Ispanijoje – septynių lietuvių pasirodymai ir išvargta „Barcelona“ pergalė prieš M. Blaževičiaus klubą

Sekmadienį Ispanijos krepšinio lygoje ant parketo žengė net septyni lietuviai, o pergalėmis džiaugėsi trys iš jų.

Rokas Jokubaitis<br>G.Bitvinsko nuotr.

2024-01-07 21:59

Barcelona“ (11/6) su Roku Jokubaičiu po pratęsimo 92:90 (18:16, 16:23, 24:28, 23:14, 11:9) palaužė Mareko Blaževičiaus atstovaujamą Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (6/11).

Nugalėtojams R.Jokubaitis per 16 minučių pelnė 7 taškus (2/3 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir surinko 8 naudingumo balus.

M.Blaževičius ant parketo praleido 6 minutes ir pelnė 3 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 2 naudingumo balus.

Ketvirtajame kėlinyje „Obradoiro CAB“ dar pirmavo 76:63, tačiau katalonai surengė spurtą 16:0 sugebėjo persverti rezultatą. Visgi kova nusikėlė į pratęsimą, o jame savo pranašumą įrodė „Barca“.

Tadas Sedekerskis sužaidė kuklesnes rungtynes, o jo atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (9/8) kuris namuose 85:99 (20:35, 23:16, 23:22, 19:26) nusileido Madrido „Real“ (16/1) krepšininkams.

30 minučių ant parketo praleidęs T.Sedekerskis surinko 7 taškus (1/2 dvit., 1/4 trit., 2/3 baud.), 5 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, bloką, klaidą ir 8 naudingumo balus.

Mato Jogėlos ir Martyno Sajaus atstovaujama Lugo „Breogan“ (5/12) ekipa namų rungtynėse 85:79 (25:13, 27:27, 14:24, 19:15) įveikė Granados „Coviran“ (5/12) su Evaldu Kairiu.

Ryškiausiai iš lietuvių spindėjo M.Sajus, kuris per 29 minutes surinko 16 taškų (5/7 dvit., 6/6 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 1 bloką ir surinko 26 naudingumo balus.

Jo komandos draugas M.Jogėla per 10 minučių prie pergalės taškais neprisidėjo (0/1 dvit., 0/1 trit.), tačiau atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 1 naudingumo balą

Nuleista galva aikštę turėjęs palikti E.Kairys joje praleido 13 minučių, per kurias pelnė 2 taškus (0/1 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, sykį suklydo ir mačą baigė nesurinkęs naudingumo balų.

Nepaisant gero Martino Gebeno pasirodymo, jo atstovaujama Manresos BAXI (9/8) išvykoje 54:74 (13:22, 21:24, 12:19, 26:26) nepasipriešino Bilbao „Surne“ (7/10) krepšininkams.

M.Sajus rungtyniavo 20 minučių, o per jas pasižymėjo 10 taškų (3/3 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud.), 7 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu, blokuotu metimu blokavo metimą, 1 klaida ir 11 naudingumo balų.