Smūgis Šarui – jo vedamas „Fenerbahce“ krito nuo etatinio priešo „Anadolu Efes“ ir aukštai Eurolygoje nekils Š.Jasikevičius pasisakė apie nesėkmę

Penktadienį priešpaskutiniame Eurolygos ture susikirto dviejų Stambulo klubų keliai: dėl pergalės kovoja Šarūno Jasikevičiaus vedamas „Fenerbahce“ bei jų etatiniai varžovai „Anadolu Efes“. Itin svarbiame abiem komandoms mače pergalę šventė „Anadolu Efes“ 82:80 (16:13, 16:23, 19:16, 31:28).

Stambulo „Fenerbahce“ treneris Šarūnas Jasikevičius.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Apr 5, 2024, 8:00 PM, atnaujinta Apr 5, 2024, 11:31 PM

Pralaimėjimas lėmė, kad „Fenerbahce“ ir toliau liko šeštoje vietoje ir geriausiu atveju po reguliaraus sezono pabaigos bus ketvirti. Tačiau paskutiniame ture reikia įveikti aukščiau stovontį Pirėjo „Olympiakos“ ir tikėtis Atėnų „Panathinaikos“ nesėkmės.

„Tai buvo krepšinio šou, geras visų komandų pasirengimas. Viską lėmė detalės ir jos ne mūsų pusėje.

Mačo pabaigoje viena ar kita ekipa galėjo laimėti. Bet mes nežaidėme savo žaidimo – tai nebuvo mūsų krepšinis. Ketvirtame kėlinyje prisidarėme begalių klaidų ir nepataikėme“, – Eurolygos televizijai sakė Š.Jasikevičius.

Šioje dvikovoje intrigos netrūko: per du kėlinius „Fenerbahce“ sugebėjo atitrūkti tik antrojo kėlinio pabaigoje ir komandos išėjo ilsėtis Šaro klubui pirmaujant 36:32.

Trečiajame ketvirtyje ir vėl ekipos žengė koją kojon – sužaidus 8 min. rezultatas buvo 50:50, o prieš lemiamą kėlinį „Fenerbahce“ turėjo vos vieno taško persvarą – 52:51.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui „Anadolu Efes“ grėsmingai atitrūko 67:61.

Paskutinę minutę pirmaujanti komanda nesikeitė ir rezultatas buvo 76:69 ir atrodė, jog intriga baigėsi.

Gelbėti „Fenerbahce“ ėmėsi Georgios Papagiannis, kuris pelnė tritaškį, o jo bendraklubiai perėmė kamuolį: tuomet jau įmetė Scottie Wilbekenas ir skirtumas sumenko iki 76:74.

Bet savo žodį tarė veteranas Rodrigue Beaubois – jis pelnė tritaškį, patraukė į priekį savo ekipą. Bet ir vėl „Fenerbahce“ atsakė tuo pačiu ir rezultatas likus 34 sek. buvo 79:77.

Per likusį laiką du taškus pelnė Shane'as Larkinas, šeiminikai ataskė tritaškiu ir skirtumas sumenko iki 80:81.

Tuomet „Anadolu Efes“ pataikė vieną baudą, o paskutinį metimą metė Nigelas Hayesas, tačiau tritaškis neįkrito.

„Fenerbahce“: Scottie Wilbekinas 17 (5/10 trit., 7 kl.), Marko Guduričius 15, Georgios Papagiannis 13 (8 atk. kam.), Nigelis Hayesas-Davisas (8 atk. kam.) ir Johnathanas Motley (6/6 baud.) po 10.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 21 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 28 naud.), Shane'as Larkinas 15 (3/8 trit.), Rodrigue'as Beaubois 10, Danielis Oturu 9.

Jau aišku, kad „Fenerbahce“ turi kelialapį į atkrintamuosius mačus, bet turės kovoti dėl aikštės pranašumo – ketvirtosios – vietos.

Tuo tarpu „Anadolu Efes“ kovoja dėl teisės grumtis įkrintamosiose kovose ir dabar yra visiškai arti dešimtosios vietos. Kitą savaitę turkams reikia įveikti Belgrado „Crvena zvezda“ ir dešimtoji vieta bei sezono pratęsimas – garantuotas.

„Fenerbahce“ praėjusiame ture sudaužė Berlyno ALBA 103:68. Per pastaruosius septynis mačus lietuvio treniruojama ekipa pralaimėjo du kartus.

„Anadolu Efes“ komanda praėjusią savaitę nepasigailėjo Vitorijos „Baskonia“ atstovų 97:76 ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Pirmame rate namie žaidęs „Anadolu Efes“ krito nuo „Fenerbahce“ 84:89.