Su nerimu rungtynių laukęs E. Ulanovas prakalbo apie sugrįžimą į rinktinę ir puikų trenerių darbą

Ketvirtadienį Lietuvos krepšininkai pergalingai startavo atrankoje į 2025 metų Europos čempionatą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vilniuje 83:64 susitvarkė su Lenkijos rinktine.

Edgaras Ulanovas<br>V.Skaraičio nuotr.
Lietuva – Lenkija<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (19)

Feb 22, 2024, 9:52 PM

Rungtynių pradžia nebuvo pati smagiausia arenoje susirinkusiai publikai. Lenkai pirmavo jau nuo pirmųjų minučių ir puikiai tvarkėsi su Lietuvos puolimu.

Visgi ilgai tokio tempo mūsų kaimynai išlaikyti nesugebėjo ir antrajame kėlinyje lietuviai išsiveržė į priekį, o ketvirtajame kėlinyje pilnai perėmė iniciatyvą ir iškovojo pergalę.

„Su nerimu laukiau šių rungtynių. Galbūt ne tiek dėl to, kad jau kurį laiko nežaidžiau, bet vien tik dėl to paties, kad žaidžiam su lenkais, tikrai gera rinktine. Pastaruoju metu jie puikiai žaidžia languose, nuo senų laikų turi komandos branduolį.

Bandėme nusiteikti rimtai kovai. Lenkai pradėjo labai gerai, su daug fiziškumo, buvo daug pražangų. Vėliau apsilyginome fiziškumu, kova dėl kamuolių, galiausiai ir metimai sukrito. Gale, ketvirtajame kėlinyje jau kaip ir kontroliavome rungtynes“, – po rungtynių kalbėjo Edgaras Ulanovas.

Po ilgesnės pertraukos į rinktinę sugrįžęs Edgaras Ulanovas sužaidė puikias rungtynes. Paskutinį kartą 2020 metų vasarą Lietuvos marškinėlius vilkėjęs kaunietis vėl prisijungė prie nacionalinės komandos.

Sugrįžimo rungtynėse komandos kapitonas per 22 minutes pelnė 8 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.

„Anksčiau gal būdavo didesnis jaudulys, dabar jo nelabai jutau. Nebuvo, kad labai drebėtų kojos“, – teigė kapitonas.

Lietuvos rinktinė kartu susibūrė vos pirmadienį, tad daug laiko pasiruošti dvikovai neturėjo. E.Ulanovas atskleidė, kokie buvo pagrindiniai nurodymai komandoje.

„Buvo elementarūs dalykai. Akcentavome kuo geresnį derinių išpildymą, jų neturėjome daug, po kelis prieš vienokią ar kitokią gynybą“, – kalbėjo E.Ulanovas.

Rinktinės kapitonas taip pat negailėjo pagyrų ir trenerių štabui už puikią varžovų analizę.

„Žiūrėjome medžiagą, kaip jie žaisdavo pastaruosiuose languose. Jų treneris ir klubiniame krepšinyje naudoja panašius derinius. Tai tam kam ruošėmės, panašiai ir buvo. Net ir aikštės gynybai, kurios sulaukėme ketvirtajame kėlinyje, kažkiek ruošėmės“, – gerų žodžių negailėdamas kalbėjo E.Ulanovas.

Trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje bene daugiausiai palaikymo Lietuvos rinktinėje susirado Ąžuolas Tubelis. 21-erių lietuvis ilgą laiką sulaukė jam skirtų skanduočių, skatinančių išleisti jaunąjį vilnietį į aikštę.

Galiausiai likus žaisti 3 minutes Kazys Maksvytis leido debiutuoti Ą.Tubeliui rinktinėje, o šis per trumpą laiką surinko 4 taškus (2/3 dvit.), 1 atkovotą kamuolį ir 4 naudingumo balus.

„Net ir pranašumas šiai dienai yra labai svarbus. Iš kitos pusės suprantu. Žmonės nori pamatyti jauno kraujo ir viskas tvarkoje, Ąžuolas yra geras vyrukas, kurio laukia gera ateitis“, – apie žiūrovų skanduotes ir patį Ąžuolą kalbėjo E.Ulanovas.