Įspūdingame Eurolygos grandų mūšyje – svarbūs M. Grigonio epizodai ir „Panathinaikos“ pergalė prieš „Real“

Madride antrajame kėlinyje šou užkūrę ir antroje pusėje varžovų šturmą atlaikę Atėnų „Panathinaikos“ (17/10) krepšininkai su Mariumi Grigoniu priešaky nugalėjo Eurolygos lyderius ir praėjusio sezono čempionus Madrido „Real“ (22/5).

Marius Grigonis.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Feb 29, 2024, 9:18 PM, atnaujinta Mar 1, 2024, 12:14 AM

Graikijos grandai 97:86 (18:24, 27:12, 22:25, 30:25) įveikė karališkąjį klubą ir sėkmingai sugrįžo į Eurolygos kovas po FIBA rinktinių „lango“.

„Panathinaikos“ įrašė pirmąjį „Real“ pralaimėjimą namuose šio sezono Eurolygoje, o kartu graikų grandai pirmąkart privertė karališkąjį klubą patirti du pralaimėjimus iš eilės geriausiame Senojo žemyno klubinio krepšinio turnyre.

M.Grigonis per 19 minučių aikštelėje pelnė 11 taškų (3/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, perėmė 2 kamuolius ir sukaupė 12 naudingumo balų.

Pirmajame kėlinyje geriau atrodė „Real“ krepšininkai, kurie vienu metu pirmavo 13:22, tačiau antrajame kėlinyje įspūdingą atkarpą ir galop kėlinį 27:12 laimėję „Panathinaikos“ krepšininkai į ilgąją pertrauką ėjo pirmaudami 9 taškais (45:36).

Antrajame kėlinyje ypač pastebimas buvo Mathiasas Lessort‘as, kuris skraidė per visą aikštelę, o iš viso per pirmąją mačo dalį prancūzas pelnė 13 taškų.

Trečiąjį ketvirtį geriau pradėjo „Real“ krepšininkai, kurie laimėjo atkarpą 5:16 ir persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai (50:52), tačiau Atėnų krepšininkai sugebėjo atsitiesti po „Real“ šturmo ir laimėjo atkarpą 17:9 ir į lemiamą ketvirtį graikų klubas ėjo pirmaudamas 6 taškais (67:61).

Ketvirtąjį kėlinį abi ekipos kovėsi taškas į tašką, tačiau likus kiek daugiau nei 2 minutėms po M.Lessort'o perdavimo M.Grigonis pataikė ypač svarbų tritaškį, kuris leido Graikijos klubui išsiveržti į priekį 8 taškais (88:80). Kitoje atakoje M.Grigonis atliko puikų perdavimą tam pačiam M.Lessort'ui, kuris užbaigė ataką ir leido „Pao“ pabėgti dešimčia taškų į priekį (90:80).

Dar vėliau M.Grigonis pataikė sudėtingą tritaškį per Džananą Musą, o būtent lietuvio tritaškis įtvirtino Graikijos klubo pergalę (97:86).

Primename, kad pirmąją komandų akistatą Graikijoje 78:90 laimėjo praėjusių metų Eurolygos čempionai Madrido „Real“ krepšininkai.

Naudingiausiai „Panathinaikos“ gretose žaidė Mathiasas Lessort'as, kuris per 29,5 minutės sumetė net 26 taškus (12/18 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo net 33 naudingumo balų pasirodymą.

„Real“ ekipoje rezultatyviausiai sužaidė Guerschonas Yabusele. Puolėjas per 27 minutes sumetė 18 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir sukaupė 24 naudingumo balus.

„Real“: Guerschonas Yabusele 18, Džananas Musa 16 (4/4 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), Fabienas Causeuras 13 (2/4 dvit., 3/5 trit.), Mario Hezonja 12 (4/6 dvit., 1/4 trit., 1/1 baud., 3 atk. kam.), Walteris Tavaresas 10 (4/5 dvit., 2/2 baud., 4 atk. kam., 4 klaid.), Facundo Campazzo 9 (0/3 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud., 7 rez. perd., 3 per. kam., 3 klaid., 6 išpr. praž., 14 naud. bal.).

„Panathinaikos“: Mathiasas Lessort'as 26, Kendrickas Nunnas 17 (3/6 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud., 7 rez. perd.), Kostas Sloukas 16 (2/2 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud., 6 rez. perd., 3 atk. kam., 2 per. kam., 3 klaid., 5 išpr. praž., 27 naud. bal.), Marius Grigonis 11, Konstantinos Mitoglou 8 (4/6 dvit., 0/3 trit., 9 atk. kam.).