V. Laurinaitis – pasaulio imtynių jaunimo čempionas

Patajoje (Tailandas) vykstančiame pasaulio imtynių jaunimo čempionate keturias pergales laimėjo ir pasaulio čempiono titulą iškovojo Vilius Laurinaitis. Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis finale įveikė vokietį Peterį Oehlerį. Svoryje iki 96 kilogramų buvęs joniškietis ant menčių paguldė švedą Mikaelį Karlą Axelį Nybergą, dviejų kėlinukų imtyje išplėšė pergalę prieš Abasą Abdulajevą iš Azerbaidžano (1:0/1:0) ir pusfinalyje palaužė kylančią Norvegijos imtynių žvaigždę Europos suaugusių čempionato penktos vietos laimėtoją Hamletą Marthiną Nielseną (2:0/1:0).

Vaizdas iš varžybų Tailande: stovi iš kairės: treneris Ruslanas Vartanovas, pasaulio jaunimo čempionas Vilius Laurinaitis, treneris Olegas Antoščenkovas ir Artūras Sekus. Pirmoje eilėje – pasaulio čempionato penktos vietos laimėtojas Ramūnas Dagys

Sep 4, 2012, 11:03 PM, atnaujinta Mar 16, 2018, 11:06 PM

Vilius Laurinaitis

“Vilius pas mane atėjo būdamas trečioku. Jis kibo į darbą ir laimėjo visus savo amžiaus grupės čempionatus. Laurinaitis be galo darbštus. Per treniruotes jis stovėjo poroje su Liutauru Nemeikšiu, Viliumi Adomaičiu, Antonu Audicku ir kitais daug vyresniais berniukais. Vyresniokai jį kaip reikalas glamžydavo. Pavyzdžiui, Nemeikšis buvo be galo stiprus atletas ir jis tikrai negailėdavo varžovų, jo veiksmai buvo skausmingi, visus užlauždavo. Tačiau Vilius kentėdavo ir dirbo, dirbo, dirbo… Jam, o kartu ir Joniškio visuomeniniam klubui “Kova”, kur prakaitą liejo Vilius, labai padėjo jo mama. Ponia Alvyda buvo neabejinga imtynėms ir gal virš šešių metų nuolatos rėmė klubo atletus”, – savo auklėtiniu džiaugėsi pirmasis treneris Vladimiras Audickas