G. Titenis prasimušė į Europos čempionato pusfinalį (trenerio komentaras)

Ketvirtadienį Prancūzijoje prasidėjusiame Europos plaukimo čempionate, kuriame sportininkai varžosi 25 m ilgio baseine, vyrų 100 m krūtine atrankos varžybose Giedrius Titenis atplaukė per 59,54 sek., užėmė 14 vietą ir pateko į pusfinalį. Igoriui Kozlovskiui ir Mariui Mikalauskiui nepavyko patekti į kitą etapą.

Nov 22, 2012, 1:03 PM, atnaujinta Mar 15, 2018, 5:30 AM

I. Kozlovskis pasiekė geriausią asmeninį rezultatą (1.00,31), bet liko 22-as, o Marius Mikalauskas taip pat užfiksavo geriausią savo asmeninį rezultatą (1.02,38), tačiau buvo tik 35-as tarp 41-o plaukiko.

Aštuonioliktas kvalifikacinėse varžybose tarp 37 dalyvių vyrų 200 m rungtyje nugara finišavo bei tarp aštuonių finalininkų nepateko Danas Rapšys.

„Likę keturi jaunieji plaukikai pasiekė savo geriausius rezultatus. Galima sakyti, kad pirmasis blynas neprisvilo. Ypač nudžiugino Dano Rapšio rezultatas 200 m nugara rungtyje. Tarp 37 startavusių jis liko 18-as, tačiau net 3,49 sek. pagerino savo asmeninį rekordą ir daugiau nei sekunde aplenkė savo skriaudiką šių metų Europos jaunių finale – metais vyresnį anglą Josephą Patchingą“, - sakė Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas.

Lietuvos plaukiko rezultatas - 1 minutė 56,00 sekundės - geriausias šio sezono pasiekimas. Geriausias D. Rapšio pasiekimas šioje rungtyje - 1 min. 59,46 sekundės - gerokai atsilieka nuo šalies rekordo (1:55,28).

Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovė Jūratė Ščerbinskaitė užėmė 36-ąją vietą.

18-metė lietuvė distanciją įveikė per 57,03 sek. ir 0,07 sek. pagerino asmeninį rekordą.

Atrankos varžybose dalyvavo 41 plaukikė, o į pusfinalį pateko 16.

Pirmenybėse dalyvauja daugiau nei 400 sportininkų iš 35 Senojo žemyno valstybių.