Trigubų dublių karalius NBA: D. Sabonis tapo daugiausiai trigubų dviženklių surinkusiu žaidėju šį sezoną

Domantas Sabonis pagal surinktus trigubus šį sezoną aplenkė Nikolą Jokičių, o „Sacramento Kings“ (30/21) sutriuškino praėjusio sezono NBA čempionus „Denver Nuggets“ (36/17).

Domantas Sabonis<br> Getty Images/SPO/Scanpix nuotr.

2024-02-10 07:36

„Kings“ 135:106 (32:35, 35:22, 39:29, 29:20) nepasigailėjo „Nuggets“ ekipos.

Šiame mače per 30,5 minutės D.Sabonis įmetė 17 taškų (6/8 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), sugriebė net 17 atšokusių kamuolių, išskirstė 10 rezultatyvių perdavimų ir suklydo 3 kartus.

Tai šešioliktasis lietuvio trigubas dublis NBA sezone. D.Sabonis po šio mačo tapo NBA lyderiu pagal šią statistinę kategoriją, kadangi N.Jokičius šiame mače trigubo dublio neužfiksavo.

Serbas per beveik 30 minučių aikštelėje pelnė 23 taškus (8/16 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 3 kamuolius.

Pirmajame kėlinyje abi komandos žaidė taškas į tašką ir po pirmųjų dešimties rungtynių minučių „Kings“ atsilikinėjo (32:35), tačiau jau antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai pagerino savo žaidimą abejose aikštelės pusėse ir po dviejų kėlinių susikrovė dviženklį pranašumą (67:57).

Trečiajame ketvirtyje ir toliau tęsėsi sėkminga „Kings“ žaidimo banga, kuri leido aikštelės šeimininkams bėgti į priekį. Ketvirtį Sakramento krepšininkai laimėjo net 39:29, o po trijų kėlinių turėjo solidų 20-ies taškų pranašumą (106:86).

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kuriame D.Sabonis ir „Kings“ toliau bėgo į priekį. Likus 3,5 minutės iki rungtynių pabaigos „Kings“ pirmavo net 32 taškų skirtumu (130:98), tačiau mačas galop baigėsi kiek mažesne D.Sabonio ir „Kings“ pergale prieš praėjusių metų NBA čempionus „Nuggets“ (135:106).

Po šios pergalės „Kings“ Vakarų konferencijoje rikiuojasi 7-oje vietoje, o „Nuggets“ išlieka Vakarų konferencijos viršūnėje ir užima antrąją vietą.

„Kings“: Malikas Monkas 23 (6/6 trit., 3/7 trit., 2/2 baud.), Domantas Sabonis (17 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Keeganas Murray (5/7 dvit., 1/4 trit.) po 17, De‘Aaronas Foxas (6/13 dvit., 1/2 trit., 10 rez. perd.) ir Trey Lylesas (3/4 trit., 7 atk. kam.) po 15, Kevinas Huerteris 12 (2/2 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.) ir Alexas Lenas 11 (4/4 dvit., 3/5 baud.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 23, Aaronas Gordonas 14 (4/6 dvit., 1/2 trit., 3/6 baud., 3 atk. kam.), Christianas Braunas 13 (3/6 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud., 3 atk. kam.), Jamaalas Murray 12 (2/5 dvit., 2/5 trit., 2/3 baud., 3 rez. perd.), Justinas Holiday 10 (3/9 trit., 1/2 baud., 3 atk. kam.).