Eurolygoje – „El Clasico“: vos nekilusiose muštynėse „Barcelona“ palaužė „Real“

2024 metų pradžioje Eurolyga padovanojo intriguojančią dvikovą – trečiadienį krepšinio gerbėjai turėjo galimybę pamėgauti ispanišku „El Clasico“, kuomet „Barcelona“ (12/6) su Roku Jokubaičiu santykius aiškinosi su turnyro lyderiu Madrido „Real“ (16/2) ir nugalėjo po intrigos bei vos ne kilusių muštynių 83:78 (21:25, 24:22, 15:15, 23:16).

Rokas Jokubaitis<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jan 3, 2024, 8:56 PM, atnaujinta Jan 4, 2024, 11:31 AM

Jau nuo mačo pradžios „Real“ diktavo savo sąlygas ir turėjo 6 taškų pranašumą – 30:24. Tačiau tuomet katalonai pagavo bangą ir pasivijo Madrido žaidėjus 31:33.

Baigiantis antra kėliniui svečiai ir vėl atitrūko 47:42, tačiau su sirena pelnytas katalonų tritaškis leido eiti ilsėtis jiems atsiliekant 45:47.

Trečiame kėlinyje „Barcelona“ išsiveržė į priekį 54:50, 56:53, tačiau jau baigiantis ketvirčiui „Real“ buvo priekyje 62:58.

Ketvirtame kėlinyje Sergio Rodriguezas po Nicolaso Laprovittolos taškų ranka smogė argentiniečiui į veidą, šis siekė atsakyti tuo pačiu ir vos neprasidėjo muštynės. Tiek komandos nariai, tiek ir treneriai suskubo raminti aistras, o po to teisėjai ispanui skyrė nesportinę, o argentiniečiui – techninę pražangas.

Nuo to momento šeimininkai spurtavo 16:0 ir pabėgo 74:62.

Likus grumtis 3 min. rezultatas buvo 80:70 katalonų naudai, bet jį sumažino Mario Hezonja, dar du taškus pridėjo Walteris Tavaresas ir skirtumas likus 90 sek. sumenko iki 75:80.

N.Laprovittola suteikė „Barcelona“ gurkšnį oro – pataikė tritaškį ir jis buvo iš esmės lemiamas. Katalonai išlaikė persvarą ir laimėjo.

„Barcelona“: Janas Vesely 27 (12/18 dvitašk.), Nicolas Laprovittola 14 (3/8 tritašk.), Nikola Kaliničius 13 (3/3 tritašk.), Jabari Parkeris 10.

„Real“: Džananas Musa 19 (5/8 tritašk.), Mario Hezonja 16, Sergio Llullas 9 (1/7 tritašk.).

Trečiąją vietą užimanti „Barcelona“ bando ropštis iš gilios duobės. Katalonijos ekipa buvo laimėjusi tik vieną iš pastarųjų keturių Eurolygos mačų. „Barca“ klupinėja ir Ispanijos čempionate.

Tuo tarpu „Real“ šluoja varžovus nuo kelio. Ir Ispanijos pirmenybėse „karališkasis“ klubas neturi sau lygių – iškovojo 15 pergalių per 16 rungtynių. Ispanijos lygoje „Real“ Madride nugalėjo „Barcelona“ krepšininkus 86:79.

Eurolygos pirmame rate madridiečiai tik po dramos išplėšė pergalę 65:64. Eurolygoje „Real“ buvo laimėjęs pastaruosius šešis mačus iš eilės.

Katalonų klube R. Jokubaitis šį sezoną žaidžia blankokai. Eurolygoje jis vidutiniškai per dvikovą pelno 5,1 taško, atlieka 3,2 rezultatyvaus perdavimo, renka 5,2 naudingumo balo.

Šiuolaikinėje Eurolygoje Ispanijos milžinai tarpusavyje varžėsi jau 36 kartus. rezultatas dabar yra lygus 18:18.