Vakaruose dominuojantys Oklahomos krepšininkai išvykoje 117:115 (34:31, 26:28, 28:26, 29:30) pranoko „Memphis Grizzlies“ ir užbaigė ketvirtfinalio seriją.
„Thunder“ krepšininkai seriją iki 4 pergalių laimėjo 4:0.
Likus rungtyniauti pusketvirtos minutės svečiai užtikrintai pirmavo 108:96, bet „Grizliai“ per pusantros minutės pelnė 10 taškų be atsako ir intriga pasiekė aukščiausią tašką.
Paskutinė mačo minutė prasidėjo tiksliomis Cheto Holmgreno baudomis, o netrukus nuo baudų linijos neklydo ir Lu Dortas, kas leido „Thunder“ ekipai vėl turėti didesnį pranašumą, 114:108.
Vince’as Williamsas smeigė tritaškį ir šeimininkai nusprendė gintis be pražangos, tačiau Shai Gilgeous-Alexanderis likus žaisti 12 sekundžių pataikė nelengvą metimą ir suteikė svečiams 5 taškų persvarą, 116:111.
Vos per 3 sekundes Desmondas Bane‘as pataikė tritaškį, o prie baudų linijos Oklahomos komandoje buvo siųstas Jalenas Williamsas. Amerikietis pataikė tik antrą metimą ir „Grizzlies savo progai turėjo 6 sekundes.
„Thunder“ ekipa sugebėjo prasižengti iki metimo prieš D.Bane‘ą. Puolėjas pataikė pirmąjį baudos metimą, antrasis specialiai skriejo pro šalį ir „Grizzlies“ žaidėjai dar pabandė įmušti kamuolį į krepšį, tačiau šis trenkėsi į lentą ir pergalę šventė „Thunder“ ekipa.
Nugalėtojų ekipoje nesustabdomas buvo Shai Gilgeous-Alexanderis. Kanadietis surinko 38 taškus (12/20 dvit., 1/4 trit., 11/13 baud.), 5 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.
Puikiai šeimininkų komandoje pasirodė įžaidėjo pozicijoje Ją Morantą pavadavęs Scotty Pippenas jaunesnysis. Gynėjas pelnė 30 taškų (7/14 dvit., 2/7 trit., 10/10 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.
Pusfinalyje Oklahomos klubas susitiks su „Denver Nuggets“ ir „Los Angeles Clippers“ poros nugalėtojais. Ten rezultatas lygus 2:2.
„Thunder“: Shai Gilgeous-Alexanderis 38, Jalenas Williamsas 23, Chetas Holmgrenas, Isaiah Hartensteinas ir Isaiah Joe po 11.
„Grizzlies“: Scotty Pippenas 30, Santi Aldama ir Desmondas Bane’as po 23.
