„Žalgiris“ sužlugdė šansą gauti Eurolygos įkrintamųjų kovų kelialapį – pralaimėjo „Monaco“

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos kovas baigs po reguliaraus sezono pabaigos. Kauniečiai itin svarbiame mače išvykoje pralaimėjo „Monaco“ klubui su Donatu Motiejūnu 66:69 (11:20, 18:19, 15:12, 22:18), o po kitų mačų baigčių tapo aišku, kad mūsiškai prarado galimybes iškovoti dešimtąją vietą bei gauti kelialapį į įkrintamąsias kovas.

Kauno „Žalgirio“ ir „Monaco“ dvikova.<br> zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ir „Monaco“ dvikova.<br>ELTA/J. Balčiūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Apr 4, 2024, 6:46 PM, atnaujinta Apr 4, 2024, 11:38 PM

„Žalgiris“ turėjo labai menkus šansus ir su 15 laimėjimų prasibrauti į įkrintamąsias varžybas, mat turėjo įvykti stebuklas – du mačus privalėjo pralaimėti Belgrado „Partizan“ bei kiti trys pretendentai į dešimtąją vietą. Tačiau serbai nugalėjo Berlyno ALBA 94:83 ir intriga baigėsi.

Kauno ekipai pirmieji du kėliniai su „Monaco“ iš esmės nepavyko. Kai rezultatas buvo 2:2, Laurynas Birutis gavo dvi iš eilės pražangas, o „Monaco“ pabėgo 7:2, o po to net ir 15:4. Po pirmojo kėlinio Antrea Trinchieri atsiliko 20:11.

Nors antrame ketvirtyje kauniečiai sumažino atsilikimą iki 25:30, tačiau „Monaco“ atstatė persvarą ir ilsėtis išėjo turėdami dviženklę persvarą 39:29.

Trečiame kėlinyje bendra tendencija nesikeitė – nors kauniečiai ir vėl aptirpdė skirtumą iki 35:41, mūsiškių klaidos ir Keenano Evanso netikslūs metimai lėmė, kad „Monaco“ grįžo prie 12 taškų persvaros – 49:37.

Prieš lemiamą kėlinį kunigaikštystės klubas buvo priekyje 51:44, o sužaidus dvi minutes ir vėl sugrįžo į dviženklę zoną – 54:44, dar po kelių minučių – 59:44.

Svarbiausią kėlinį „Monaco“ pradėjo spurtu 8:0.

Kauniečiai va-bank žengė likus 3 min. kai sumažino atsilikimą iki 55:62, o po B.Maneko tritaškio – jau ir 58:63.

Tačiau kelios sėkmingos varžovų atakos ir D.Motiejūno keturi taškai pastūmėjo šeimininkus pergalės link – 69:60.

Per likusį laiką neįvyko stebuklo: nors kauniečiai sumažino skirtumą iki 65:69, o M.Jamesas  nepelnė dviejų taškų baudomis, vis dėlto nepavyko laimėti.

Pirmame kėlinyje traumą gavo Arnas Butkevičius, kuris likusį mačo laiką jau sėdėjo nusiėmęs aprangą.

„Monaco“: Mike‘as Jamesas 18 (5/11 dvit.), Donatas Motiejūnas 14 (7 atk. kam., 19 n.b.), Jaronas Blossomgame‘as 11, Johnas Brownas (8 atk. kam.) ir Jordanas Loydas – po 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17 (5/17 met.), Brady Manekas 12 (3/6 trit., 7 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 11 (7 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 8, Edgaras Ulanovas 7 (8 atk. kam., 15 n.b.), Edmondas Sumneris 4, Arnas Butkevičius 3, Rolandas Šmitas ir Lukas Lekavičius po 2.

Likus vienam turui iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos ,„Žalgiris“ ir „Monaco“ su Donatu Motiejūnu yra skirtingose lentelės dalyse.

„Žalgiris“ dabar turi tik galimybę užimti 11-12 vietas. Tuo tarpu „Monaco“ ir toliau siekia apginti vietą pirmajame ketverte ir įgyti aikštės pranašumą ketvirtfinalio serijoje.

Praėjusiame Eurolygos ture „Monaco“ įveikė Vilerbano ASVEL 87:77 ir turi dviejų laimėjimų seriją.

Tuo tarpu žalgiriečiai namie įveikė Milano „Olimpia“ 87:73 ir tai buvo jau trečioji iš eilės kauniečių pergalė.

Pirmame rate Lietuvos ekipa namie apmaudžiai nusileido „Monaco“ 79:83.

Monako komanda praėjusį šeštadienį gana netikėtai pralaimėjo Prancūzijos lygos rungtynes vidutiniokei „St.Quentin“ ekipai 69:71.