Fantastiškasis J. Valančiūnas padarė viską, kad „Pelicans“ susitvarkytų su „Rockets“

Jonas Valančiūnas įsūdė net 25 taškus, Brandonas Ingramas pridėjo 24, o kartu jie po krepšiais atsikovojo net 24 kamuolius. Tai padėjo „New Orleans Pelicans“ (27/21) ekipai iškovoti trečiąją pergalę iš eilės, trečiadienį išvykoje susitvarkius su „Houston Rockets“ (22/25) atstovais 110:99 (33:25, 28:29, 23:25, 26:20).

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix nuotr.

Feb 1, 2024, 7:46 AM, atnaujinta Feb 1, 2024, 8:09 AM

Naujojo Orleano klubas prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo penkiais taškais, o prasidėjus lemiamam ketvirčiui pelnė iš eilės 15 taškų, iš kurių šeši buvo J.Valančiūno bei Jose Alvarado tritaškis ir pabėgo net 99:79.

J.Valančiūnas per 32 minutes įmetė 25 taškus (10/14 dvit., 0/1 trit., 5/9 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą.

Tai trečiasis jo sėkmingiausias pagal įmestus taškus pasirodymas šiame sezone. Daugiausiai šių metų NBA pirmenybėse jis pelnė 29 taškus.

„Ta grupė žaidėjų, kurie kovojo ketvirtame kėlinyje, puikiai atliko savo darbą, – sakė „Pelicans“ treneris Willie Greenas, savo laiku taip pat žaidęs ir žibėjęs NBA. – Baigėme puikiai mačą, o mus paskatino puikus Jono Valančiūno žaidimas“.

„Man atrodo, kad aš pramečiau keturias baudas – tai tiesiog yra nepriimtina“, – kai visada su humoro jausmu mačą komentavo Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas.

Hiustono žaidėjas Jalenas Greenas buvo nusivylęs ketvirtuoju kėliniu.

„Mes tiesiog negavome jokių galimybių atsikvėpti, – sakė jis. – Varžovai darė viską, ką tik norėjo“.

Jau nuo mačo pradžios „Pelicans“ vienu metu turėjo 18 taškų persvarą, o galiausiai Hjustonas spurtavo 11:1 ir likus kovoti mažiau nei dvi minutes atsiliko 105:97.

Tačiau po kelių akimirkų Trey'us Murphy pelnė tritaškį ir užbaigė klausimą apie mačo laimėtoją.

„Mes tiesiog puolėme savo jėgomis ir savo tempu“, – sakė Willie Greenas. – Mes Neleidome, kad jų fiziškumas mums sutrukdytų“.

„Rockets“ ekipoje 31 tašką pelnė Jalenas Greenas.

CJ McCollumas „Pelicans“ komandai pelnė 19 taškų, o Zionas Williamsonas jau antrą kartą per ketverias rungtynes praleido akistatą dėl kairės kojos bėdų.

„Jis buvo fantastiškas, – sakė „Pelicans“ treneris. – Jonas darė tai, ko mums reikia ir būtent jis padėjo laimėti“.

„Rockets“: Jalenas Greenas 31, Camas Whitmore'as 17, Fredas VanVleetas 16, Dillonas Brooksas 13, Alperenas Sengunas ir Amenas Thompsonas – po 10.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 25 (14 atk. kam.), Brandonas Ingramas 24 (10 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), CJ McCollumas 19, Trey Murphy 13, Naji Marshallas 10.