Ketvirtajame kėlinyje atkutęs „Rytas“ pralaimėjo Graikijoje ir baigė savo pasirodymą Europoje

Mačą it užmigę pradėję vilniečiai baigė savo pasirodymą FIBA Čempionų lygoje. Giedriaus Žibėno vadovaujamas „Rytas“ Atėnuose krito prieš Vassilio Spanoulio treniruojamą „Peristeri“.

Jan 10, 2024, 7:02 PM, atnaujinta Jan 10, 2024, 9:42 PM

„Rytas“ išvykoje suklupo 80:83 (11:17, 19:26, 23:24, 27:16) prieš Atėnų ekipą ir baigė savo pasirodymą Europoje, nors prieš šį mačą G.Žibėnas žadėjo, kad serija dar grįš į Vilnių.

„Ryto“ šiame mače neišgelbėjo ypač rezultatyvius Marcusas Fosteris. Į Vilnių grįžęs amerikietis per 24 minutes aikštelėje pelnė 20 taškų (2/7 dvit., 3/4 trit., 7/8 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 17 naudingumo balų.

„Peristeri“ gretose dvigubą dublį surinko Joe Raglandas, kuris per 31 minutę pelnė 17 taškų (5/11 dvit., 1/6 trit., 4/4 baud.), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Mačo pradžia vilniečiams – itin nervinga. Giedriaus Žibėno auklėtiniai rungtynes pradėjo beveik 5 minutes nepelnydami taškų ir pramesdami 8 metimus iš žaidimo.

Likus kiek daugiau nei penkioms minutėms iki ketvirčio pabaigos Marcusas Fosteris pataikė baudos metimą, o vilniečiai atsilikinėjo 1:13, tačiau po to savo atkarpa 10:4 atsakė „Rytas“ ir po pirmųjų 10 rungtynių minučių atsilikinėjo vienženkliu skirtumu (11:17).

Antrajame kėlinyje „Rytas“ žaidė banguotai. Vilniečiai turėjo ir gerų atkarpų, tačiau į ilgąją pertrauką G.Žibėno auklėtiniai buvo priversti eiti turėdami dviženklį deficitą (30:43).

Trečiojo kėlinio pradžioje atkarpą 0:5 pralaimėję vilniečiai atsilikinėjo net 19 taškų skirtumu (30:49).

Visgi po to trečiajame kėlinyje vilniečiai surengė spurtą 18:8 ir sumažino aikštelės šeimininkų pranašumą iki 8 taškų (49:57). Visgi po to savo geru žaidimu atsakė ir graikai, kurie prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 14 taškų skirtumu (53:67).

Lemiamą ketvirtį „Rytas“ pradėjo galingai. Vilniečiai spurtavo 19:6 ir sumažino varžovų pranašumą iki vos vieno taškelio (72:73).

Po to abi ekipos keitėsi taškais ir „Rytas“ toliau atsilikinėjo vienu tašku (74:75).

Po Martyno Echodo dvitaškio vilniečiai 36-ąją rungtynių minutę pirmąkart šiame mače išsiveržė į priekį (76:75).

Visgi savo taškais atsakė ir Joe Raglandas, sugrąžinęs trapų pranašumą graikams (76:77). Kitoje atakoje R. J. Cole'as nepataikė iš po krepšio, o Nemanja Dangubičius pataikė tolimą metimą (76:80). Po sėkmingo graikų išpuolio Justinas Gorhamas nepataikė tritaškio, o Marcusas Fosteris prasižengė prieš Jermaine'ą Love'ą, kuris pataikė du baudos metimus ir vilniečiams išsigelbėti praktiškai nebuvo įmanoma.

Varžovų pranaušmą minimaliai sumažino M.Echodas, kuris po atkovoto kamuolio puolime išprovokavo varžovo pražangą ir pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (77:82). Trevoras Thompsonas prametė abi baudas, Keithas Hornsby nepataikė dvitaškio, T.Thompsonas pataikė vieną baudą, tritaškį įmetė R. J. Cole'as ir vilniečiai išvykoje krito 80:83.

„Peristeri“: Joe Raglandas 17, Elijah Mitrou-Longas 14 (3/3 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), Jermaine'as Love'as, Trevoras Thompsonas (5/12 baud., 11 atk. kam.) ir Kenny Williamsas (6 atk. kam.) po 11, Leonidas Kaselakis 10 (6 atk. kam.).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20, Martynas Echodas 14 (5/9 dvit., 4/7 baud., 9 atk. kam., 18 naud. bal.), R. J. Cole'as 13 (1/9 dvit., 3/5 trit., 9 rez. perd.) ir Javinas DeLaurier 10 (4/4 dvit., 2/3 baud., 13 naud. bal.).