„Barcelona“ kirto graikams atgal, o R. Jokubaitis kėlė ant kojų areną – „išmaudė“ Th. Walkupą I. Brazdeikis nežaidė nė minutės

Į antrąsias Eurolygos ketvirtfinalio rungtynes Roko Jokubaičio atstovaujama „Barcelona“ ekipa atėjo po rimtų namų darbų – pralaimėjimu trečiadienį seriją pradėjęs Katalonijos pasididžiavimas reabilitavosi ir pranoko Pirėjo „Olympiakos“, kurio garbę gina Ignas Brazdeikis.

Th.Walkupas ir R.Jokubaitis.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
Rokas Jokubaitis<br>R.Vilkelio nuotr.

Apr 26, 2024, 9:51 PM, atnaujinta Apr 26, 2024, 11:56 PM

„Barcelona“ penktadienį laimėjo akistatą 77:69 (27:14, 16:23, 17:20, 17:12) ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą (1:1).

Šį kartą „Barcelona“ rungtynes pradėjo su visiškai kitokiu nusiteikimu nei prieš kelias dienas vykusioje dvikovoje – kibi gynyba, uraganinis puolimas, kovingumas bei milžiniškas kontaktas: aikštės šeimininkai dar pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą.

Po pirmųjų dešimties minučių Rogerio Grimau auklėtiniai buvo priekyje 27:14.

Antrajame kėlinyje „Olympiakos“ puolimas atkuto – pradėjo kristi iki tol niekaip neprisijaukinti tolimi metimai, skirtumas tarp komandų ėmė mažėti.

Artėdama Pirėjo ekipa pritildė pilnutėlę „Palau Blaugrana“ areną, bet ją vėl ant kojų pakėlė triuškinančiais dėjimais suspindęs „Barcelona“ aukštaūgis Janas Vesely. Į ilgąją pertrauką „Barcelona“ išėjo pirmaudama 43:37.

Antroje rungtynių dalyje toliau virė aistrų katilas.

„Olympiakos“ lyderiu trečiojo ketvirčio metu tapo buvęs Madrido „Real“ klubo gynėjas Nigelas Williams-Gossas – jis į „Barcelona“ krepšį įmetė du svarbius tolimus metimus, o vėliau dvitaškiu ir persvėrė rezultatą.

Stabtelėjusius aikštės šeimininkus vėl į priekį patraukė po krepšiu galingai žaidęs Willy Hernangomezas – ispanas vėl sugrąžino katalonams pirmaujančios komandos vaidmenį. Po trijų kėlinių „Barcelona“ buvo žingsneliu priekyje – 60:57.

„Barca, Barca“, – vis garsiau ėmė šaukti „Palau Blaugrana“ užpildę „Barcelona“ sirgaliai.

Jų šūksniai į priekį pastūmėjo ketvirčio pradžioje savo trečiąjį tolimą metimą rungtynėse pataikiusį J.Parkerį. Kėlinio metu trenerio pasitikėjimo sulaukė ir R.Jokubaitis.

Lietuvis įpusėjus ketvirčiui privertė varžovus griebtis už galvų – gynėjas puikiu judėsiu „išmaudė“ prieš jį besigynusį Thomasą Walkupą ir pasižymėjo svarbiu dvitaškiu iš vidutinio nuotolio.

Pakylėtus aikštės šeimininkus toliau skraidino tolimos Alexo Abrineso ir J.Parkerio bombos – „Barcelona“ vėl susigrąžino dviženklį pranašumą ir priekyje išliko iki pat finalinės rungtynių sirenos.

R.Jokubaitis prie pergalės per 19 minučių prisidėjo įmesdamas 6 taškus (3/6 dvit., 0/1 trit.), atkovodamas 3 kamuolius, atlikdamas 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkdamas 6 naudingumo balus.

„Olympiakos“ atstovaujantis I.Brazdeikis šiose rungtynėse nežaidė nė minutės.

Trečiosios ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynės Pirėjuje bus žaidžiamos balandžio 30-ąją.

„Barcelona“: Jabari Parkeris 24, Willy Hernangomezas 11, Janas Vesely 10, Alejandro Abrinesas 9.

„Olympiacos“: Alecas Petersas 20, Nigelas Williamsas-Gossas ir Shaquielle'as McKissicas po 10.