Svarbiausi birželio mėnesio Lietuvos sporto įvykiai: rezultatai ir pasiekimai

Du iš Helsinkio parsivežti Europos lengvosios atletikos pirmenybių medaliai – sprinterės Linos Grinčikaitės bronza ir šuolininko į aukštį Raivydo Stonio sidabras – buvo svarbiausi Lietuvos sporto laimikiai šeštąjį šių metų mėnesį. Birželį taip pat džiugino šeštą kartą iš eilės Senojo žemyno čempionais tapę kanojininkai Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis bei didelėse varžybose nedalyvavęs, bet labai toli diską skraidinęs Lietuvos sporto mohikanas Virgilijus Alekna.

Vimbldono atvirojo čempionato atrankos antrajame rate Laurynas Grigelis pralaimėjo prancūzui Maxime‘ui Teixeirai.<br>M. Kulbis.

Rolandas V. Eidvilas

Jul 2, 2012, 5:26 PM, atnaujinta Mar 18, 2018, 12:41 PM

Birželio sportininkė

Lina Grinčikaitė

Europos lengvosios atletikos čempionate laimėtais medaliais Lietuvos jau seniai nenustebinsi. Tačiau L.Grinčikaitė įžengė ten, kur mūsų sportininkai dar niekada nebuvo. Eikliakojė klaipėdietė užėmė trečiąją vietą karališkoje rungtyje – 100 metrų bėgime.

„Garsiai nešnekėjau, tačiau širdyje tikėjau, kad galiu kovoti dėl medalio. Kiekvienas sportininkas visada siekia aukščiausių tikslų. Nesakysiu, kad galėjau pasirodyti geriau, bėgau aštuntuoju taku, o pagrindinės varžovės – viduryje. Tačiau Europos čempionate užimta trečioji vieta yra geras rezultatas. O mane aplenkusioms varžovėms bandysiu atsirevanšuoti per olimpines žaidynes“, - nepamiršdama svarbiausio sezono starto, Helsinkyje iškovotu medaliu džiaugėsi geriausia Lietuvos sprinterė.

Svarbiausi birželio mėnesio Lietuvos sporto įvykiai

Birželio 1 d. Lietuvos futbolo rinktinė Vyru (Estija) Baltijos taurės pusfinalyje pralaimėjo Latvijai 0:5.

Birželio 1 d. Sportinio ėjimo festivalio „Alytus 2012“ pagrindinius prizus 20 km trasoje laimėjo latvė Agnese Pastare ir Marius Žiūkas.

Birželio 2 d. Martynas Gecevičius (Pirėjo „Olympiakos“) tapo Graikijos krepšinio čempionu.

Birželio 3 d. Lietuvos futbolo rinktinė Baltijos taurės rungtynėse dėl trečiosios vietos pralaimėjo Estijai 0:1.

Birželio 3 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos turnyro grupėje tarp keturių komandų užėmė 4-ąją vietą. Lietuvės per 6 rungtynes surinko 2 taškus.

Birželio 4 d. Lietuvos jaunimo (iki 21 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Kaune nugalėjo Ukrainą 1:0. Lietuvos futbolininkai jau anksčiau prarado galimybes patekti į kitą etapą.

Birželio 5 d. Virgilijus Alekna laimėjo lengvosios atletikos turnyro Beliconoje (Šveicarija) disko metikų varžybas ir pagerino asmeninį sezono rekordą (68,79 m). Už 68 m ribos V.Alekna diską numetė pirmą kartą nuo 2009 metų.

Birželio 7 d. Lietuvos futbolo rinktinė Minske draugiškose rungtynėse sužaidė lygiosiomis 1:1 su Baltarusija. Įvartį Lietuvos rinktinėje įmušė Ramūnas Radavičius.

Birželio 7 d. Lietuvos moterų žolės riedulio čempione tryliktą sezoną iš eilės tapo Šiaulių „Gintra-Strekte-Universitetas“. Sidabro medalius laimėjo Vilniaus „SM Tauras“, bronzos – Vilniaus „SŽK Žuvėdra“.

Birželio 8 d. Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionu pirmą kartą tapo Širvintų „Inta-Baltic Champinhnons“ klubas, finalo serijoje 2:1 nugalėjęs Vilniaus „Ardą-Rudaminą“.

Birželio 9 d. Virgilijus Alekna laimėjo lengvosios atletikos turnyro Lilyje disko metimo varžybas. Jis diską numetė 69,04 m ir pagerino asmeninį sezono rekordą.

Birželio 10 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Vilniuje pralaimėjo pasaulio čempionato atrankos atkrintamojo etapo rungtynes Lenkijai 17:24.

Birželio 10 d. Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė tapo Europos jaunių (iki 18 m.) irklavimo čempionėmis. Jos Blėde (Slovėnija) laimėjo porinių dviviečių lenktynes.

Birželio 11 d. „New Jersey Devils“, kurioje žaidė Dainius Zubrus, Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) finalo serijoje pralaimėjo „Los Angeles Kings“ komandai 2:4. D.Zubrus Stanley taurės finale dalyvavo antrą kartą.

Birželio 13 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Kaune nugalėjo Nyderlandus 88:47.

Birželio 15 d. Vilniaus „Sporto vilkai“ beisbolo Europos taurės atrankos grupės varžybose užėmė penktąją vietą tarp šešių komandų.

Birželio 16 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Kranska Goroje pralaimėjo Slovėnijai 68:79.

Birželio 16 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo draugiškas rungtynes Makedonijai 74:78.

Birželio 17 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Kaune pralaimėjo draugiškas rungtynes Graikijai 70:82.

Birželio 17 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Katovicuose pralaimėjo pasaulio čempionato atrankos atkrintamojo etapo atsakomąsias rungtynes Lenkijai 22:26 ir nepateko į baigiamąjį turnyrą. Birželio 17 d. Irklavimo pasaulio taurės etape Miunchene Donata Vištartaitė vienviečių valčių varžybose užėmė trečiąją vietą.

Birželio 17 d. Londono dienraštis „The Sunday Times“ paskelbė straipsnį apie nelegalią prekybą bilietais į olimpines varžybas. Tarp perpardavinėtojų minima Lietuvos kelionių agentūros „Baltic Clipper“ darbuotoja.

Birželio 17 d. Krepšininkai Rimantas Kaukėnas, Kšyštofas Lavrinovičius ir Jonas Mačiulis (Sienos „Montepaschi“) tapo Italijos čempionais.

Birželio 18 d. Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas skyrė 5 tūkst. litų baudą Gargždų „Bangos“ klubui ir taip pat 5 tūkst. litų baudą „Bangos“ darbuotojui Donatui Ivanauskui, kuris birželio 16 d. per rungtynes su Tauragės „Tauru“ įbėgo į aikštę ir smogė teisėjui Gediminui Mažeikai. Be to, D.Ivanauskui uždrausta vienerius metus patekti į stadionus per LFF rengiamas varžybas.

Birželio 18 d. Maskvos CSKA krepšinio klubas paskelbė, kad nutraukė sutartį su treneriu Jonu Kazlausku.

Birželio 19 d. Vimbldono atvirojo čempionato atrankos antrajame rate Laurynas Grigelis pralaimėjo prancūzui Maxime‘ui Teixeirai.

Birželio 20 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Kaune nugalėjo Slovakiją 78:64.

Birželio 22 d. Viktorija Čmilytė FIDE Didžiojo prizo moterų šachmatų turnyre Kazanėje užėmė trečiąją vietą.

Birželio 22 d. Šiauliuose Lietuvos dviračių sporto čempionato asmenines lenktynes laimėjo Vilija Sereikaitė (Panevėžio „KKSC-EI-Eko Sport“) ir Ramūnas Navardauskas („Garmin-Barracuda“).

Birželio 23 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Briuselyje nugalėjo Belgiją 77:62.

Birželio 23 d. Virgilijus Alekna Klaipėdos lengvosios atletikos čempionate diską numetė 70,28 m ir pasiekė trečią sezono rezultatą pasaulyje. Toliau nei V.Alekna diską šiais metais metė tik vokietis Robertas Hartigas (70,66 m ir 70,31 m).

Birželio 23 d. Žydrūnas Savickas laimėjo „Europe‘s Strongest Man“ galiūnų varžybas Lydse. Antrąją vietą užėmė Vytautas Lalas.

Birželio 23 d. Ramūnas Dagys Zagrebe laimėjo Europos jaunimo imtynių čempionato bronzos medalį (graikų-romėnų imtynės; svorio kategorija iki 60 kg).

Birželio 23 d. Vilniuje įvyko tradiciniai Olimpinės dienos renginiai.

Birželio 23 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Hiustone laimėjo draugiškas rungtynes su Didžiąja Britanija 63:61.

Birželio 24 d. Šiauliuose Lietuvos dviračių sporto čempionato grupines lenktynes laimėjo Inga Čilvinaitė („Diadora-Pasta Zara“) ir Gediminas Bagdonas (An Post-Sean Kelly“).

Birželio 24 d. Europos jaunučių (iki 17 m.) dziudo čempionate Bare (Juodkalnija) bronzos medalį laimėjo Rokas Nenartavičius (iki 90 kg).

Birželio 24 d. Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis tapo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionais. Jie Zagrebe laimėjo 200 m lenktynes dviviete kanoja ir šioje distancijoje aukso medalius iškovojo šeštą kartą iš eilės. Bronzos medalį 200 m lenktynėse vienviete kanoja laimėjo Jevgenijus Šuklinas. Finale taip pat irklavo Egidijus Balčiūnas ir Ignas Navakauskas (200 m dviviete baidare; ketvirtoji vieta) ir I.Navakauskas (200 m vienviete baidare; šeštoji vieta). Birželio 27 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Hiustone pralaimėjo draugiškas rungtynes Rusijai 68:77.

Birželio 28 d. Lina Grinčikaitė laimėjo Europos lengvosios atletikos čempionato bronzos medalį. Ji Helsinkio stadione 100 m nubėgo per 11,32 sek. Rytis Sakalauskas dėl traumos finale nebaigė 100 m distancijos. Airinė Palšytė šiuolio į aukštį varžybose užėmė 9-ąją vietą (1,89 m).

Birželio 29 d. Raivydas Stanys laimėjo Europos lengvosios atletikos čempionato sidabro medalį. Jis į aukštį iššoko 2,31 m ir pagerino asmeninį rekordą. Natalija Piliušina 800 m bėgimo varžybose užėmė 8-ąją vietą (2 min. 6,59 sek.), Austra Skujytė rutulio stūmimo – 11-ąją (16,53 m).

Birželio 29 d. Kaune prasidėjo pasaulio jaunučių vaikinų (iki 17 m.) krepšinio čempionatas.

Birželio 29 d. Maskvos CSKA krepšinio klubas nutraukė sutartį su Darjušu Lavrinovičiumi.

Birželio 29 d. Lietuvos jaunučių vaikinų (iki 17 m.) futbolo rinktinė iškovojo Baltijos futbolo taurę. Valmieroje (Latvija) vykusiame turnyre lietuviai laimėjo visas trejas rungtynes su Latvija, Suomija ir Estija. Lietuvos jaunių (iki 19 m.) rinktinė savo amžiaus grupės turnyre užėmė antrąją vietą.

Birželio 29 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Hiustone draugiškose rungtynėse nugalėjo Didžiąją Britaniją 90:80.

Birželio 30 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Almerėje nugalėjo Nyderlandus 63:42.