Eurolygoje – „Baskonia“ su T. Sedekerskiu paskutiniuoju metimu palaužė keturias pergales iš eilės turėjusį „Panathinaikos“

Trečiadienį Eurolygoje santykius aiškinosi du „lietuviški“ klubai – Vitorijos „Baskonia“ (10/8) su Tadu Sedekerskiu ir Atėnų „Panathinaikos“ (10/8) su Mariumi Grigoniu. Po sunkios ir įspūdingos kovos su paskutiniuoju metimu pergalę šventė baskai 75:73 (13:12, 13:25, 24:16, 25:20).

Marius Grigonis<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jan 3, 2024, 8:56 PM, atnaujinta Jan 4, 2024, 12:46 AM

Abi ekipas iki šio mačo skyrė tik vienas laimėjimas, tačiau graikai žengė penktoje vietoje, o ispanai – 11-oje.

Šioje dvikovoje iki didžiosios pertraukos svečiai iš Graikijos susikrovė dviženklę pervarą ir ilsėtis išėjo pirmaudami 37:26. Per tas 20 minučių M.Grigonis buvo antras pagal rezultatyvumą, įmetės 9 taškus, prametęs visus 4 tritaškius.

Trečiame kėlinyje skirtumas pašoko iki 15 taškų – 48:33, tačiau nuo to momento „Baskonia“ pradėjo mažinti atsilikimą ir likus kovoti 2 min. jis buvo tik 69:72.

Likus minutei rezultatas buvo 73:73 ir nė vienai ekipai nepavyko pelnyti taškų. Tačiau su sirena sugebėjo vis dėlto pasižymėti Codi Milleris-Mcintyre'as ir tas dvitaškis buvo pergalingas.

Tadas Sedekerskis baskams per 32 minutes pelnė 10 taškų (4/4 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Tuo tarpu Marius Grigonis per 31 minutę įmetė 11 taškų (4/5 dvit., 0/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

„Baskonia“: Chima Moneke 20 (13 atk. kam.), Matthew Costello 11, Codi Milleris-McIntyre‘as ir Tadas Sedekerskis po 10.

„Panathinaikos“: Kendickas Nunnas 25 (3/10 trit.), Kostas Sloukas (3/4 trit.) ir Marius Grigonis po 11, Jerianas Grantas 9.

Įsibėgėjęs „Panathinaikos“ turėjo 4 pergalių iš eilės seriją, o praėjusiame ture buvo susitvarkęs su Belgrado „Crvena zvezda“ 82:65.

Tuo tarpu „Baskonia“ praėjusią savaitę krito prieš Milano „Olimpia“ 67:76.

Pirmame rate graikai namie įveikė baskus 95:81.