Po pralaimėjimo Kaune – trečiajame kėlinyje pranašumą susikrovusios Šaro ir „Fenerbache“ pergalė prieš „Virtus“

Šarūno Jasikevičaus vadovaujama Stambulo „Fenerbache“ (14/9) po skaudaus pralaimėjimo Kaune grįžo į pergalių kelią Eurolygoje. Itin rezultatyviame mače Turkijos grandai nugalėjo Eurolygos išsišokėlę Bolonijos „Virtus“ (15/8).

Šarūnas Jasikevičius<br>R. Vilkelio nuotr.

2024-01-25 19:15, atnaujinta 2024-01-25 22:42

„Fenerbache“ namuose 88:75 (21:25, 31:22, 19:9, 17:19) nugalėjo Luca Banchi ir „Virtus“ krepšininkus.

Primename, kad praėjusią savaitę Šaras ir „Fenerbache“ praėjusią savaitę 75:98 nusileido prieš Kauno „Žalgirį“.

Pirmąją šių komandų akistatą 87:79 laimėjo Italijos klubas.

Šiame susitikime „Fenerbache“ gretose nežaidė Nigelas Hayesas-Davisas, Dyshawnas Pierre‘as ir Nate‘as Sestina, o „Virtus“ ekipoje nerungtyniavo Torkinė Šengelija ir Marco Belinelli.

Pirmoji rungtynių pusė buvo itin permaininga. Abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais ir abi ekipos turėjo atkarpas, kurių metu jos pirmavo. Antrojo kėlinio pradžioje „Virtus“ buvo susikrovę 9 taškų pranašumą (21:30), tačiau „Fenerbache“ po to laimėjo atkarpą 14:3 ir įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą savo naudai (35:33). Per likusią antrojo kėlinio dalį Šaro auklėtiniai atrodė geriau ir į ilgąją pertrauką po Scottie Wilbekino tritaškio ėjo pirmaudami 5 taškų skirtumu (52:47).

Trečiąjį kėlinį galingai pradėjo Š.Jasikevičiaus auklėtiniai, kurie spurtavo 12:2, pirmąkart šiose rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą ir kartu tolo nuo varžovų (64:49). Per likusią ketvirčio dalį „Fenerbache“ bandė dar toliau bėgti nuo „Virtus“, tačiau Italijos ekipa atlaikė dar didesnį varžovų bandymą bėgti į priekš prieš lemiamą kėlinį (71:56).

Trečiąjį kėlinį Šaro auklėtiniai laimėjo 19:9.

Ketvirtąjį kėlinį užtikrinčiau pradėjo svečiai, kurie spurtavo 2:9 ir sumažino Turkijos ekipos pranašumą iki 8 taškų (73:65). Visgi dar labiau priartėti „Virtus“ krepšininkams nepavyko, o varžovų šturmą atklaikę Turkijos grandai galop šventė pergalę 88:75 ir sėkmingai grįžo į Eurolygos kovas po skaudaus niukso Kaune.

„Fenerbache“ gretose sunkiai sustabdomas buvo Jonathanas Motley. Puolėjas per 28,5 minutės pelnė 23 taškus (9/12 dvit., 5/7 baud.), atkovojo 11 kamuolių, išprovokavo 7 pražangas ir sukaupė 29 naudingumo balus.

„Virtus“ nuo pralaimėjimo bandė gelbėti Iffe Lundbergas. Danas per 35,5 minutės įmetė 17 taškų (4/9 dvit., 2/3 trit., 3/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius, išskirstė 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

„Fenerbache“: Jonathanas Motley 23, Scottie Wilbekinas 15 (3/4 dvit., 3/12 trit., 6 rez. perd., 4 atk. kam.), Marko Guduričius 10 (3/3 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud., 4 rez. perd.), Amine'as Noua 9 (3/3 dvit., 1/1 trit.), Sertačas Šanli 8 (2/2 dvit., 1/1 trit.), Yamas Madaras (4/4 baud., 3 rez. perd.) ir Georgios Papagiannis (3 atk. kam.) po 7.

„Virtus“: Iffe Lundbergas 17, Awudu Abassas 12 (3/7 trit., 3 atk. kam.), Danielis Hackettas (3/7 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud., 3 rez. perd.) ir Isaia Cordinier (3/6 dvit., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 7 išpr. praž., 21 naud. bal.) po 11.