Luka Dončičius pranoko Stepheną Curry ir „Mavericks“ šventė pergalę San Fransiske

NBA čempionate Luka Dončičius atvedė „Dallas Mavericks“ (19/14) prie dar vienos pergalės. Slovėno vedamas klubas išvykoje 132:122 (34:26, 29:28, 38:35, 31:33) nugalėjo San Fransisko „Golden State Warriors“ (15/17).

Luka Dončičius.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Dec 31, 2023, 9:09 AM, atnaujinta Dec 31, 2023, 9:10 AM

L.Dončičius po didžiosios pertraukos įmetė net 25 taškus iš pelnytų 39 ir ištempė ekipą sunkiu momentu. Dalasas antrame kėlinyje pirmavo ir 49:33, tačiau baigiantis dvikovai „Wariors“ buvo sumažinęs atsilikimą iki 114:119.

Vieną mačą dėl skausmų kojoje praleidęs L.Dončičius šįkart per 38 minutes pelnė 39 taškus (11/16 dvit., 5/13 trit., 6/7 baud.), atsikovojo 8 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Tuo tarpu San Fransisko lyderis Stephenas Curry šįkart neatrodė įspūdingai – jo šūviai dažnai buvo netikslūs. S.Curryper 35 minutes surinko 25 taškus (3/10 dvit., 6/15 trit,, 1/1 baud.), atsikovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Chrisui Paului tai buvo istorinė naktis. „Warriors“ veteranas tapo 37-uoju žaidėju NBA istorijoje, kuris peržengė per karjerą pelnytų 22 tūkst. taškų ribą.

38-erių įžaidėjas per 33 min. įmetė 24 taškus.

„Mavericks“: Luka Dončičius 39 (5/13 trit., 8 atk. kam., 10 rez. perd.), Dante Exumas 19 (3/5 trit.), Joshas Greenas 18 (3/4 trit.), Timas Hardaway’us 16 (2/8 trit.), Dereckas Lively 12.

„Warriors“: Stephenas Curry 25 (6/15 trit., 7 rez. perd.), Chrisas Paulas 24 (6/9 trit.), Trayce’as Jacksonas-Davisas 17, Jonathanas Kuminga 16, Andrew Wigginsas 14.