Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) netikėtu rezultatu ir rekordu baigėsi dviejų antrosios lentelės dalies klubų susidūrimas. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (7/19) namie net 116:83 (37:19, 29:22, 33:17, 17:25) nušlavė Jonavos „CBet“ (10/16).

Rezultatyvių perdavimų rekordą pagerinęs A. Ebo nukalė triukšinančią „Nevėžio“ pergalę prieš V. Šeškaus auklėtinius<br> Betsafe-LKL nuotr.

Apr 18, 2024, 6:24 PM, atnaujinta Apr 18, 2024, 8:17 PM

Abi komandos aukštą tempą užkėlė jau pirmosiomis rungtynių minutėmis – Luko Kreišmonto tritaškis sužaidus vos šešias sumažino svečių atsilikimą iki 17:20. Jonaviškiams kiek sumažinus apsukas Kėdainių ekipa to daryti nė neketino ir vien per pirmąjį kėlinį atsiplėšė 37:19.

Šeimininkai ir toliau sparčiai didino persvarą, o atsikvėpti varžovams neleido ir po ilgosios pertraukos. Priešingai – pranašumas perkopė 40 taškų ribą (94:54), o Amitas Ebo pagerino visų laikų „Betsafe-LKL“ rezultatyvių perdavimų rekordą, atlikdamas devynioliktąjį.

„Nevėžis-Optibet“ turėjo šansą dar trečiajame kėlinyje pelnyti šimtąjį tašką, tačiau Courtney Ramey tritaškis tikslo nepasiekė, o Justinas Marcinkevičius pataisyti metimo nespėjo.

Netrukus Seanas McNeillas triženklę zoną atidarė metimu iš vidutinio nuotolio, o likusios ketvirtojo kėlinio minutės virto tik formalumų tvarkymu.

Ketvirtajame kėlinyje tik trumpai žaidęs A. Ebo per 26 minutes spėjo surinkti 24 taškus (3/6 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 3/3 baudų metimų), 4 atkovotus, perimtą ir 6 prarastus kamuolius, net 21 rezultatyvų perdavimą, 6 išprovokuotas pražangas, vieną paties nuobaudą ir 41 naudingumo balą.

Izraelietis pagerino visų laikų „Betsafe-LKL“ rezultatyvių perdavimų rekordą. Iki šiol šioje kategorijoje karaliavo Aidas Viskontas ir Davidas Edwardsas, atitinkamai 2009 ir 1995 metais išdalinę po 18.

„Nevėžis“ savo sąskaitoje turėdamas 7 laimėjimus užima 10-ąją vietą.

Jonaviškiai su 10 laimėjimų rikiuojasi 8-oje pozicijoje.

Šį sezoną tarpusavio rungtynėse abi komandos šventė pergales namuose. Kėdainiškiai laimėjo 92:86, o „CBet“ įrodė savo pranašumą rezultatu 94:77.