Pratęsimo pareikalavusioje kovoje – sudėtinga Š. Jasikevičiaus ir „Fenerbahce“ pergalė prieš „Bayern“

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbache“ (13/8) namuose po pratęsimo pareikalavusios kovos iškovojo sudėtingą pergalę prieš Pablo Laso ir jo vadovaujamą Miuncheno „Bayern“ (8/13).

S.Wilbekinas ir Š.Jasikevičius<br> G.Šiupario nuotr.
Tyleris Dorsey<br>G.Šiupario nuotr.
Scottie Wilbekinas<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2024-01-11 19:18, atnaujinta 2024-01-11 22:37

Turkijos grandų klubas, vedamas Scottie Wilbekino, po pratęsimo ir dramatiškos kovos 98:91 (22:22, 16:17, 19:20, 26:22, 17:10) įveikė „Bayern“.

Tai – trečioji paeiliui „Fenerbache“ pergalė Eurolygoje, o bendrai septintoji iš aštuonių, kuomet Turkijos ekipos vairą perėmė Š.Jasikevičius.

Pirmąjį rungtynių kėlinį geriau pradėjo Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai, kurie įpusėjus ketvirčiui jau turėjo dviženklį pranašumą 19:8, tačiau Pablo Laso auklėtiniai atkuto antrajame ketvirtyje ir pradėjo demonstruoti geresnį žaidimą, kas leido „Bayern“ krepšininkams į ilgąją pertrauką eiti pirmaujant minimaliu taškų skirtumu (38:39). Trečiojo kėlinio metu abi komandos kovojo taškas į tašką ir ne kartą keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau geresnę ketvirčio pabaigą sužaidusi „Bayern“ į lemiamą kėlinį atsinešė trapų dviejų taškų pranašumą (57:59).

Visgi lemiamą ketvirtį puikiai pradėjo Š.Jasikevičiaus auklėtiniai, kurie spurtavo 9:2 ir ketvirtojo kėlinio pradžioje penkiais taškais išsiveržė į priekį (66:61). Tačiau turkų ekipos pranašumas ilgai nesilaikė – 6:0 spurtu ir dviem tritaškiais atsakė Andreasas Obstas, kuris vėl sugrąžino „Bayern“ pirmaujančios komandos vaidmenį (66:67). Po to komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir likus penkioms rungtynių minutėms mačo nugalėtojas aiškus nebuvo (72:72).

Po to abi komandos vėl keitėsi tiksliais metimais tiek iš žaidimo, tiek nuo baudos metimų linijos ir likus 2,5 minutės vienu tašku pirmavo bavarų klubas (75:76). Prasidėjus prieš paskutinei minutei vieną baudos metimą pataikė S.Wilbekinas (76:76), tačiau po to dvitaškiu atsakė Devinas Bookeris (76:78). Likus mažiau nei minutei dvitaškiu atsakė Tyleris Dorsey, kuris likus mažiau nei minutei išlygino rungtynių rezultatą (78:78).

Turkijos grandai po to apsigynė, o sudėtingą tritaškį per A.Obsto rankas pataikė S.Wilbekinas, kuris išvedė „Fenerbache“ į priekį (81:78). Visgi lemiamos bavarų atakos metu S.Wilbekinas prasižengė prieš tritaškį metusį Sylvainą Francisco. Prancūzas pataikė visus 3 baudos metimus ir rezultatas vėl buvo lygus (81:81).

Pergalingą metimą paskutinėmis sekundėmis metė S.Wilbekinas, kuris jo nepataikė ir abi komandos keliavo į pratęsimą (81:81).

Pratęsimą geriau pradėjo Š.Jasikevičiaus auklėtiniai, kurie po T.Dorsey baudos metimų ir S.Wilbekino tritaškio išsiveržė į priekį penkiais taškais (86:81).

Visgi po to tolimu metumu atsakė A.Obstas, kuris likus dviem minutėms neleido Turkijos grandams galvoti apie pergalę (86:84), tačiau po to Dyshawnas Pierre'as pelnė dešimt taškų paeiliui ir galop uždarė rungtynes (98:91).

Šaro ekipą į pergalę tempė Scottie Wilbekinas, kuris per 29 minutes aikštelėje į varžovų krepšį sukratė 30 taškų (1/5 dvit., 6/10 trit., 10/11 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir sukaupė 28 naudingumo balus.

„Bayern“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo fenomenalus Sylvainas Francisco. Prancūzas per 24 minutes sumetė 21 tašką (1/2 dvit., 3/8 trit., 10/11 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražagnas ir užfiksavo 27 naudingumo balų pasirodymą.

„Fenerbache“: Scottie Wilbekinas 30, Dyshawnas Pierre'as 15 (3/3 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud., 10 atk. kam., 2 rez. perd., 4 išpr. praž., 29 naud. bal.), Tyleris Dorsey 13 (1/4 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.) ir Jonathanas Motley 12 (6/7 dvit., 4 atk. kam.).

„Bayern“: Sylvainas Francisco 21, Devinas Bookeris 16 (5/9 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud., 5 atk. kam., 5 išpr. praž., 4 klaid.), Andreasas Obstas 15 (5/9 trit.) ir Vladimiras Lučičius 11 (4/4 dvit., 1/3 trit., 6 atk. kam., 16 naud. bal.).