Dominavusi G. Petronytė nukalė pergalę Turkijos klubui Europos taurės „Top 16“ etape Tritaškiais pasižymėjusios K. Nacickaitės klubas pralaimėjo

Gintarė Petronytė surengė puikų pasirodymą ir buvo naudingiausia rungtynių žaidėja, o jos atstovaujamas Kaiserio „Melikgazi“ klubas dėl įspūdingai sužaisto ketvirtojo kėlinio pergalingai pradėjo moterų Europos taurės „Top 16“ varžybų etapą.

Gintarė Petronytė<br>FIBA nuotr.
 Kamilė Nacickaitė<br> FIBA nuotr.

Jan 11, 2024, 7:46 PM, atnaujinta Jan 11, 2024, 8:11 PM

Kaiserio klubas namuose 76:65 (18:19, 18:18, 19:22, 22:6) dominavo ketvirtajame kėlinyje ir galop šventė pergalę prieš Pėčo „NKA Universitas“ ekipą.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kapitonė G.Petronytė aikštelėje praleido beveik 36 minutes, į varžovų krepšį sukratė 23 taškus (9/14 dvit., 5/7 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir sukaupė 31 naudingumo balą.

G.Petronytė šiose rungtynėse pakartojo savo rezultatyvumo rekordą šio sezono Europos taurės varžybose, o pagal naudingumo balus tai buvo antras geriausias pasirodymas šiame sezone.

Naudingesnį pasirodymą mūsiškė surengė prieš Ružomberoko MBK klubą grupių etape, kuomet G.Petronyės komanda laimėjo 83:58, o mūsiškė užfiksavo 40 naudingumo balų pasirodymą.

G.Petronytė šiame moterų Europos taurės sezone vidutiniškai renka po 14,9 taško (69,2 proc. dvit., 85,3 proc. baud.), atkovoja po 9,4 atšokusio kamuolio, atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus ir per mačą vidutiniškai sukaupia po 22,4 naudingumo balo.

Primename, kad „Top 16“ etape komandos žaidžia dvejas rungtynes, o į tolimesnį „Top 8“ etapą patenka geresnį taškų santykį po dviejų rungtynių turinti komanda.

Atsakomasis mačas Vengrijoje įvyks sausio 18 d. (19:00 val. Lietuvos laiku).

„Melikgazi“: Gintarė Petronyrė 23, Joyner Holmes 18 (4/9 dvit., 0/3 trit., 7/8 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 4 klaid.), Claudia Cuic 13 (2/4 dvit., 1/4 trit., 6/7 baud.), Merve Ari 10 (3/7 dvit., 4/6 baud., 4 atk. kam.), Aysegul Gunay 8 (2/5 trit., 6 atk. kam.) ir Aaryn Ellenberg-Wiley 7 (2/5 dvit., 1/6 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.).

„NKA Universitas:“: Beatrix Meresz 16 (7/8 dvit., 7 atk. kam., 3 rez. perd., 24 naud. bal.), Nadija Smailbegovič (1/4 dvit., 3/5 trit.) ir Sydney Wallace (3/7 dvit., 1/6 trit., 3/3 baud.) po 12 ir Peyton Williams 10 (5/9 dvit., 8 atk. kam., 17 naud. ba.).

Tuo tarpu kitos Lietuvos moterų krepšinio rinktinės narės Kamilės Nacickaitės atstovaujamas Buržo „Tango Basket“ pirmajame „Top 16“ mače krito prieš Stambulo „Bešiktaš“ ekipą.

Lietuvės klubas išvykoje 74:83 (20:9, 24:23, 19:25, 11:26) prastai sužaidė antrąją mačo dalį ir galop patyrė pralaimėjimą.

K.Nacickaitė šiame mače aišktelėje praleido beveik 21 minutę, pasižymėjo 9 taškais (3/6 trit.), 4 rezultatyviais perdavimais ir 12 naudingumo balų.

Atsakomasis šių ekipų mačas Prancūzijoje įvyks sausio 17 d. (21 val. Lietuvos laiku).