Karalienės taurės bronzą nuskynė Vilniaus „Kibirkštis“

„SMART WAY Karalienės taurės“ mažajame finale triumfavo Vilniaus „Kibirkštis“. Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės sostinėje 70:60 (12:11, 23:16, 18:20, 17:13) įveikė Kauno „Aistes-LSMU“.

Vilnietės nuskynė Karalienės taurės bronzą.<br>S.Čirbos nuotr.

2024-03-10 15:25

Susitikimas prasidėjo atkaklia kova, tačiau abi komandos dideliu rezultatyvumu per pirmąsias 10 minučių nepasižymėjo ir minimalia persvara po jų priekyje buvo vilnietės (12:11).

Kaunietės prametė visus pirmus 6 mestus tritaškius, o pirmajai mačo pusei einant į pabaigą „Kibirkštis“ padidino savo persvarą (35:27).

Nors po ilgosios pertraukos sostinės krepšininkės dar labiau atitrūko (43:29), „Aistės-LSMU“ dar nesudėjo ginklų ir prieš lemiamą kėlinį atsiliko 6 taškais (47:53).

Likus 7 paskutinio ketvirčio minutėms kaunietės bandė nagais ir dantimis kabintis į pergalę ir sumažino savo deficitą iki vieno metimo (55:57).

Visgi tada „Aistės-LSMU“ neberado kelių varžovių krepšio link, o reakciją parodžiusi „Kibirkštis“ surengė 10:0 spurtą ir atsakė į šio mačo nugalėtojų klausimą (67:55).

Tai pirmoji vilniečių bronza šiame turnyre. Paskutinius trejus metus „Kibirkštis“ kėlė čempionių taurę į viršų ir du kartus laimėjo sidabro medalius. Kaunietės šį trofėjų į viršų yra kėlusios du sykius – 2019 ir 2020 m.

Sostinės ekipoje išsiskyrė Taisiia Udodenko, kurios sąskaitoje per 32 minutes buvo 15 taškų (3/7 dvit., 3/7 trit.), 12 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 20 naudingumo balų.

Eglė Zabotkaitė per 34 minutes pridėjo 15 taškų (3/9 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 efektyvumo balų.

Pralaimėtojoms Gintarė Paulauskaitė per 40 minučių pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 27 naudingumo balus.

„Aistės-LSMU“ rungtyniavo be traumą patyrusios kapitonės Karolinos Kazočiūnaitės, o „Kibirkštis“ – be kapitonės Gabrielės Šulskės.

„Aistės-LSMU“: Gintarė Paulauskaitė 16 (5/8 dvit., 8 atk. kam., 2 blok., 27 naud.), Gintarė Mažionytė 14 (4/9 dvit., 1/7 trit., 12 atk. kam.), Gedvilė Savostaitė 11 (3/7 dvit., 11 atk. kam., 8 rez. perd.), Gustė Dziatkauskaitė 8 (4/9 dvit., 4 kld.).

„Kibirkštis“: Eglė Zabotkaitė (3/9 dvit., 2/4 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Taisiia Udodenko (3/7 dvit., 3/7 trit., 12 atk. kam.) po 15, Dalia Donskichytė 12 (1/5 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd., 3 per. kam.), Justina Miknaitė 9 (3/8 dvit.), Sintija Aukštikalnytė 7.