„Wolves“ bandymas atsikratyti pralaimėjimų šleifo žlugo: Belgrade „Hapoel“ ir dar kartą smogė vilniečiams

Naujuosius metus Vilniaus „Wolves“ komanda pasitiko tikėdama, kad gruodį prasidėjęs nesėkmių ruožas pagaliau baigsis. Tačiau to neįvyko – į pergalių kelią siekę sugrįžti Belgrade vilniečiai krito atidėtame 2-ojo turo mače, kai pralaimėjo Tel Avivo „Hapoel“ 80:89 (18:26, 26:21,16:23, 20:19).

Vilniaus „Wolves“ ir Tel Avivo „Hapoel“ ekipų mačas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 3, 2024, 6:59 PM, atnaujinta Jan 4, 2024, 12:25 AM

„Wolves“ ekipa visuose frontuose jau yra patyręs devynis pralaimėjimus iš eilės. Gruodžio viduryje šios komandos susitiko antrojo rato dvikovoje Vilniuje, kur triumfavo „Hapoel“, vilkus palaužęs po atkaklios kovos paskutiniame ketvirtyje – 89:81.

Izraelio ekipa pradėjo sėkmingai dvikovą, pirmavę 6:0, tačiau įpusėjus ketvirčiui Vilniaus komanda atsiliko tik 10:13.

Pasivyti pirmame kėlinyje „Wolves“ nepavyko ir jis atsiliko po dešimties minučių 18:26.

Antrame kėlinyje Kęstučio Kemzūros ekipaq sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 28:31, tačiau po kelių klaidų ir vėl Izraelio klubas pabėgo 35:28.

Vis dėlto baigiantis kėliniui, likus kovoti 3 min., vilniečiai sumažinio skirtumą iki 38:40, tačiau ilsėtis išėjo atsilikdami 44:47.

Tečiame kėlinyje ekipos sunkiai rinko taškus, tačiau ir toliau priekyje buvo „Hapoel“ atstovai 56:49. Baigiantis kėliniui Izraelio atstovai pirmavo jau 12 taškų skirtumu – 72:60.

Ketvirtame kėlinyje vaizda nepasikeitė ir vilniečiai likus grumtis 120 sek. atsiliko 75:85.

„Hapoel“: Kyle‘as Alexanderis 22 (13 atk. kam.), Johnas Hollandas ir Tomeras Ginatas – po 17, Baras Timoras 12, Xavieras Munfordas 9 (8 rez perd.).

„Wolves“: Rasheedas Sulaimonas 20 (2/8 trit.), Christianas Mekowulu 16, Tre‘Shawnas Thurmanas ir Jeffery Tayloras (9 atk. kam.) po 10, Džordže Gagičius ir Kristupas Žemaitis po 6.

Izraelio klubas  pastaruoju metu demonstruoja puikią formą turnyre ir, laimėjęs septynias rungtynes iš eilės, įsitvirtino antroje A grupės vietoje.

Tuo tarpu kelią į pergales pastaruoju metu praradę „Wolves“ užima septintąją vietą ir nuo išsvajotos šeštosios pozicijos, kuri garantuoja vietą atkrintamuosiuose mačuose jau atitolęs per 3 laimėjimus.

„Wolves“ krepšininkams gruodžio mėnesį pralaimėjimas mažesniu negu 20 taškų skirtumu būdavo lyg laimėjimas.

Lapkričio viduryje susižeidus Rasheedui Sulaimonui (Lietuvos lygoje – 18,3 tšk., Europos taurėje – 20,2 tšk., 5,4 rez. perd.), „pilkieji“ porą savaičių šiaip ne taip laikėsi, bet paskui visiškai pakriko ir triuškinamai pralaimėjo „Paris“ (31 tašku), „Juventus“ (30 taškų) bei „Žalgiriui“ (24 taškais).

Gruodį Kęstučio Kemzūros auklėtiniai pasiekė vos vieną pergalę – pirmąjį mėnesio savaitgalį nugalėjo LKL autsaiderius „Šiaulius“. Nuo tada iki Naujųjų metų Vilniaus komanda pralaimėjo visas aštuonerias rungtynes.

Padėtis Europos taurės turnyre jau beveik beviltiška. „Wolves“ grupėje užima septintąją vietą, bet nuo šeštosios vietos, suteikiančios paskutinį kelialapį į atkrintamąsias varžybas atsilieka trimis taškais.

Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas irgi beveik nepasiekiamas – „Wolves“ pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes „Žalgiriui“ pralaimėjo 19 taškų skirtumu.

LKL reguliarusis sezonas ilgesnis, jame dar gali būti visko. Nors „Wolves“ per gruodį iš pirmosios vietos nusmuko į trečiąją, lyderiai toli nepabėgo.

Kita vertus, persekiotojai jau mina ant kilnų. Prieš Naujuosius metus svarbiausia gera žinia buvo R.Sulaimono sugrįžimas – pusantro mėnesio nežaidęs lyderis paskutinį metų savaitgalį jau galėjo padėti komandai.

REPORTERIS: narystės ES 20-mečio proga sveikinimai iš U. von der Leyen