininkų naudai, Šaro kariauna spurtavo 8:0, bet „Anadolu Efes“ sugėbėjo išlyginti rezultatą 82:82.

Vis dėlto po Georgios Papagiannio ir Nicko Calatheso taškų „Fenerbahce“ atitrūko 87:82 ir sėkmingai baigė mačą.

„Anadolu Efes“: Shane‘as Larkinas 28 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 37 naud. bal.), Danas Oturu 19, Rodrigue‘as Beaubois 10.

„Fenerbahce“: Nigelas Hayesas-Davisas 24 (4/5 tritaškiai, 6 atk. kam., 27 naud. bal.), Nickas Calathesas 17 (3/5 tritaškiai, 8 rez. perd.), Georgios Papagiannis 12 (5 atk. kam.), Marko Guduričius 8.

Šarui perėmus komandos vairą iš Dimitrio Itoudžio, „Fenerbahce“ laimėjo jau keturis mačus iš eilės: susitvarkė su „Monaco“, Kauno „Žalgiriu“ ir praėjusią savaitę susitvarkė su Berlyno ALBA 91:82.

Šios pergalės leido „Fenerbahce“ šoktelėti į penktąją vietą.

Tuo tarpu „Anadolu Efes“ yra suklupusi keturiskart iš eilės. Praėjusią savaitę turkai pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“ 80:87.

„Fenerbahce“ namie rungtyniauja geriau nei svečiuose. Ši komanda savo aikštėje triumfavo visose septyneriose rungtynėse, o išvykose laimėjo dabar tik tris kartus iš dešimties.

Šį sezoną namie taip pat dar nesuklupo ir lyderis Madrido „Real“.

Šiuolaikinėje Eurolygoje tarpusavyje Stambulo klubai varžėsi 21 kartą: 14:7 pirmauja „Fenerbahce“.