51 tašką surinkęs puolėjų duetas atvedė „Olimpą“ į pergalę mažojo finalo starte

„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio Buškevico kariauna namuose 87:79 (18:19, 26:19, 20:14, 29:21) pabaigoje pranoko Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

NKL mažajį finalą pradėjo Palangos „Olimpas“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“<br> J.Mockaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 15, 2024, 9:29 PM

Kovoje iki trijų pergalių palangiškiai išsiveržė į priekį 1–0, o antroji komandų akistata ketvirtadienį 18 val. prasidės Marijampolėje.

Geriausią asmeninį sezono pasirodymą pakartojęs Julius Kazakauskas per 31 minutę pelnė 29 taškus (5/6 dvit., 3/9 trit. 10/11 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 41 naudingumo balą.

Galingą dvigubą dublį taip pat užfiksavęs Karolis Guščikas per 34,5 minutės pridėjo 22 taškus (8/12 dvit., 6/7 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus ir 37 efektyvumo balus.

Abu žaidėjai pelnė net 51 tašką iš pelnytų 87.

Nuo susitikimo pradžios po krepšiais dominavęs Guščikas traukė šeimininkus į priekį ir per pirmąją dvikovos pusę pelnė 17 taškų bei sugriebė 7 kamuolius, o pajūrio krepšininkai į rūbinę iškeliavo turėdami 6 taškų pranašumą (44:38).

Visgi po ilgosios pertraukos marijampoliečiai išliko kovoje ir prieš lemiamą ketvirtį Palangos arenos švieslentėje degė lygybė (58:58).

Paskutiniame ketvirtyje lyderio estafetę iš Guščiko perėmė Kazakauskas ir likus kiek mažiau nei 3 žaidimo minutėms „Olimpas“ susikrovė solidesnę persvarą (78:70).

Tiksint lemiamai minutei, po Roberto Subotkevičiaus tritaškio, šeimininkai šiame mače pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (82:72). Ir nors marijampoliečiai dar bandė griebtis paskutinio šiaudo, didesnės intrigos jiems atkurti nepavyko.

Marijampolės ekipos gretose išsiskyrė Dominykas Domarkas, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 13 taškų (2/3 dvit., 3/4 trit.), 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 18 naudingumo balų.

Šiame susitikime palangiškių atsarginių suolelis nepelnė nė taško, o nuo suolo kilę „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjai surinko 42 taškus. Svečiams aikštelėje nepadėjo vidurio puolėjas Antanas Udras.

„Olimpas“: Julius Kazakauskas 29 (5/6 dvit., 3/9 trit., 10/11 baud., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 41 naud.), Karolis Guščikas 22 (8/12 dvit., 6/7 baud., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok., 37 naud.), Šarūnas Valunta 17 (7/8 dvit., 8 rez. perd., 4 kld., 26 naud.), Marius Runkauskas 10 (1/5 trit.), Robertas Subotkevičius 9 (2/3 trit.).

„Sūduva-Mantinga“: Domantas Vilys 20 (4/11 dvit., 1/6 trit., 9/9 baud., 5 rez. perd.), Dominykas Domarkas 13 (3/4 trit., 5 atk. kam.), Vytautas Šulskis 11 (2/4 trit., 7 atk. kam.), Giedrius Bergaudas ir Egidijus Dimša (4/7 dvit., 5 atk. kam., 2 blok.) po 9, Tautvydas Kliučinykas 8 (1/5 trit., 5/6 baud., 5 rez. perd.).