Vitorijoje – kritęs Eurolygos rezultatyvių perdavimų rekordas, trigubas dublis ir „Baskonia“ pergalė

Codi Milleris-McIntyre‘as užfiksavo Eurolygos rekordą ir atliko net 20 rezultatyvių perdavimų bei po beveik penkerių metų pertraukos užfiksavo trigubą dublį, o Vitorijos „Baskonia“ (14/12) be didesnių problemų įveikė Vilerbano ASVEL (5/21) krepšininkus.

Codi Milleris-McIntyre'as<br> ZUMAPress.com/SPO/ZEUS/Scanpix nuotr.
 Chima Moneke ir Parisas Lee<br> IMAGO/SIPA/Scanpix nuotr.

2024-02-08 20:58, atnaujinta 2024-02-09 00:37

„Baskonia“ namuose 94:80 (23:20, 29:19, 19:22, 23:19) nugalėjo Prancūzijos klubą.

C.Milleris-McIntyre‘as per 35,5 minutės aikštelėje pelnė 11 taškų (1/5 dvit., 2/5 trit., 6/6 baud.), sugriebė 11 atkovotų kamuolių, išskirstė net 20 rezultatyvių perdavimų, išprovokavo 8 pražangas ir surengė net 42 naudingumo balų pasirodymą.

20 rezultatyvių perdavimų yra Eurolygos rekordas. Prieš tai po 19 rezultatyvių perdavimų buvo išdalinę Facundo Campazzo ir Stefanas Jovičius.

Paskutinį trigubą dublį iki C.Millerio-McIntyre‘o buvo užfiksavęs Nickas Calathesas, kuris 2019 metų balandžio 4-ąją surinko trigubą dublį (11 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 18 rezultatyvių perdavimų) prieš Podgoricos „Budučnost“ ekipą.

Tai – vos ketvirtasis trigubas dublis moderniosios Eurolygos istorijoje. Du trigubus dublius taip pat buvo užfiksavęs Nikola Vujčičius.

ASVEL gretose rezultatyviausiai žaidė buvęs žalgirietis Joffrey Lauvergne'as. Puolėjas per 25 minutes aikštelėje pelnė 16 taškų (7/10 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 25 naudingumo balų.

Lemtinga buvo pirmoji rungtynių dalis, kurią 52:39 laimėjo aikštelės šeimininkai.

Trečiojo kėlinio baskai buvo susikrovę trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet pirmavo 14-os taškų skirtumu (64:50).

Per likusią mačo dalį ASVEL buvo trumpam sumažinusi iki vienženklio, tačiau „Baskonia“ atlaikė varžovų šturmą ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje buvo susikrovę rekordinį 16-os taškų pranašumą (92:76).

Galop mačą 94:80 laimėjo „Baskonia“ krepšininkai.

„Baskonia“: Markusas Howardas 18 (3/6 dvit., 3/9 trit., 3/3 baud.), Matthew Costello (4/8 dvit., 2/5 trit., 7 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Chima Moneke (4/5 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud., 4 atk. kam., 17 naud. bal.) po 14, Vanja Marinkovičius 12 (1/1 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud.), Codi Milleris-McIntyre'as 11 (20 rez. perd., 11 atk. kam., 42 naud. bal.).

ASVEL: Joffrey Lauvernge'as 16, Edwinas Jacksonas 14 (5/5 dvit., 0/4 trit., 4/4 baud., 4 rez. perd.), Noamas Yaacovas 11 (3/6 dvit., 0/2 trit., 5/6 baud.), Mike'as Scottas 9 (3/6 dvit., 1/1 trit., 5 atk. kam.) ir Mbaye Ndiaye 8 (4/6 dvit., 0/3 trit., 9 atk. kam.).