Graikijos spauda po „stebuklingo vakaro“ Kaune žarstė pagyrimus „sužvėrėjusiam“ „Olympiakos“

Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai po penktadienį Kaune vykusių Eurolygos rungtynių Graikijos žiniasklaidoje galėjo perskaityti vien palankiausius atsiliepimus. Nieko stebėtino, nes antrojoje rungtynių pusėje „Olympiakos“ žaidė vos ne idealiai ir nepaliko Kauno „Žalgiriui“ jokios vilties.

„Žalgiris“ – „Olympiakos“<br>R.Vilkelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Mar 2, 2024, 1:40 PM

„Žvėrys!“ – šeštadienį viršelyje didelėmis raidėmis parašė Graikijos sporto dienraštis „SportDay“. Šis apibūdinimas buvo skirtas Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkams, kurie penktadienį Eurolygos rungtynėse įtikinamai nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 95:76.

Susižavėjimo šūksniai liejosi ir kituose Graikijos leidiniuose. „Stebuklingas vakaras“, – pirmajame puslapyje „Olympiakos“ pasirodymą įvertino „Kokkinos“ sporto dienraštis. „Raudonoji armija“, – „raudonus-baltus“ viršelyje pakrikštijo „Live Sport“.

Penktadienį „Žalgiris“ du pirmuosius kėlinius žaidė ne blogiau negu „Olympiakos“. Tačiau po pertraukos atrodė lyg aikštėje būtų viena komanda.

„Rungtynių baigtis buvo nulemta trečiajame kėlinyje, kuriame „Olympiakos“ žaidė nuostabiai, pranoko „Žalgirį“ visais atžvilgiais ir įgijo dviženklę persvarą. Paskutiniajame kėlinyje, nepaisant „Žalgirio“ pastangų, Pirėjo komanda liko rami ir sugebėjo iškovoti puikią pergalę“, – rašė Graikijos interneto sporto leidinys „Gazzetta“.

„Shaquielle‘as McKissicas susigrąžino „gerąjį save“, Thomasas Walkupas buvo aikštės generolas, komanda pašėlo ir pergales pavertė įpročiu“, – penktadienio įvykių santrauką pateikė „Fos“.

„Olympiakos“ krepšininkai Kaune žaidė puikiai,. Rungtynėse, kuriose trūko trijų antrosios linijos krepšininkų Nazo Mitrou-Longo, Nigelo Williamso-Gosso ir Giannoulio Larentzakio bei Nikolos Milutinovo. Komanda ne tik ištvėrė, bet ir sutriuškino „Žalgirį“ įspūdingu rezultatu 95:76. Tai – svarbu, nes lietuviai prieš tai pasiekė tris iš eilės pergales ir pelnydavo bent 90 taškų. Bet šįkart Pirėjo komanda valdė ritmą, antrojoje pusėje šeimininkavo aikštėje, neleido varžovams įmesti daug taškų ir pasiuntė žinią kitoms Eurolygos komandoms, kad raudonoji kariauna vėl galinga“, – saviškius gyrė „Olympiakos“ klubui artimas „Fos“.

„Kaune pergalingai pražygiavusi kariauna, kuriai trūko keturių svarbių žaidėjų, atrodė lyg perkelta iš kompiuterio. Ypač antrojoje rungtynių pusėje“, – Pirėjo krepšininkų žaidimu žavėjosi „Gazzetta“. „Olympiakos“ visiškai šeimininkavo aikštėje ir galėjo rungtynių baigtį nulemti dar anksčiau, jei nebūtų truputį pritrūkęs kuro antrajame kėlinyje. „Raudoniems-baltiems“ reikėjo susikaupti ir jie tai padarė rūbinėje per didžiąją pertrauką“, – tęsė „Gazzetta“.

„Giorgo Bartzoko komanda pribloškė lietuvius gynyba, rado puolimo ritmą ir lengvai pasiekė pergalę. Pergalė priartino „Olympiakos“ komandą prie ketvirtfinalio. Dabar atėjo laikas kovoti dėl aikštės pranašumo“, – rašė „SDNA“ leidinys.

„Raudonų-baltų“ lyderiai penktadienį buvo amerikiečiai Thomasas Walkupas (22 taškai) ir Shaquielle‘as McKissicas (20 taškų).

„Th.Walkupas buvo nepailstanti mašina. Jis žaidė ne tik už save, bet ir už N.Williamsą-Gossą ir N.Mitrou-Longą, kurie negalėjo žengti ant „Žalgirio“ arenos parketo“, – buvusį žalgirietį gyrė „SDNA“. Šis leidinys Th.Walkupo žaidimą įvertino 8 balais. „SDNA“ tokį patį pažymį parašė Sh.McKissicui ir Alecui Petersui.

„Olympiakos“ atstovaujantis Lietuvos rinktinės puolėjas Ignas Brazdeikis buvo įvertintas 5 balais. „Jis žaidė tik 9 minutes ir prie pergalės prisidėjo mažai“, – rašė „SDNA“.

„Gazzetta“ leidinys, taip pat pažymėjęs milžinišką Th.Walkupo ir Sh.McKissico indėlį, paminėjo ir krepšininkus, kurie labiausiai nuvylė. „Gazzetta“ labiausiai pasigedo „Žalgirio“ vidurio puolėjų Lauryno Biručio ir Kevarriuso Hayeso.

„Olympiakos“ klubui Kaune vykusios rungtynės buvo psichologiškai svarbios ne vien dėl to, kad šiuo metu, kovojant dėl geresnės starto pozicijos atkintamosiose varžybose, svarbi kiekviena pergalė. „Raudoni-balti“ penktadienį laimėjo arenoje, kurioje pernai pralaimėjo Eurolygos finalo rungtynes.

„Olympiakos“ grįžo į aikštę, kurioje jam pro pirštus išsprūdo ketvirtasis Eurolygos titulas, pernai iškeliavęs į Madridą. 2023 metų gegužę Pirėjo komanda apmaudžiai pralaimėjo, bet 2024 metų kovo 1 dieną prisiminimai apie aną pralaimėjimą padėjo papildomai nusiteikti ir sutriuškinti „Žalgirį“, – rašė „Gazzetta“.

Šis leidinys pažymėjo dar vieną detalę, dėl kurios „Olympiakos“ pergalė Kaune buvo psichologiškai itin vertinga. Graikų žiniasklaida prieš šias rungtynes ne sykį kartojo, kad „Žalgiris“ taip pat buvo puikios formos, o vieną iš pastarųjų pergalių pasiekė namie įtikinamai įveikęs Atėnų „Panathinaikos“ komandą. Dėl to, „Gazzetta“ manymu, „raudoniems-baltiems“ buvo svarbu parodyti, kad jie gali padaryti tai, ko nepadarė jų pagrindiniai varžovai „žalieji“.

Šią savaitę puikias pergales iškovojo abi Graikijos komandos. „Panathinaikos“ krepšininkai ketvirtadienį išvykoje nugalėjo Eurolygos lyderį Madrido „Real“ klubą.

Abu amžini varžovai užsiėmė gerą padėtį kovojant dėl kelialapių į ketvirtfinalį. Po 27 turų „Panathinaikos“ (17 pergalių) dalijasi trečiąją vietą su „Monaco“ ir Bolonijos „Virtus“, „Olympiakos“ (16 pergalių) – šeštąją vietą su Stambulo „Fenerbahçe“.

Net penkias komandas skiria vos vienas taškas, tačiau Graikijos apžvalgininkus pastarosios pergalės nuteikia optimistiškai. „Berlynas yra ne taip toli, kaip dar neseniai atrodė“, – tvirtino „Gazzetta“, paminėjusi miestą, kuriame pavasario pabaigoje vyks Eurolygos finalo ketvertas.