Trečiajame kėlinyje ant bangos buvęs „Neptūnas“ užtikrintai nugalėjo „Wolves“ ir išplėšė lemiamą ketvirtfinalio mačą

Trečiąjį kėlinį 26:10 laimėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ įveikė Vilniaus „Wolves“ ir išplėšė lemiamą ketvirtfinalio serijos mačą Vilniuje (1–1).

Ąžuolas Tubelis<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Deividas Gailius ir Rasheedas Sulaimonas<br> Betsafe-LKL ir T.Bauro nuotr.

2024-05-15 18:21, atnaujinta 2024-05-15 21:34

Klaipėdiečiai namuose 95:76 (30:23, 23:23, 26:10, 16:21) nepasigailėjo Nedo Pacevičiaus vadovaujamos „Wolves“ ekipos. Taip pat klaipėdiečiai nutraukė penkių pralaimėjimų seriją.

Be to, tai pirmoji klaipėdiečių pergalė prieš „Vilkus“ šį sezoną.

Prieš rungtynes „Betsafe-LKL“ sezono MVP apdovanojimą atsiėmė „Neptūno“ vedlys Ąžuolas Tubelis.

Geriausiai „Neptūno“ gretose žaidė minėtas Ą.Tubelis sužaidė per 29 minutes pelnė 17 taškų (7/9 dvit., 1/4 trit., 0/1 baud.), atkovojo 9 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir sukaupė 26 naudingumo balus.

„Wolves“ ekipoje geriausiai žaidė Eigirdas Žukauskas. Puolėjas per 26 minutes ant parketo sumetė 20 taškų (4/6 dvit., 4/4 trit., 0/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir užfiksavo 20 naudingumo balų pasirodymą.

Šios poros nugalėtojų „Betsafe-LKL“ pusfinalyje laukia Vilniaus „Rytas“, kuris trečiadienį uždarė ketvirtfinalio seriją Jonavoje prieš „CBet“ krepšininkus (2–0).

Nors mačas prasidėjo lygiai, Deivido Gailiaus tolimas metimas suteikė klaipėdiečiams 5 taškų pranašumą – 12:7. Ąžuolas Tubelis persvarą didino (16:9), nepaisydamas Eigirdo Žukausko pastangų kitoje aikštės pusėje. Tiesa, pora Rasheedo Sulaimono tritaškių rėžė „Wolves Twinsbet“ atsilikimą (18:20), bet po pirmojo kėlinio pirmaujančių vaidmenyje liko šeimininkai – 30:23.

Žygimantas Janavičius sužaidė vos 2 minutes, kadangi patyrė peties traumą ir iškeliavo į rūbinę.

Timas Lambrechtas antrąjį ketvirtį atidarė dviem tolimais metimais – 36:23. Taškų badą „Wolves Twinsbet“ gretose nutraukė Eigirdas Žukauskas, galiausiai jis pats dar vienu savo tritaškiu atsilikimą rėžė iki vienaženklio – 34:42. Dviženklę persvarą atstatė Ą.Tubelis, o „Neptūnas“ vėl jautėsi ramiau – 50:36. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 53:46.

Vilniaus komanda po didžiosios pertraukos artėjo (50:55), tačiau Joshua Newkirkas, Ignas Sargiūnas, Ą.Tubelis, D.Gailius ir Mindaugas Girdžiūnas spurtu stabilizavo „Neptūno“ padėtį – 68:54. Liko 3 minutės ketvirtyje, per jas „Wolves Twinsbet“ nerado būdų pristabdyti oponentus, tad atsiliko jau 56:79.

Trečiajame kėlinyje svečiai pelnė tik 10 taškų.

Laiko buvo dar užtektinai, tačiau kontrolę savo rankose „Neptūnas“ išlaikė – 86:60. „Wolves Twinsbet“ buvo triuškinama ir dėl pergalės nebepakovojo.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 17, Ignas Sargiūnas 15 (3/5 dvit., 3/5 trit., 4 rez. perd., 21 naud. bal.), Joshua Newkirkas (3/4 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud., 5 rez. perd., 16 naud. bal.) ir Timas Lambrechtas (0/1 dvit., 4/5 trit.) po 12, Thomas Rutherfordas 10 (5/8 dvit., 5 atk. kam., 3 rez. pred.), Deividas Gailius (1/1 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam.) ir Mindaugas Girdžiūnas (1/2 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud., 4 rez. perd.) po 8.

„Wolves“: Eigirdas Žukauskas 20, Rasheedas Sulaimonas 15 (1/3 dvit., 3/6 trit., 4/5 baud.), Artūras Žagaras 12 (2/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud., 3 rez. perd.), Tre'Shawnas Thurmanas 9 (2/2 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.).