Įspūdingame moterų Europos taurės finale – Londono klubo triumfas

Dramatiškame moterų Europos taurės finale Londono „Lions“ krepšininkės namuose įveikė Stambulo „Bešiktaš“ ir kėlė čempionių titulą virš savo galvų.

Abigail Meyers<br> FIBA nuotr.

Apr 10, 2024, 11:39 PM

Atsakomajame mače Londone pergalę 81:70 (23:17, 22:18, 15:20, 21:15) šventė „Lions“ krepšininkės, kurios pirmąjį mačą Stambule pralaimėjo 68:75, tačiau namų aikštelėje atsirevanšavo pakankamu skirtumu ir bendrai (149:145) įveikė „Bešiktaš“ krepšininkes.

„Lions“ – pirmoji Didžiosios Britanijos ekipa kada nors laimėjusi moterų Europos taurės varžybas.

Tiesa, priminsime, kad kitą sezoną „Lions“ Europos turnyruose nežais, kadangi pagrindiniai JAV akcininkai nusprendė laikinai stabdyti šį moterų krepšinio projektą.

Atsakomajame susitikime Londone į pergalę „Lions“ ekipą vedė Megan Gustafson. Krepšininkė per 35 minutes pelnė 18 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit., 6/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir sukaupė 20 naudingumo balų.

Už ją Londono ekipos gretose naudingiau žaidė tik Temi Fagbenle, kuri per 34 minutes sumetė 17 taškų (7/9 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), sugriebė 7 atšokusius kamuolius, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 23 naudingumo balų pasirodymą.

„Bešiktaš“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Dana Evans, kuri žaidė visą mačą ir pelnė 17 taškų. Tiesa, gynėja pataikė vos 6 metimus iš 31 iš žaidimo (3/20 dvit., 3/11 trit.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko vos 3 naudingumo balus.

Naudingiausiai Turkijos ekipoje žaidė Elif Bayram, kuri per 35,5 minutės įmetė 8 taškus (4/7 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir mačą baigė su 16 naudingumo balų.