Kelias tragiškas atkarpas išgyvenęs „Žalgiris“ krito Barselonoje

Kauno „Žalgirio“ (7/14) krepšininkams nepavyko iš Ispanijos šią savaitę grįžti su dviem pergalėmis. Penktadienį Andrea Trinchieri auklėtiniai išvykoje 73:91 (12:26, 25:18, 20:24, 16:23) pripažino „Barcelona“ (15/6) ekipos pranašumą.

„Barcelona“ – „Žalgiris“<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Jan 12, 2024, 8:30 PM, atnaujinta Jan 13, 2024, 12:00 AM

Rungtynės kauniečiams prasidėjo tragiškai. Katalonai startavo pelnydami 13 taškų be atsako, o kauniečiams pradėjus sėkmingiau žaisti pirmajame kėlinyje, „Barcelona“ surengė dar vieną sėkmingesnę atkarpą, po kurios pirmavo 26:12.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje pasikeitė kardinaliai. A.Trinchieri auklėtiniai pradėjo svaidyti vieną tritaškį po kito, o kėliniui artėjant prie pabaigos po tikslių Edgaro Ulanovo baudų metimų „Žalgiris“ pirmavo 32:30.

Deja, persvaros iki kėlinio pabaigos išlaikyti nepavyko ir puolime atsigavusi „Barcelona“ į ilgąją pertrauką žengė pirmaudama 44:37.

Trečiajame kėlinyje vyko atkarpų krepšinis. „Barca“ susikūrė dviženklį pranašumą, žalgiriečiai atsakė spurtu 11:0, po kurio atsiliko vos 3 taškais – 51:54.

Pratęsti sėkmingos atkarpos „Žalgiris“ nesugebėjo ir dar tame pačiame trečiajame kėlinyje Rogerio Grimau auklėtiniai surengė atkarpą 14:3, po kurios įgijo 14 taškų pranašumą (68:54).

Ketvirtajame kėlinyje K.Evansas per kelias minutes surinko penkis taškus, reidą po krepšiu surengė ir dar du baudų metimus sumetė E.Sumneris, tačiau tai „Žalgiriui“ nepadėjo.

„Barcelona“ krepšininkai aikštėje jautėsi kur kas geriau ir triuškino varžovus, o galiausiai katalonai leido Eurolygoje debiutuoti ir 17-mečiui Kasparui Jakučioniui, kuris jau pirmuoju dvitaškiu atsidarė taškų sąskaitą.

Jaunasis lietuvis šalia pataikyto dvitaškio pridėjo 1 atkovotą kamuolį, 1 klaidą ir 1 naudingumo balą.

Kitas katalonų lietuvis, Rokas Jokubaitis rungtynes užbaigė su 5 taškais (2/5 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), 1 atkovotu ir 1 perimtu kamuoliu, 3 rezultatyviais perdavimais ir 5 naudingumo balais.

„Barcelona“ į pergalę vedė karjeros rungtynes sužaidęs Dario Brizuela Ispanas pelnė 24 taškus (7/8 dvit., 3/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Žalgiriečių komandoje naudingiausiai pasirodė Keenanas Evansas, kuris surinko 14 taškų (3/6 dvit., 1/5 trit., 5/6 baud.), 3 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 15 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris 15, Keenanas Evansas 14, Brady Manekas 10.

„Barcelona“: Dario Brizuela 24, Jabari Parkeris 18, Tomašas Satoransky 12.

Kauniečiai pirmose savaitės rungtynėse 84:79 palaužė „Valencia Basket“ klubą.

„Žalgiris“ su 7 pergalėmis ir 14 nesėkmių užima 16-ąją vietą.

„Barcelona“ šventė 15 pergalių ir užima 2-ąją poziciją.

„Manau, kad Valensijoje sužaidėme itin solidžias rungtynes. Tai turėtų padėti mūsų pasitikėjimui savimi. Žinoma, žaisime prieš antrą pagal pajėgumą Eurolygos komandą. Jie turi viską, o mums reikia sužaisti dar vienas rungtynes, tiksliai žinant, ką ir kaip norime padaryti. „Barcelona“ žaidžia labai agresyviai puolime. Jie turi daug žaidėjų, kurie gali pelnyti taškus ir gali tau pridaryti bėdų“, – prieš rungtynes kalbėjo A.Trinchieri.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes katalonai laimėjo 85:80.