Eurolygos autsaiderio šturmas „Žalgiriui“ virto fiasko: ASVEL ir vėl skėlė skausmingą antausį kauniečiams Per vieną ataką ASVEL įmetė 7 taškus

Su naujuoju Kauno „Žalgirio“ treneriu Andrea Trinchieri klubo krepšininkai ketvirtadienį taranavo dar vieną varžovą Eurolygoje. Po pergalės namie prieš Berlyno ALBA žalgiriečiai (6/13) sėkmių seriją bandė pratęsti Vilerbane su autsaideriu ASVEL (3/16), tačiau be ugnelės žaidęs LKL čempionas pralaimėjo 79:93 (17:23, 26:28, 16:21, 20:21) .

Vilerbano ASVEL ir Kauno „Žalgirio“ mačas.<br> zalgiris.lt nuotr.
Vilerbano ASVEL ir Kauno „Žalgirio“ mačas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vilerbano ASVEL ir Kauno „Žalgirio“ mačas.<br> žalgiris.lt nuotr.
Vilerbano ASVEL ir Kauno „Žalgirio“ mačas.<br>R. Vilkelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (32)

Jan 4, 2024, 7:58 PM, atnaujinta Jan 5, 2024, 12:15 AM

Kauniečiai taip ir nesugebėjo šiame sezone nurungti prancūzų – pirmame rate namie nusileido 88:91. Tai buvo pirmoji Vilerbano klubo pergalė namie nuo 2023 metų sausio. T

ai buvo tik trečioji šį sezoną prancūzų pergalė Eurolygoje ir antroji prieš LKL čempioną. Jie nutraukė net 10 pralaimėjimų iš eilės seriją.

Nors buvo svajojama apie gražią pergalę prieš visišką Eurolygos autsaiderį, „Žalgiris“ susidūrė Vilerbane su puikiai veikiančiu prancūzų mechanizmu – fiziškai galingesni ASVEL žaidėjai nuo pirmo kėlinio pradžios vadovavo žaidimui ir neleido svečiams pirmauti.

ASVEL atitrūko 11:4, 19:10 ir jokie kauniečių bandymai priartėti ir persverti rezultatą nedavė vaisių. Andrea Trinchieri valdomi žalgiriečiai antrame kėlinyje sumažino atsilikimą iki 29:31, tačiau Vilerbanas vėl šovė į priekį ir baigiantis ketvirčiui atitolo 46:37.

Po dviejų kėlinių ASVEL buvo priekyje 51:43, o liūto taškų dalį šeimininkams buvo pelnę du žaidėjai – po 18 taškų pasižymėję T.Luwawu-Cabarottas ir Y.Fallas. Kauniečių gretose per du ketvirčius 12 taškų įmetė K.Evansas.

Trečią kėlinį Kauno klubas pradėjo labai nesėkmingai, ne tik nesumažino atsilkimą tačiau ir pasiekė nemalonų antirekordą – turėjo prarają 46:60.

Vis dėlto po L.Lekavičiaus pastangų tas skirtumas aptirpo iki 52:60. Esant rezultatui įvyko neįtikėtinas dalykas – Paris Lee pataikė tritaškį su bauda.

Maža to – nesportinę pražangą tos atakos metu užsidirbo L. Lekavičius, kuri virto dviem pataikytais baudų metimais o galiausiai neišlaikė ir Andrea Trinchieri nervai – jis gavo techininę pražangą ir varžovai įmetė vieną baudą. Tad vienos atakos metu ASVEL įmetė 7 taškus ir pabėgo 70:54.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vaizdas nesikeitė ir rezultatas nemenko – 80:64. Likus kovoti 2 min. rezultatas tapo 88:77 ir tapo aišku, kad Kaunas pralaimės, nors svajojo apie pergalę.

„Žalgiris“: K.Evansas 21 (5 rez. perd., 4 per. kam.), L.Lekavičius 13, R.Šmitas 13 (5 atk. kam., 2 per. kam.), T.Dimša 10, B.Manekas 6, E.Ulanovas 5, E.Sumneris 4, A.Hollinsas 4, L.Birutis 2, K.Hayesas 1, D.Lavrinovičius 0.

ASVEL: T.Luwawu-Cabarrot 27, P.Lee 22 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Y.Fallas 22 (12 atk. kam.).

ASVEL rungtynes su „Žalgiriu“ pasitiko šią savaitę nusileidusi Belgrado „Partizan“ klubui 77:90. Spalį prancūzų klubą perėmusiam italų treneriui Gianmarco Pozzeco tai buvo 10-oji iš eilės nesėkmė turnyre.

Tuo tarpu žalgiriečiai namie sugebėjo palaužti vokiečių ALBA 77:71 ir nutraukė šešių iš eilės pralaimėjimų Eurolygoje seriją.

„Žalgiriui“ papildomai nusiteikti mūšiui su ASVEL lyg ir nereikėjo – kauniečiai degė noru atsirevanšuoti ASVEL klubui už skaudų pralaimėjimą dvikovoje „Žalgirio“ arenoje pirmojo rato mūšyje lapkričio 2-ąją, kai apmaudžiai nusileista 88:91.

ASVEL krepšininkai nuo 2023 metų sausio mėnesio nebuvo laimėję nė vienerių Eurolygos rungtynių savo aikštėje. Suprantama, komandai vis pralaimint, silpnėja sirgalių susidomėjimas.

Nors klubas nuo spalio yuri naują LDCL areną, kur stebėti mačus gali apie 12,5 tūkstančių žiūrovų, tačiau dėl menko susidomėjimo ASVEL vadovai nusprendė „Žalgirį“ priimti senojoje „Astroballe“ arenoje, kurioje yra 5,5 tūkstančio vietų.