Madride – įspūdingas „Valencia Basket“ išplėštas pratęsimas ir per papildomą laiką dominavusios „Real“ pergalė

Madride – įspūdingas „Valencia Basket“ mažylio metimas, išplėšęs pratęsimą ir sudėtinga „Real“ (19/2) pergalė prieš Valensijos „Valencia Basket“ (10/11) krepšininkus.

Sergio Llullas<br> IMAGO/Scanpix nuotr.

Jan 11, 2024, 9:15 PM, atnaujinta Jan 12, 2024, 1:10 AM

Karališkasis klubas namuose po fantastinės ir pratęsimo pareikalavusios kovos 96:86 (16:24, 19:16, 23:15, 24:27, 14:4) įveikė „Valencia Basket“ ekipą.

Pirmoje mačo dalyje geriau atrodė Alexo Mumbru auklėtiniai, kurie praktiškai visą pirmąją rungtynių pusę pirmavo, tačiau antroje ketvirčio dalyje „Real“ atkuto.

Trečiajame kėlinyje „Real“ buvo priartėjusi ir persvėrusi rungtynių rezultatą, tačiau didžiąją ketvirtojo ketvirčio dalį pirmavo būtent svečiai iš Valensijos.

Visgi likus dviems minutėms Chuso Mateo vadovaujamas karališkasis klubas po Sergio Rodriguezo dvitaškio atsilikinėjo vienu tašku 74:75, tačiau po Chriso Joneso klaidos tritaškį įrideno senas geras Sergio Llullas ir likus pusantros minutės išvedė „Real“ į priekį (77:75).

Po to dvitaškiu atsakė Damienas Inglisas 77:77, tačiau vėliau argentinietis Facundo Campazzo įšovė savo ketvirtąjį rungtynių tritaškį, leidusį „Real“ pirmauti (80:77).

Svarbios atakos metu buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas paskubėjo ir paleido ankstyvą tritaškį, o po to „Real“ neužpuolė, bet kartu prasidėjo „baudų žaidimai“, kuomet abi komandos keitėsi asmeninėmis pražangomis ir tiksliomis baudomis (82:79).

„Valencia Basket“ po dviejų tikslių kroato Mario Hezonja baudos metimų įspūdingą tolimą metimą per Walterį Tavaresą (2,21 m.) pataikė Jaredas Harperis (1,78 m.), kuris Madride išplėšė pratęsimą (82:82).

Pratęsimo metu abi komandos keitėsi sėkmingais epizodais, tačiau didžiąją laiko dalį pirmavo „Real“ krepšininkai, kurie įpusėjus papildomam laikui pirmavo (87:86).

Po to du baudos metimus pataikė M.Hezonja, F.Campazzo ir Džananas Musa, B.Davieso tritaškis nelietė lanko, Walteris Tavaresas pelnė tris taškus paeiliui bei galop „Real“ uždarė rungtynes ir šventė pergalę (96:86).

Naudingiausiai „Real“ gretose sužaidė įspūdingą dvigubą dublį surinkęs Walteris Tavaresas. Karališkojo klubo bokštas per 38 minutes pelnė 18 taškų (7/14 dvit., 4/8 baud.), atkovojo net 19 kamuolių, išprovokavo 7 pražangas ir sukaupė net 32 naudingumo balus.

Į „Real“ istoriją vėl įsirašė Sergio Llullas, kuris po šio mačo tapo daugiausiai rungtynių „Real“ gretose sužaidusiu krepšininku. Šiame mače svarbiausiomis akimirkomis žibėjęs veteranas per 26 minutes pelnė 16 taškų (2/4 dvit., 4/8 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

„Valencia“ gretose rezultatyviausiai žaidė Brandonas Daviesas pelnė 19 taškų (5/8 dvit., 3/7 trit.).

„Real“: Facundo Campazzo 19 (1/4 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud., 7 rez. perd., 7 išpr. praž., 28 naud. bal.), Sergio Lullas 16, Džananas Musa 13 (3/4 dvit., 0/5 trit., 7/7 baud., 4 atk. kam., 4 išpr. praž., 16 naud. bal.) ir Mario Hezonja 10 (1/3 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam.).

„Valencia“: Brandonas Daviesas 19, Chrisas Jonesas 17 (2/6 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud., 3 atk. kam., 6 rez. perd., 17 naud. bal.), Stefanas Jovičius 11 (3/4 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 21 naud. bal.), Jaredas Harperis (1/3 dvit., 1/8 trit., 3/4 baud.) ir Damienas Inglisas (4/5 dvit., 0/1 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd.) po 8.