Skandalingą R. Grigo etapą užverti norintis V. Stanišauskas atskleidė ambicingą tikslą EČ ir dėkojo K. Maksvyčiui

2025 m. kovo 13 d. 13:16
Video
Naujasis Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausias treneris Vilnius Stanišauskas nori užversti buvusi komandos lapą su Rimantu Grigu ir pradėti viską iš naujo. Specialistas taip pat atskleidė ambicingus tikslus Europos čempionate, atskleidė, kad komandos sudėtyje gali būti pokyčių ir kartu pridūrė, kad yra labai dėkingas Kaziui Maksvyčiui, kuris jam buvo it pavyzdys trenerio kelionėje.
Daugiau nuotraukų (16)
Moterų programos vadovas Marius Tamolis atskleidė, kad su naujuoju rinktinės strategu Viliumi Stanišausku sutartis yra pasirašyta iki olimpinio ciklo pabaigos (2028 m.), tad tai reiškia, kad strategas darbuosis ne tik artėjančiame 2025 m. EČ, bet ir 2027 metų EČ, kuris vyks Lietuvoje ir Suomijoje.
Kalbėdamas apie šį EČ V.Stanišauskas pridūrė, kad pasiruošimas svarbiausioms kovoms turėtų prasidėti gegužės viduryje, o kartu pridūrė, jog svarbiausia, kad Justė Jocytė, kuri patvirtinusi savo dalyvavimą EČ, būtų sveika.
„Noriu padėkoti trenerių asociacijai už iškeltą mano kandidatūrą ir vykdomajam komitetui už patvirtintas mano pareigas. Į moterų rinktinės vyr. trenerio postą ateinu gan sudėtingu laikotarpiu. Norėčiau pasakyti, kad reikia užversti viską, kas buvo – pradėsime viską iš naujo.
Esu praėjęs visas jaunimo rinktines su Justės Jocytes karta, su kuria esame laimėję įvairiausius medalius. Manau, kad ateinu į vyr. trenerio pareigas pasiruošęs, nes nuo 2019 metų buvau asistentas pagrindinėje moterų rinktinėje tiek prie Manto Šerniaus, tiek prie Rimanto Grigo.
Puikiai pažįstu žaidėjas, žinau jų galimybes, charakterius. Nuo pat pirmos stovyklos dienos bandysime kurti gerą atmosferą, darbinę aplinką, nes čempionato sistema – negailestinga. Trejos rungtynės, o jeigu nesi pirmoje-antroje grupės vietoje, tu važiuoji namo. Po ilgo pasiruošimo čempionatas gali būti trumpas, tad žinutė mano žaidėjoms žinutė bus ta, kad į EČ susirinkome ne trejoms rungtynėms, o kažką pasiekti daugiau“
„Justė yra pasiryžusi žaisti Europos čempionate, svarbiausia, kad ji būtų sveika ir sužeidimai jos nesustabdytų“, – pridūrė V.Stanišauskas.
Oficialiai taip pat buvo patvirtinta, kad moterų programos asistentė Gintarė Petronytė taip pat darbuosis V.Stanišausko trenerių štabe.
Kaip kilo ši idėja priartinti Lietuvos moterų krepšinio legendą arčiau trenerių štabo?
„Ji nuo praėjusio lango į rinktinę įsitraukė ne kaip žaidėja, o juos vaidmuo – didelis ir reikšmingas. Nuo tada kalbėjome, kaip ji galėtų jaustis dar geriau. Niekas iš esmės nesikeičia. Tiesiog yra ir mano, ir trenerio matymas, kad Gintarė galėtų save realizuoti ir būti naudinga individualiam darbui su žaidėjomis.
Žinome jos dabartinę situaciją – ji nedaro tik vadybinių dalykų moterų ir mergaičių krepšinyje, ji darbuojasi ir kaip trenerė“, – aiškino M.Tamolis.
V.Stanišauskas savo vyriausiojo trenerio karjeros metu yra tapęs aštuoniolikmečių merginų Europos čempionato nugalėtoju (2022 m.), šešiolikmečių merginų Senojo žemyno čempionato vicečempionu (2019 m.).
Negana to, su Justės Jocytės karta V.Stanišauskas pirmąsyk po 10 metų pertraukos pateko į planetos pirmenybes, kuriose pakartojo rekordinį rezultatą ir užėmė 8-ąją vietą.
Beje, V.Stanišauskas dar 2014–2015 m. buvo Kazio Maksvyčio asistentas „Neptūno“ komandoje, o kartu – jų kelias vyriausiojo trenerio posto link yra sąlyginai panašus: abu specialistai jaunimo turnyruose iškovojo ryškių pergalių, o po to palaipsniui ėjo pagrindinės rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų link.
„Gaila, kad šitiek aukso medalių su jaunimu aš neiškovojau (šypsosi – red.). Galiu pasakyti, kad per tuos metus „Neptūne“ pasisėmiau labai daug patirties iš Kazio (Maksvyčio): tiek iš taktinės pusės, tiek iš žmogiškumo. Taip pat šalia darbavosi Tomas Rinkevičius (dabartinis Sibiu CSU (Rumunija) vyr. treneris), iš kurio irgi daug išmokau.
Tai buvo žmonės, pagal kuriuos susistačiau savo, kaip trenerio, pagrindą. Esu labai jiems dėkingas, kad jie mane pakvietė prisijungti prie jų. Kazys tikrai buvo geras pavyzdys siekti rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų“, – dėstė V.Stanišauskas.
Primename, kad artėjantis moterų Europos krepšinio čempionatas vyks birželio 18–29 dienomis Čekijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Graikijoje.
Mūsiškės Bolonijoje (Italija) savo žygį pradės jau birželio 18 d., kuomet susikaus su slovėnėmis, kitą dieną iškart lauks mūšis prieš Serbijos rinktinę, o birželio 21 d. grupių etapą Lietuvos rinktinė uždarys maču prieš Italijos krepšininkes.
– Kaip vertinate EČ grupę? Tikriausiai, kad širdis dainuoja, jog joje nebus prancūzių?
– Rinktinėje esu nuo 2019 metų, tad ne kartą atrankose teko žaisti prieš prancūzes. Žinome, kokio pajėgumo tai komanda. Jeigu neturime jų grupėje, nereiškia, kad neteks su jomis susitikti.
Aišku, grupėje yra kitos komandos, kur FIBA mūsų grupę pavadino „mirtininkų“. Taip buvo pavadinta grupė dėl to, nes, veikiausiai, kad nėra ryškių favoričių. Serbijos komanda yra galinga ir stipri, bet joje dabar vyksta kartų kaita. Aišku, turi pagrindines žaidėjas, turi natūralizuotą amerikietę.
Praėjusią vasarą žaidėme dvejas rungtynes prieš Slovėnijos rinktinę, tad slovėnės irgi yra pažįstamos. Jų lyderė taip pat yra natūralizuota krepšininkė.
Italija yra komanda, apie kurią turiu truputį mažiau informacijos, nes man asmeniškai mažokai teko susidurti su Italijos moterų krepšiniu. Teko tik pasaulio čempionate žaisti prieš italių rinktinę. Mintys tokios, kad mūsų tikslas bus patekti į atkrintamąsias.
– Kokie laukia pirmieji darbai, būnant vyriausiojo trenerio pozicijoje?
– Jau dabar turės prasidėti pokalbiai su žaidėjomis. Reikės su vadovu susidėlioti planą, kuriame matysime žaidėjas, kurias norime matyti komandoje. Taip pat reikės pasikalbėti su asistentais apie tai, kokias žaidėjas kviesti į pasiruošimo stovyklą. Manau, kad pradėsime nuo to.
– Ar gali būti pokyčių artėjančiame kandidačių sąraše, žinant tai, kad kelios žaidėjos prieš tai į rinktinę nebuvo kviečiamos?
– Kol kas nenoriu labai išsiplėsti, reikia su pačiomis žaidėjomis pakalbėti, ar jos mato save rinktinėje, bet galiu pasakyti, kad pakeitimų sudėtyje tikrai bus.
– Koks yra šios moterų rinktinės potencialas?
– Turiu tokią nuomonę, kad ši rinktinė kol kas neparodė viso savo geriausio krepšinio. Turime žaidėjų, kurios dar tik pasieks savo piką, turime žaidėjas, kurios yra savo žaidimo aukštumose.
Manau, kad mūsų žaidimo negalime vertinti pagal vienerias rungtynes. Langas, kuriame žaidėme prieš Lenkiją ir Belgiją, parodė, kad esame gera komanda ir ne veltui esame tarp 16 geriausių komandų, kurios žais Europos čempionate.
Mūsų tikslas nėra 12–10-9 komanda, mūsų tikslas bus ateiti į kiekvienas rungtynes su maksimaliu nusiteikimu ir parodyti geriausią žaidimą, kokį tik galime.
– Aišku, kad nemaloni situacija. Nenoriu šia tema kalbėti, plėstis, reikia visą tai pamiršti. Prasideda naujas etapas, esu naujas treneris ir žiūrėsime tik į priekį. pasidžiaugėme pergale, patekimu į EČ, kuriam turime dabar ruoštis. Turime eiti pirmyn ir nesižvalgyti atgal.
– Ar žinojote apie žaidėjų situaciją su Rimantu Grigu?
– Viską sužinojau spaudoje. Ne, nepasakojo. Su žaidėjomis nesu kažkoks brolis, sesė – aš esu trenerio asistentas. Taip, kiekvienoje komandoje trenerio asistentas turi geresnį ryšį su žaidėjomis nei vyriausias treneris, bet apie tokius dalykus niekada nebuvo tokios kalbos tarp manęs ir žaidėjų. Mes kalbėdavome daugiau apie krepšinį.
– Kiek žmonių norėtumėte matyti savo trenerių štabe?
– Sandra Linkevičienė lieka trenerio asistente, Gintarė Petronytė daugiau prisijungs, Ugnius Savickas lieka, o dar norėtųsi papildymo, kuris bus. Dabar nesinorėtų minėti pavardėmis, nes kol kas nėra viskas patvirtinta.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.