Europos taurės priešpaskutiniame mače „Lietkabelis“ turėjo problemų su autsaideriu „Slask“, tačiau šventė pergalę D.Sirvydis pelnė 21 tašką

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai priešpaskutinėse Europos taurės B grupės rungtynėse Aukštaitijoje panevėžiečiai santykius aiškinosi su autsaideriais Vroclavo „Slask“ žaidėjais ir sugebėjo iškovoti pergalę 91:75 (20:22, 28:19, 15:18, 28:16).

Panevėžio „Lietkabelis“<br>LKL nuotr.
Panevėžio „Lietkabelis“<br>Betsafe-LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 30, 2024, 6:28 PM, atnaujinta Jan 31, 2024, 12:28 AM

Šios rungtynės turėjo tik motyvacinę prasme – abi ekipos kur kas anksčiau prarado šansus prasimušti į kitą varžybų etapą.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Vroclave 75:71 laimėjo panevėžiečiai.

Kaip ir tikėta, lengvu pasivaikščiojimu šeimininkams mačo pradžia nežadėjo – lenkai rimtai priešinosi ir pirmavo 12:11, po to net 22:16, o pasibaigus ketvirčiui buvo priekyje 22:20.

Antrame kėlinyje kurį laiką komandos žaidė taškas į tašką, bet galiausiai tritaškį įmetė Gediminas Orelikas bei Deividas Sirvydis ir panevėžiečiai atitrūko 37:33.

Po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo 48:41. Deja, trečiame kėlinyje Vroclavo krepšininkai priartėjo ir likus kovoti ketvirtyje 2 min. buvo lygu 59:59.

Prieš lemiamą ketvirtį Nenado Čanako auklėtiniai buvo priekyje 63:59. Ketvirtame kėlinyje per 7 minutes šeimininkai valdė situaciją ir buvo priekyje bei susikrovė dviženklę persvarą 83:73.

„Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 21 (3/6 trit., 5 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 17 (6 rez. per.), Gabrielius Maldūnas 13, Liutauras Lelevičius 10, Gediminas Orelikas 9 (2/7 trit.), Vytenis Lipkevičius (2/6 trit.) ir Džiugas Slavinskas po 8.

„Slask“: Hassani Gravettas 21 (5/6 trit.), Dušanas Miletičius 16, Marekas Klassenas 11 (6 rez. per.), Andrejus Voinalovyčius 9.

Dešimties komandų B grupėje praėjusią savaitę Vroclavo klubas namuose buvo sutriuškintas Las Palmo „Gran Canaria“ ekipos 68:92, tuo tarpu panevėžiečiai Turkijoje, Ankaroje 73:88 nusileido „Turk Telekom“ komandai.

Europos taurėje savo grupėje Panevėžio klubas su šešiais laimėjimais ir 11 nesėkmių rikiuojasi devintas. Tuo tarpu lenkai turi 2 laimėjimusi per 16 mačų.

„Lietkabeliui“ iki pasirodymo Europoje pabaigos dar liko ir vasario 7 d. akistata namuose su Klužo-Napokos „U-BT“

B grupėje, kurioje žaidžia „Lietkabelis“, keturis kelialapius į atkrintamąsias varžybas jau užsitikrino Las Palmo „Gran Canaria“, Burgo „JL“, Ulmo „ratoriopharm“ ir Klužo „Universitatea“.

Šios keturios komandos paskutiniuose turuose kovos dėl dviejų tiesioginių kelialapių į ketvirtfinalį.

Dėl penktosios ir šeštosios vietų realiai kovoja trys komandos, kurios turi po 7 laimėjimus: pretendentais yra graikų Salonikų „Aris“, italų Trento „Dolomiti Energia“ ir turkų Ankaros „Turk Telekom“.