Europos taurėje šansus tęsti kovą kitame etape praradęs „Wolves“ paskandino ir „Umana Reyes“ viltis

Vilniaus „Wolves“ klubas iš Italijos sugrįžta su pergale ir paskandintomis varžovų viltimis. Trečiadienį savo akistatą Europos taurės turnyro A grupėje žaidė jau visus šansus prasimušti į varžybų atkrintamąsias kovas praradęs „Wolves“ ir teorines galimybes dar tęsti tarptautinį sezoną turėjusi Venecijos „Umana Reyer“ ekipa. Ir vilniečiai tas svajones paskandino – „Wolves“ nugalėjo italus 75:57 (15:15, 17:16, 15:19, 28:7) ir prijungė Venecijos klubą prie iškrisiančių iš varžybų klubų rato.

Europos taurėje žaidžia Vilniaus<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2024-01-24 20:56, atnaujinta 2024-01-24 23:09

Viską lėmė ketviertasis kėlinys, kurio pradžioje „Wolves“ galingai spurtavo 18:1 ir atitrūko 65:51. Po tokio nokdauno italai neatsitiesė.

Nors italai mačo pradžioje pabėgo 12:6, sunkiai besiklosčiusiose rungtynėse po dešimties minučių kovos buvo lygu 15:15.

Antrame kėlinyje Venecijos klubas ir vėl pabėgo 25:21, bet ir vėl Vilniaus komanda 7-ąją ketvirčio minutę išlygino rezultatą 25:25.

Baigiantis ketvirčiui „Wolves“ išsiveržė į priekį 30:27, o po dviejų kėlinių buvo priekyje 32:31.

Trečiame klėinyje Vilniaus komanda sužaidus 3 min. buvo pirmavo 37:33, o šeimininkai siekė perlaužti įvykių eigą. Ir jiems tai pavyko: laimėję atkarpą 10:2 jie likus kovoti 3 min. pirmavo 43:39.

Po trijų ketvirčių „Umana Reyer“ turėjo šiokią tokią persvarą – 50:47. Lemiamo kėlinio pradžia sėkmingesnė buvo „Wolves“ ekipai – ji išsiveržė į priekį 55:50.

Maža to – po Tre'Shawno Thurmano ir Eigirdo Žukausko tritaškių vilniečiai pirmą kartą turėjo dviženklę persvarą 61:51 ir net 65:51. Per penkias minutes vilniečiai sugebėjo spurtuoti net 18:1. Šeimininkai nesugebėoj atsitiesti, pralaimėję ketvirtį net 7:28.

„Wolves“: Tre'Shawnas Thurmanas 14 (3/7 dvit., 1/4 trit., 5/6 baud., 8 atk. kam.), Christianas Mekowulu 12, Garrisonas Brooksas 11, Eigirdas Žukauskas, Kristupas Žemaitis ir Jeffery Tayloras po 9.

„Umana Reyer“: Maxas Heideggeris 19, Amedeo Tessitori 13, Davide'as Casarinas 8, Aamiras Simmsas 7.

„Wolves“ komanda jau nebeturi net ir teorinių šansų pakovoti dėl bilieto į turnyro atkrintamąsias varžybas – su 6 pergalėmis ji žengia aštunta ir nepakils iki šeštosios pozicijos.

Italijos komanda turi taip pat turi 6 pergales ir po pralaimėjimo vilniečiams prarado taip pat šansus kovoti atkrintamuosiuose mačuose.

Prieš šias varžybas iki tol prie „Wolves“ ekipos vairo buvusį strategą Kęstutį Kemzūrą pakeitė jo asistentas Nedas Pacevičius.

Pirmąjį savo krikštą naujose pareigose N.Pacevičius gavo dar savaitgalį Citadele KMT atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse Kaune su „Žalgiriu“.

Jos baigėsi retai krepšinyje pasitaikančiomis lygiosiomis 82:82, o savo aikštėje prieš kelias savaites nesėkmę 19 taškų skirtumu patyrę vilkai pralaimėjo ketvirtfinalio seriją ir į Finalo ketvertą neprasimušė.

Pirmojo rato akistatoje Vilniuje šeimininkai „Wolves“ nusileido 77:93.