Auklėtiniams atviru tekstu prabilęs G. Žibėnas – apie prastus signalus, kapitoną ir „Ryto“ jaunimą Debrecene

Šeštadienio vakarą Vilniaus „Ryto“ (20/4) krepšininkai „Avia Solutions Group“ (ASG) arenoje sužaidė dvi kontrastingas rungtynių dalis ir galiausiai atlaikė Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (13/11) šturmą ir šventė pergalę. Po mačo vilniečių vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas atkreipė dėmesį į savo auklėtinių požiūrį antroje mačo dalyje, pagyrė Margirį Normantą ir kartu pridūrė, kad tiki „Ryto“ aštuoniolikmečių sėkme FIBA jaunimo Čempionų lygos turnyre.

Giedrius Žibėnas<br>T.Bauro nuotr.
Margiris Normantas<br>T.Bauro nuotr.
 Giedrius Žibėnas<br> Betsafe-LKL nuotr.
R. J. Cole'as<br>T.Bauro nuotr.
Justinas Gorhamas<br>T.Bauro nuotr.
Gantas Križanauskas ir Adomas Pocius<br>FIBA nuotr.
Arnas Velička<br>T.Bauro nuotr.
 Mantas Katleris ir Paul de Miko<br> T.Bauro nuotr.
 Nenadas Čanakas<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Justinas Gorhamas<br> Betsafe-LKL nuotr.
„Wolves“ ir „7bet-Lietkabelio“ aistruolių sąjunga<br> Betsafe-LKL nuotr.
LKL rungtynės: „Rytas“ – „7bet-Lietkabelis“<br>T.Bauro nuotr.
Javinas DeLaurier<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

2024-04-07 20:53, atnaujinta 2024-04-07 20:58

„Rytas“ namuose 113:100 (34:20, 35:26, 22:33, 22:21) atlaikė Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ šturmą ir šventė ketvirtąją pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL).

Antrojo kėlinio metu G.Žibėno auklėtiniai 68:41 pirmavo prieš Panevėžio ekipą, o per pirmąją susitikimo dalį iš viso įmetė net 69 taškus, tačiau pirmoje ketvirtojo ketvirčio pusėje Aukštaitijos klubas sumažino varžovų atotrūkį iki vos 2 taškų 96:94 ir kėsinosi į pergalę.

Visgi vilniečiai atlaikė Nenado Čanako auklėtinių spurtą ir Lietuvos krepšinio lygos „Betsafe-LKL“ pirmenybėse šį sezoną iš viso trečią kartą įveikė „7bet-Lietkabelio“ krepšininkus ir Lieuvos vicečempionai toliau rikiuojasi antroje „Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės pozicijoje.

„Jeigu tiesą sakant, tai buvo vienos prastesnių rungtynių, – spaudos konferenciją pradėjo G.Žibėnas. – Pirmoje rungtynių pusėje įgijome pranašumą, nes keliskart apsigynėme ir galėjome užbėgti į puolimą, žaisti savo žaidimą.

Į antrąją rungtynių pusę mes įėjome labai tingiai ir buvome labai savanaudiški puolimo prasme, kas mane nustebino, nes mes tokie nesame ir dalinamės kamuoliu.

„7bet-Liektabelis“ – labai konkurencinga komanda, kuri antrąkart iš eilės ASG arenoje nenorėjo pralaimėti didžiuliu skirtumu, kas buvo prieš „Wolves“ ekipą. Žinojome, kad jie reaguos.

Deja, bet iki žaidėjų per ilgąją pertrauką neprisikasėme. Jeigu balandžio mėnesį mes esame tokie, kokie buvome antroje rungtynių pusėje... jeigu žaidėjams tai nėra signalas ir jiems yra neįdomu... jiems tai turi kažkas pasakyti. O tą aš sakau, nes pasirodėme labai prastai.

(Pasirodymas) kažkiek priminė KMT (pusfinalio) trečiojo kėlinio pradžią, kur praleidome pigius taškus, patys puolime pradėjome žaisti po vieną. Šitaip patyrusios komandos grįžta į rungtynes. Rungtynių gale turėjome daugiau žaidėjų ir tik dėl to laimėjome.“

Margiris Normantas sužaidė vienas geriausių rungtynių šį sezoną (27 tšk., 3 rez. perd., 3 per. kam., 29 naud. bal.) ir svariai prisidėjo prie vilniečių pergalės prieš Aukštaitijos ekipą. Ko labiausiai G.Žibėnas pasigedo aikštelėje, kai M.Normantas buvo iškritęs iš rotacijos dėl traumos?

„Lyderystės, – ilgai negalvojęs atsakė G.Žibėnas. – Kalbant apie kitus mūsų lyderius, mes labai dažnai reaguojame į nesėkmes puolime. Mes persinešame (negatyvą – red.) į kitą, dar kitą ir dar kitą ataką. Ir žiūrėk – 5 atakos, kurios daro įtaką tavo nesėkmingesniam epizodui puolime. Tai yra labai blogas pavyzdys.

Margiris jau yra tame amžiuje, kur tokio dalyko išvengia. Jau jis yra rimtesnis žaidėjas nei buvo prieš trejus metus. Šiandien jis mus labai patraukė tada, kai to mums reikėjo. Visi jo išėjimai į aikštę buvo geri. Šį vakarą jis nedarė kažkokių gynybinių klaidų, girdėjosi palaikymas nuo suolo... reikia pripažinti – jo tą mėnesį mums trūko. Smagu, kad žaidėjas atsigauna.“

Šį vakarą nuo 20:00 val. Lietuvos laiku į FIBA jaunimo čempionų lygos finalą stojo jaunieji „Ryto“ krepšininkai, kurie Debrecene (Vengrija) kaunasi su Stambulo „Galatasaray“ talentais, o G.Žibėnas teigė, kad tiki jaunųjų talentų potencialia pergale ir pažvelgė į įdomiausius sistemos žaidėjus.

„Stebėjau visas rungtynes išskyrus prieš Patrų „Promitheas“ ekipą, nes žinojau, kad ten viskas bus į vieną „kasą“.

Labai patinka tai, ką mes turime – Gantas (Križanauskas), Ignas Urbonas su mumis dažnokai sportuoja ir labai malonus siurprizas yra Mantas Liutkevičius. Jis yra įžaidėjas. Labai įdomus vaikis. Jis yra augantis ir retos pozicijos, kuri yra Lietuvoje. Tikėkimės, kad iš jo kažkas gausis.

Labai tikimės, kad jiems pavyks laimėti ir jau esame įsijungę tas rungtynes“, – kalbėjo specialistas.

– Praėjus trečiojo kėlinio 45-ioms sekundėms paprašėte minutės pertraukėlės. Lyg ir pertraukėlė turėtų būti signalas, bet ji nesuveikė. Kaip reikėtų išauklėti komandą, kad ji pabustų tais momentais?, – buvo paklaustas G.Žibėnas.

– Turime daug treniruočių ir ieškosime. Aš net nežinau, kodėl mes turėtume švaistyti minutės pertraukėlę taip anksti... kaip žaidėjai nežino, kad šiuolaikiniame krepšinyje iš 23 taškų deficito labai lengva grįžti?

Drąsiai sakau – pats nekontroliavau (komandos) antroje rungtynių pusėje. Su tokiu gynybiniu požiūriu, kokiu įėjome į antrąją rungtynių dalį... o rungtynių puolime nekontroliavo mūsų gynėjai. Turime pasidalinti atsakomybę. Tai yra rimtas signalas mums, kuris yra labai tinkamu metu.

Aišku, pergalė visada geriau pergalė nei pralaimėjimas, bet antroje mačo pusėje mes parodėme nepagarbą sau.

– Ar šita nepagarba sau gali atnešti pokyčių sudėtyje?

– Tikrai ne.

– Ar esate matęs 69 taškų pirmąją rungtynių dalį Europos krepšinio kontekste?

– Nelabai dažnas dalykas. Toks dalykas – labiau populiarus už Atlanto. Gali atrodyti, kad mes viską tiesiog įmetėme, bet toli gražu ne. Mes darėme didelį darbą gynyboje. Aišku, 46 taškai per pirmąją rungtynių dalį gali atrodyti daug, bet tai yra visiems žinoma taisyklė – kuo trumpesnės atakos, tuo daugiau atakų išeis abejoms komandoms.

Pirmoje rungtynių pusėje žaidėme „Ryto“ krepšinį, bet po to patys išėjome ir antroje rungtynių pasiėmėme laisvą pusdienį.

– Kokia motyvacija gali būti pas žaidėjus po tokių banguotų rungtynių prieš Panevėžį ir po to balagano, kuris įvyko praėjusį kartą Kaune?

– Aš labai tikiuosi, kad tokia antra rungtynių pusė supurtys žaidėjus ir mes ruošimės teisingai treniruočių metu.

Pripažinsiu, kad yra dalykų, kurių mes, kaip treneriai, galėtume išsireikalauti daugiau. Ant to ir dirbsime, nes europiniame krepšinyje yra svarbios pražangos, jų atranka, kada jas daryti, o kada jų išvengti. Tai yra didžiulė žaidimo dalis. Mes iki balandžio mėnesio to dar nedarome. Tą sakau atviru tekstu žaidėjams.

Mes galime juos spausti, stumti į priekį, galime kažkur bausti, bet aš manau, kad tai – senamadiška. Žaidėjai turi patys save pastumti į priekį ir šioje vietoje elgtis žymiai protingiau ir brandžiau.