Lietuvos skriaudikai Rusijos krepšininkai iškovojo istorinę olimpinę bronzą

Lietuvos krepšinio rinktinei antausį skėlę rusai Londone iškovojo bronzos medalius. Davido Blatto auklėtiniai kovoje dėl trečiosios vietos po itin intriguojančio ir nervus draskiusio mūšio 81:77 (19:20, 21:18, 21:19, 20:20) palaužė Atėnų olimpiados čempionus Argentinos krepšininkus ir pasidabino pirmuoju bronzos medaliu Rusijos krepšinio rinktinės istorijoje.

Rusijos rinktinė iškovojo istorinę bronzą. (AP).

2012-08-12 16:30, atnaujinta 2018-03-17 10:19

Londone vieną pralaimėjimą patyrusiai Rusijos komandai nepavyko varžovų palaužti per tris kėlinius ir paskutiniame ketvirtyje turėjo dėl bronzos paprakaituoti. Pergalę lėmė ne tik puikus žaidimas paskutinėmis sekundėmis, bet ir kelios Argentinos rinktinės klaidos.

Bangos. Mačo starte į priekį išsiveržė rusai 10:4, tačiau argentiniečiai greitai skirtumą aptirpdė ir kėlinį laimėjo 20:19. Antrajame kėlinyje rusai mėgino skirtumą sumažinti, tačiau Argentina ir vėl susikoncentravo bei spurtavo – 27:21. D. Blattas greitai perrikiavo savo ekipą ir taškas po taško Rusija pirmavo 33:27. Iki didžiosios pertraukos argentiniečiai skirtumą sumažino – 38:40.

Mūšis. Trečiojo kėlinio pradžioje abi ekipos pradėjo tikrą mūšį – pataikė vieni po kitų ir nė vienai komandai nepavyko įgyti užtikrinto pranašumo. Jeigu po V. Chriapos tritaškio rusai išsiveržė 49:46, tai netrukus iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo L. Scola – 48:49.

Šūvis. Komandoms besistumdant naują taktinį brėžinį nubraižė D. Blattas ir jo auklėtiniai netrukus šovė į priekį – iki kėlinio pabaigos likus keturioms minutėms A. Kirilenka pelnė 5 taškus iš eilės, prie jo prisidėjo V. Fridzonas ir S. Monia – 61:50.

Atsigavimas. Gavę antausį argentiniečiai tiksint paskutinėms kėlinio minutėms susigriebė ir 11 taškų rusų pranašumą ištirpdė iki 57:61.

Finišas. Ketvirtajame kėlinyje ekipos vėl pradėjo rungtyniauti taškas į tašką, tačiau D. Blatto auklėtiniai ir vėl praėjus 6 minutėms įgijo pranašumą – 71:66. Likus žaisti beveik tris minutes M. Ginobilis privertė atsistoti Argentinos aistruolius – po jo tritaškio argentiniečiai išsiveržė 72:71. Užvirusį nervų mūšį laimėjo Rusijos rinktinė – 81:77.

Be keitimo. Argentinos rinktinėje daugiausia prakaito išliejo Carlosas Delfino. 15 taškų pelnęs C. Delfino aikštėje išbuvo visą laiką – 40 minučių.

Kelias. Rusijos rinktinė B grupėje iškovojo keturias pergales iš penkių ir užėmė pirmą vietą. Ketvirtfinalyje rusai įveikė lietuvius, tačiau pusfinalyje apmaudžiai nusileido Europos čempionams ispanams (59:67).

Argentiniečiai A grupėje iškovojo tris pergales iš penkių ir užėmė trečią vietą. Argentinos rinktinė ketvirtfinalyje nugalėjo brazilus, tačiau pusfinalyje nusileido čempionų titulą ginantiems amerikiečiams (83:109).

Istorija. Rusijos rinktinė nuo 1990 metų nė karto nebuvo patekusi tarp olimpinių žaidynių prizininkų. Aukščiausia užimta vieta - aštunta, 2000 metais Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse.

Argentinos rinktinė 2004-aisiais Atėnuose tapo olimpine čempione, o po ketverių metų Pekine užėmė trečią vietą.

Finalas. Londono olimpinių žaidynių krepšinio turnyro finale susitiks JAV ir Ispanijos rinktinės. Kova dėl aukso vyks 17 val.

Nuoskauda. Lietuviai vis dar jaučia nuoskaudą Rusijos rinktinei. Rusai nutraukė Lietuvos rinktinės žygį medalių link ir eliminavo lietuvis jau ketvirtfinalyje (83:74).

Statistika.

Rusija: A. Švedas – 25 (7 rez. perd.), A. Kirilenka – 20 (8 atk. kam.), V. Fridzonas – 19, V. Chriapa – 9 (7 atk. kam.), A. Kaunas – 6, S. Monia – 2.

Argentina: E. Ginobili – 21, A. Nočioni – 16 (7 atk. kam.), C. Delfino – 15, L. Scola – 11, L. Gutierrezas – 6, F. Campazzo ir P. Prigioni (7 rez. perd.) po 3, J. Gutierrezas – 2.

Argentina – Rusija

Dvitaškiai: 14/28 (50 proc.) - 19/32 (59 proc.)

Tritaškiai: 13/33 (39 proc.) - 9/23 (39 proc.)

Baudų metimai: 10/13 (77 proc.) - 16/20 (80 proc.)

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 14

Atkovoti kamuoliai: 27 - 33

Perimti kamuoliai: 10 - 6

Blokai: 1 - 3

Klaidos: 12 - 15

Ketvirtasis kėlinys

Sunkiai apsigynusi Argentinos rinktinė kėlinio pradžioje sumažino skirtumą iki minimumo (60:61). Netrukus prie baudos metimų linijos stojęs Rusijos rinktinės lyderis A. Kirilenka pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų. Pirmasis net nelietė lanko. Netrukus dvitaškį pelnęs M. Ginobili išlygino rezultatą 62:62. Iki kėlinio pabaigos likus 3 minutėms E. Ginobilis ir vėl tempia į priekį savo komandą. Šio krepšininko tritaškis persvėrė rezultatą 72:71. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti minutei ir 14-ai sekundžių rezultatas buvo lygus - 74:74, tačiau C. Delfino taikliu baudos metimu Argentinai suteikė minimalų pranašumą - 75:74.

Netrukus rusai rezultatą persverė, tačiau E. Ginobili pataikė dvitaškį - 77:76. Netrukus A. Švedas pataikė tritaškį, o argentiniečiams to padaryti nepavyko. Netrukus po Argentinos klaidos V. Fridzonas pataikė dvitaškį ir Rusija triumfavo - 81:77.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio starte užvirė mūšis - Rusijos rinktinė mėgino įgyti pranašumą o argentiniečiai sudaužyti D. Blatto auklėtinių viltis. Kova vyko taškas į tašką, tačiau rusai vis sugebėdavo šiek tiek atitrūkti. Po A. Švedo metimo rusai pirmavo 47:44, tačiau greitai atakavo A. Nočioni - 46:44. Įpusėjus kėliniui po V. Chriapos tritaškio rusai įgijo trijų taškų pranašumą - 49:46, tačiau persvarą iki minimumo sumažino L. Scola - 48:49. Trečiojo kėlinio pabaigoje Rusijos rinktinei pavyko įgyti dviženklį pranašumą (61:50), tačiau argentiniečiai, spurtavę 7:0, sumažino skirtumą iki į taškų (57:61).

Antrasis kėlinys

A. Kaunas dvitaškiu grąžino Rusijos rinktinei minimalią persvarą (21:20), tačiau 7 taškus be atsako pelnę argentiniečiai išsiveržė į priekį jau 6 taškais (27:21). Du tritaškius iš eilės pataikę rusai išlygino rezultatą 27:27. Be atsako pelniusi dar 6 taškus Rusijos rinktinė priekyje jau 33:27.

Pirmasis kėlinys

Kėlinio pradžioje komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. 7 taškus iš eilės pelnę rusai išsiveržė į priekį 10:4. Tačiau netrukus 5 taškais atsakę argentiniečiai sumažino skirtumą iki minimumo (9:10). M.Ginobilio tritaškis išvedė argentiniečius į priekį 14:12. Beje, tai jau 8-asis šio krepšininko taškas. Tritaškių seriją kėlinio pabaigoje paleidę argentiniečiai neleido varžovams išlyginti rezultato (20:17).