Disko metikas G. Kanteris ketino protestuoti olimpinio čempiono pergalę

„Nemanau, kad protestas kažką pakeis, tačiau pabandyti verta“, - paaiškėjus, kad olimpiniu disko metimo čempionu tapo vokietis Robertas Hartingas, pareiškė Gerdas Kanteris. Estijos atletas G. Kanteris varžybose laimėjo bronzą, tačiau iškart po varžybų prabilo apie protestą, kuris, patvirtinimo atveju, būtų leidęs medalį iškovoti ketvirtoje vietoje likusiam lietuviui Virgilijui Aleknai.

G. Kanteris ketino protestuoti prieš čempiono rezultatą. (AP).

2012-08-08 13:12, atnaujinta 2018-03-17 12:26

G. Kanteris paskelbė, kad protestuos prieš R. Hartingo rezultatą olimpinių žaidynių disko metimo finale, nes šis buvo teipu apsiklijavęs rodomąjį pirštą.

„Piršto aprišimas priimtinas tada, jeigu yra atvira žaizda. Teisėjai man sakė, kad taisyklė buvo pakeista, todėl nemanau, kad protestas kažką pakeis. Nepaisant to, pamėginti verta, - delfi.ee kalbėjo G. Kanteris. - Juostelė gali suteikti pranašumą.“

Vis dėlto, paaiškėjo, kad olimpinis čempionas taisyklių nepažeidė. Sportininkas gali naudotis teipu, jei sektoriaus teisėjas apie tai žino.

R. Hartingas olimpinį auksą iškovojo diską nusviedęs 68 metrus 27 centimetrus. Antroji vieta atiteko Ehsanui Hadadi iš Irano, kurio mestas diskas skriejo 68 m 18 cm. Protestą pateikti ketinantis G. Kanteris geriausiuoju metimu pasiekė 68 m 3 cm.

Ketvirtoje vietoje likęs V. Alekna diską nusviedė 67 m 38 cm.

Delfi.ee išsiaiškino, kad R. Hartingas buvo susižeidęs, tačiau ne pirštą, o kaip treneris patvirtino, kelį.